Hava sıcaklığının 2 derece ölçüldüğü Edirne ve ilçelerinde kar yağışı başladı. Bölgede alarma geçen Karayolları ekipleri, yolların kapanmaması için çalışmalara başladı.

Bulgaristan, Edirne , Hamzabeyli
Kar sınır kapısından giriş yaptı

Edirne ve ilçelerinde başlayan kar yağışı etkili oluyor. Edirne’nin Hamzabeyli köyü kesimlerinde Karayolları ekipleri çalışmalara başladı.

EKİPLER ÇALIŞMALARINA ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Balkanlara yakın köylerde kar yağışı nedeniyle bitki örtüsü beyaza büründü. Bulgaristan‘a açılan sınır kapısı Hamzabeyli taraflarında Karayolları ekipleri, yolların kapanmaması için çalışma başlattı. Hava sıcaklığının 2 derece ölçüldüğü kentte meteoroloji yetkilileri, kar yağışının gün içinde yerini karla karışık yağmura bırakacağını açıkladı.

Bulgaristan, Edirne , Hamzabeyli
EKİPLER ÇALIŞMALARINA ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

MEVSİMİN İLK KARINI SEVİNÇLE KARŞILADILAR

Hamzabeyli köyünde yaşayan Mehmet Tunca, mevsimin ilk karının köyde sevinçle karşılandığını dile getirdi. Kar yağışının gece saatlerinde başladığını anlatan Tunca, “Yılın ilk karı yağdı. Her yer çok kuraktı. Yağış ekinlerimize de çok iyi geldi. Çok sevindik.” ifadelerini kullandı.

“KURAKLIK TEHLİKESİNDEN KURTULDUK”

Köy sakinlerinden 75 yaşındaki Osman Alaç ise tam zamanında gelen kar yağışına en çok torunlarının sevindiğini dile getirdi. Kar yağışının bereketli olduğunu dile getiren Alaç, “Arkadaşlarla kar topu oynadık. Ekinlerimiz yağış nedeniyle kuraklık tehlikesinden kurtuldu. Çok sevinçliyiz.” şeklinde konuştu.

 

Kaynak:https://site-backlink.com/UaG0K

paykwikalim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here