Yenimahalle Belediyesi’nin ODTÜ Mezunları Derneği Ankara Gönüllü Takımı ile ortaklaşa yürüttüğü ‘Üniversite-Ev Projesi’ eğitimlerini sürdürüyor.

Yenimahalle, Ankara, Üniversite-Ev Projesi,
Üniversite-Ev Projesi eğitimleri sürdürüyor

Proje kapsamında, Ankara’nın farklı üniversitelerinde okuyan 150 gönüllü öğrenci, ekonomik ve sosyokültürel açıdan dezavantajlı 4-5-6 ve 7’inci sınıf öğrencilerinin eğitimine katkıda bulunmak için çalışıyor. Tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak eğitimleri devam ettiren gönüllüler, Yakacık, Pamuklar ve Barıştepe’de, 50 öğrenciyi geleceğe hazırlıyor. Cumartesi ve pazar günleri öğrencilerin evlerine iki saat konuk olan gönüllü eğitmenler, evlerde geçirdikleri süre içerisinde çocukların sadece ders ve ödevlerine değil sosyal ve kültürel anlamda gelişmeleri, bilimsel gelişmelerden haberdar olmaları ve toplumsal konularda farklı bakış açılarına sahip olmaları için de zaman ayırıyor.
Eğitimde fırsat eşitliliğinin önemini vurgulayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Bu proje ekonomik açıdan sıkıntı yaşayan ailelerin çocuklarına fırsat eşitliği sağlamak amacıyla yürürlüğe girdi. Bu sayede çocuklar üniversiteli ablaları ve abileriyle derslerine, sınavlarına hazırlanıyorlar” şeklinde konuştu.

Kaynak:https://site-backlink.com/jmt57

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here