Pakistan’ın Ketta şehrinde büyük bir patlama meydana geldi. Olayda çok sayıda kişi hayatını kaybederken, yaralılar hastaneye kaldırıldı. Patlama bölgesinde ölenlerinin çoğunun pazarcılar olduğu öğrenildi. Detaylar haberimizde…

patlama,son dakika pakistan,pakistan patlama,Ölü,Yaralı,Pakistan
Pakistan’da patlama oldu!

Pakistan‘ın Ketta şehrinde bir açık hava pazarında meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 14 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı.

Ölü ve yaralıların çoğu pazarcılar

Pakistan’ın Ketta şehrinde bir açık hava pazarında meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 14 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi yaralandı. Bombalı saldırıda yaşamını yitirenlerin ve yaralananların çoğunun pazarcılar olduğu belirtiliyor.

Pakistan’ın “Dawn” gazetesinin haberine göre Emniyet Yetkilisi Abdur Razzaq Cheema, Hazar Gunji bölgesindeki pazar yerinde bombanın patlatılması sonucu en az 14 kişinin öldüğünü belirtti.

Yaralılar hastaneye nakledildi

Bombalı saldırı ile Şii Hazara topluluğunun hedef alındığını kaydeden Cheema, yaralanan çok sayıda kişinin çevre hastanelere kaldırıldığını ifade etti.

Polis, ölü sayısının artmasından endişe ediyor. Yerel medya, patlamada ölen ve yaralananların çoğunun pazarcılar olduğu bilgisini paylaştı.

Henüz saldırıyı üstlenen olmadı.

kaynak:https://www.egehaber.com/gundem/son-dakika-pakistan-da-patlama-oldu-cok-sayida-olu-ve-yarali-h276192.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here