Ailemizin küçük bireyleri olan sevimli dostlarımızın sağlıkları için hepimiz endişe duyarız ve İmkânlarımız doğrultusunda en iyi şartları sağlamaya gayret ederiz. Ailemizin bir parçası haline gelmiş küçük dostlarımızın beslenmesi sağlıklı olabilmeleri açısından çok önemlidir. Küçük dostlarımızın da beslenmesine diğer aile bireylerine gösterdiğimiz özeni ve fedakârlığı göstermeli, köpek maması seçiminde de dikkatli olmalıyız.

Köpek Maması Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 * Köpek maması öncelikle köpeğinizin yaşına, sağlık durumuna uygun bir mama olmalıdır. Köpeğinizin yaşamı boyunca enerji ihtiyacı, sağlık durumu, köpeğinizin boyutları, gebelik ve emzirme sürecinin olup olmaması gibi durumlar değişeceği için verdiğiniz mamada değişiklikler yapmanız gerekebilir. Veteriner hekiminizin önereceği mamaları deneyerek köpeğinizin seveceği bir mamayı bulabilirsiniz.

Köpek maması alırken dikkat edilmesi gerekenler yazımızdan farklı bilgiler edinebilirsiniz.

Köpeğinizin mamasını nasıl seçersiniz? Köpeğinizin veterinerinin önerdiği şeyleri mi satın alıyorsunuz?

Satış görevlisine fikrini mi soruyorsunuz, bunlar tek başına yeterli olmayacaktır. Bu yöntemlerden hiçbiri köpek maması analizlerinin yapılmasına izin vermez veya köpeğinize ve size en uygun mamayı satın almak ve beslemek için gereken doğru yöntemler değildir. Daha iyi bir yol var! Köpek maması araştırmasına girmeden önce, düşünmek ve kontrol ederek karar vermek için bazı önemli nokta bulunmaktadır.

 

Birçok şirket, ürünlerinin hepsinde aynı vitamin / mineral ön karışımını kullanmaktadır. Bu, şirketin ürün hattındaki tüm gıdalardaki besin seviyelerinin muhtemelen benzer besin seviyelerine sahip olacağı anlamına gelir. Aynı yiyeceği (hatta aynı şirketten gelen farklı yiyecekleri) aylarca veya yıllar boyunca beslerseniz, köpeğiniz beslenme yetersizliklerinden veya fazlalıklarından kaynaklanan problemler yaratabilir.

Kaynak: https://blog.patinibesle.com/kopek-mamasi-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz