Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’tan  Muzipo Kids’e Ödül

Türkiye’nin ilk çocuk hareket üssü Muzipo Kids, kısıtlı şartlar altında yaşayan çocuklara fırsat eşitliği yaratmak hedefiyle yürüttüğü “Aynı Gökyüzünün Çocuklarıyız” projesi kapsamında Aydın Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu‘ndaki çocuklara umut oldu. Hareket ve oyun odasının açılışına katılan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Muzipo Kids Kurucu Ortağı Aslı Olgun’a bu değerli proje için plaket takdim etti.

Muzipo Kids, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Aydın Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu,
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’tan  Muzipo Kids’e Ödül

15 şehirdeki 42 merkeziyle çocuklara erken yaşta spor alışkanlığı kazandıran Muzipo Kids, “Her çocuğun oyun oynama hakkı vardır.” ilkesini benimseyerek iki yıldır “Aynı Gökyüzünün Çocuklarıyız” sosyal sorumluluk projesini yürütüyor. Proje kapsamında Türkiye’de kırsal kesimde bulunan il, ilçe ve köylerde hareket alanları kuran Muzipo Kids, bu kez Aydın Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’ndaki çocukları sevindirdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un açılışını gerçekleştirdiği oyun ve hareket alanı çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerini destekleyen ekipmanlarla donatıldı.

Proje hakkında bilgi veren Muzipo Kids Kurucu Ortağı Aslı Olgun, “Muzipo Kids’in amacı; çocukları gerçek potansiyellerini keşfedebilecekleri, değişim sağlayabilecekleri, eğlenceli, yaratıcı, güvenli, haklarını gözeten bir ortamda, bilimsel yöntemlerle sağlıklı bir hayata hazırlamak ve içinde bulundukları anı dolu dolu yaşamalarını sağlamaktır. Kısıtlı şartlar altında yaşayan çocukların da bu fırsata erişebilmesi hedefiyle hayata geçirdiğimiz ‘Aynı Gökyüzünün Çocuklarıyız’ projesiyle bugüne dek; İstanbul Bakırköy, Ankara Sincan ve İzmir Aliağa Kadın Kapalı Cezaevlerine hareket parkurları kurularak çocuklara hareket ve oyun imkanı sağlandı; Ağrı Doğubayazıt ilçesinde bir ilkokula ve Diyarbakır Çınar ilçesindeki bir anaokuluna hareket alanları kuruldu. Son olarak Aydın Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’ndaki çocukları da yeteneklerini keşfedebilecekleri, gelişimlerini destekleyen özel parkurlarla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here