Denizli’de saat 14.19’da şiddetli bir deprem meydana gelen deprem sonrası peş peşe uyarılar geldi

Deprem İzmir, Antalya, Burdur ve Isparta’da da hissedildi. AFAD depremin büyüklüğünü 6 olarak açıkladı. İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Tüysüz, Denizli’de meydana gelen depremle ilgili açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Tüysüz, hasarlı evlere girilmemesi gerektiğini ve 5 – 5,5 büyüklüğünde artçı sarsıntıların olabileceğini söyledi.

Denizli’de bugün saat 14.19’da 6 büyüklüğünde şiddetli bir deprem meydana geldi. Deprem Aydın, Antalya, Muğla, Burdur, Uşak ve Isparta’da da hissedildi. Deprem büyük paniğe neden olurken, AFAD Denizli İl Müdürü can kaybının olmadığını söyledi. İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Tüysüz, hasarlı evlere girilmemesi gerektiğini aktardı.  İlçeye bağlı Armutalanı köyüne 1,74 kilometre mesafede yaşanan depremin 7,09 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi. Öte yandan ilçede 14.19’da da 4,2 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Denizli’de meydana gelen deprem sonrası açıklama yaptı.

Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Hüseyin Öz de ”Depremde yıkılan evler var. Eski kerpiç evlerden. Çatıları yıkılan evler var. İlk defa böyle bir deprem yaşadık” diye konuştu.

Bozkurt Sazköy Mahallesi Muhtarı Necmettin Yılmaz ise ”Mahallemizde bayağı bir sıkıntı var. Bazı evlerde çatlaklar var. Vatandaşlarımız dışarıda zaten. Köyümüzde bayağı bir telaş var. Can kaybımız yok çok şükür. Ama evlerde baya çatlaklar oluştu” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://site-backlink.com/GCE7D

paykwikalim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here