Son dakika haberine göre; Muğla’nın Dalaman ilçesinde dün çıkan yangınla ilgili açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yangının kontrol altına alındığını söyledi.

Muğla‘nın Dalaman ilçesinde dün çıkan ve Fethiye‘ye sıçrayan orman yangını kontrol altına alındı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Muğla’daki orman yangınıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

‘İLERLEME DURDU’

Bakan Pakdemirli, yangınla ilgili olarak şunları söyledi:

“Dalaman’da zirai tarladan çıkan bir yangın… Kayadibi mahallesinde ilerlemesi devam ediyordu. Bu ilerleme durdu. Göcek, Kepez ve Taşbaşı mahallelerinde ilerlemeler dün itibariyle devam etti.

Tabi ki tedbir amaçlı Kepez ve Taşbaşı mahallelerini boşaltmıştık. Şu an itibariyle mahalleye geri dönüş başladı. Vatandaş yine evlere dönmüş oldu.

Ben yurt dışındaydım. İlk çıkış saatinden itibaren takip ettim. Bu yangın çok büyük bir yangın olmamakla birlikte yerleşim yerlerini tehdit ettiği için ciddiye aldığımız bir yangındı. Biliyorsunuz akşsam saatinde helikopter uçuşu olmuyor. Sabahın ilk ışıklarıyla beraber helikopterler çalışmaya katıldı. Ve hala devam ettiriyorlar.

İKİ MAHALLEDEKİ 34 EV TEDBİR AMAÇLI TAHLİYE EDİLDİ

Muğla Valisi Esengül Civelek oluşturulan kriz merkezinde çalışmaları yönetti. Jandarma ve Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri de Kayadibi ve Taşlıca mahallelerine yaşayan vatandaşları anons yaparak uyardı.Yapılan çalışma sonucunda, her iki mahalledeki 34 ev tedbir amaçlı tahliye edildi.

‘YANGIN KONTROL ALTINDA’

Can ve mal kaybımız yok. Sadece içinde kimsenin kalmadığı bir butik otel etkilenmiş gözüküyor. Yangın şu saat itibarıyla kontrol altında. Tam söndürülmedi.”

KAYNAK:https://site-backlink.com/uV8EF

paykwikalim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here