Mikrodalga Gıda Kurutma Makinesi

Sebze meyve kurutma makinesi olarak yapışmayan az şekerli ürünlerde, kullanılmaktadır. Taneli ve az hareket ederek uzun sürede ve hassas şekilde kurutulması gereken ürünlerde çok hızlı sonuçlar verdiği için tercih sebebidir. Sebze meyve kurutma makineleri arasında işçiliği en az olan ürün sınıfındadır. Sürekli imalata uygun durumdadır. Hassas az hareket ederek kuruyacak ürünlerin kurutulmasında kullanılmaktadır. Domates gibi banttan banda düşmelerde problem yaşanan ürünlerde sistem tek bantlı olarakta kullanılabilir.

Mikrodalga Gıda Kurutma Makinesi hakkında yetkili bir firma olan www.dkimakine.com.tr adresine giderek ürünleri görebilirsiniz. Daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Küp kesilmiş havuç, fındık, fıstık, elma gibi ürünlerde ise çok katlı bantlı kurutma sistemleri tercih edilmektedir. Uzun süre kurutma makinesi içerisinde bekletilmesi gereken ürünlerin hareketli bir şekilde kurutma tüneli içerisinde ilerlemesi ile susuzlaştırma işlemini gerçekleştiren makinedir. Kurutulacak ürüne göre uygun hava sıcaklığı debisi ve ürünün nem alma süresinin ayarlanması gerekir.

Bantlı kurutma makinesi diğer sistemlere nazaran kurutma sırasında ürünün şeklinde meydana gelen bazı değişimlerin çok daha az olması şerit kesilmiş ve küp biçimindeki haşlanmış ürünlerde bantlı kurutucuyu avantajlı hale getirmektedir. Sistemin çalışma prensibi kurutulacak ürünün bant üzerinde hareket ederken sıcak hava ile teması ile  iç neminin azaltılması şeklindedir. Ürünlerin sürekli hareket halinde makine içerisinde dolaşması uniform kurumayı yani hızlı kurumayı gerçekleştirmektedir.

Mikrodalga Gıda Kurutma Makinası Çalışma Şekli

 

Sıcak hava giriş bölümü: Sıcak havanın makine içerisine verildiği alandır.

Nemli hava çıkışı bölümü: Makine içerisinde ürün kurutma işleminde kullanılan havanın dışarıya bir fan vasıtası ile aktarıldığı alandır.

Ürün yerleştirme alanı: Makinenin hacmine göre doldurma işlemi otomatik veya manuel olarak yapılmaktadır. Bu bölümden ürün girişi sağlanır.

Kurutma bandı: Teflon veya paslanmaz çelik Krom nikel bant kullanılmaktadır.

Bant motoru: Sistemdeki bant sayısına göre değişiklik göstermektedir. Hız kontrollü olarak ürüne göre makine içerisinde ürün kalma süresi ayarlanmaktadır.

Soğutma Bölümü: Makinenin çıkış kısmına monte edilerek ürünün kurutma sonrası paketleme işleminden önce soğutma işlemi gerçekleştirilmektedir.

Ürün Toplama Bölümü: Belli zaman aralıkları ile ürünün makine içerisindeki tepsilerden alındığı alandır.

Mikrodalga Gıda Kurutma Makinası hakkında uzman ve tecrübeleri birilerinden bilgi almak için İletişim‘e tıklayarak ulaşabilirsiniz.

”izmir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here