Denizli’de yaşayan 11 yaşındaki Nuriye Gürel‘in doğuştan sol eli yoktu. Sanatçı Haluk Levent’in başlattığı yardım kampanyasıyla biyonik eline kavuşan Gürel, en büyük hayalini gerçekleştirerek Haluk Levent ile gitar çaldı.

Denizli‘de doğuştan sol eli olmayan Nuriye Gürel‘e biyonik eline kavuştu. Eline kavuşan Gürel, en büyük hayalini gerçekleştirdi. Gürel’in çaldığı gitarla eşlik ettiği Haluk Levent, “Hatırla Sevgili” şarkısını söyledi.haluk levent, Denizli, nuriye gürel, biyonik el, nuriye gürel gitar, nuriye gürel biyonik el

Özel bir apart sayesinde gitar çalıyordu
11 yaşındaki Nuriye Gürel’e 4 yaşında görüntü amaçlı protez takıldı. İşlevsiz olan bu protez bir gün Nuriye oynarken elinden düştü, üzülen, hevesi kırılan Nuriye bir daha da o protezi takmadı. Nuriye, 6’ıncı sınıftayken gitar çalmak istedi. Gittiği müzik okulunda öğretmenin yaptığı aparatla gitar çalmayı öğrendi ve bu sayede konserler de verdi. Nuriye Gürel bir kaç ay önce hayranı olduğu Haluk Levent’e sosyal medyadan seslenerek onunla gitar çalmak istediğini iletti. Nuriye’nin bu isteğine anında cevap veren Haluk Levent, kurucusu olduğu AHBAP Platformu üyelerini devreye sokarak biyonik el için valilik onayı ile yardım kampanyası başlattı.

Biyonik el için gerekli olan 139 bin lira çok kısa zamanda toplandı. Denizli’den İstanbul’a gelen Nuriye Gürel için özel hazırlanan biyonik el takıldı.
Nuriye kendisine takılan biyonik ele kısa sürede adapte olarak hayallerine ulaştı. Sanatçı Haluk Levent, Nuriye Gürel’i ziyaret ederek onun birlikte gitar çalma isteğini de yerine getirdi. İkili birlikte gitar çalarken Haluk Levent “Hatırla Sevgili” şarkısını seslendirdi.

Röportaj sırasında “Mikrofonu ben tutmak istiyorum” diyen Nuriye Gürel, AHBAP’lara ve destek olan tüm Türkiye’ye teşekkürlerini iletti. Bugün son testleri yapıldıktan sonra ailesi ile birlikte memleketi Denizli’ye dönecek olan Nuriye 9 yaşındaki kardeşi Zekai Gürel ile dans etti ve oyunlar oynadı.

 

kaynak:https://www.egehaber.com/yasam/biyonik-elini-takti-haluk-levent-ile-gitar-caldi-h274217.html

paykwikalim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here