İzmir’in Konak ilçesinde Çankaya Metro Durağı girişi ve bitpazarı olarak bilinen İletişim Teknolojileri Çarşısı çevresinde kurulan seyyar tezgahlar isyan ettirdi

İzmir’in Konak ilçesinde esnaf, Çankaya Metro Durağı girişi ve bitpazarı olarak bilinen İletişim Teknolojileri Çarşısı çevresinde kurulan seyyar tezgahlardan şikayetçi. Seyyar satıcılara yönelik denetimlerin sıkılaşmasını isteyen esnaf, “Bizler vergi ve dükkan kirası ödüyoruz, onlar istedikleri yerde vergi ve işgaliye ödemeden satış yapıyorlar” dedi.

‘EKMEĞİMİZLE OYNATMAYIN’
İzmir’de Kemeraltı Çarşısı gibi Çankaya’da her gün binlerce vatandaşın gelip geçtiği Gaziosmanpaşa ve Fevzi Paşa bulvarlarında da kaldırımlar seyyar satıcıların işgaline uğradı. Çankaya Metro Durağı’nda seyyarların gündüz tezgah açtıklarını belirten esnaf, akşam 17.30’dan sonra da bitpazarı olarak bilinen İletişim Teknolojileri Çarşısı ile Fevzi Paşa Bulvarı’nın seyyar tezgahlarla dolduğunu söyledi. Büyükşehir ve Konak Belediyesi zabıta ekiplerinin sorumluluğundaki soruna çözüm bulunmasını isteyen esnaf, “Vergisini ödeyen bizlerin ekmeğiyle oynuyorlar. Buna izin verilmemeli. Ne belediyeye işgaliye parası, ne maliyeye vergi ödüyorlar. İstedikleri malı istedikleri yere tezgah kurup satıyorlar. Bizleri kimsenin ekmeğinden etmeye hakkı yok. Yasa ve yönetmeliklerin gereğinin yerine getirilmesini bekliyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here