Ev taşıma zamanlarında bin bir zorluğun içinde nasıl taşınması gerektiğini belirlemek, hangi firmanın seçileceğine karar vermek çok zahmetli olabiliyor. Bu yazımızda seçimlerinizi kolaylaştıracak bazı ipuçlarından bahsedeceğiz.

Ev taşımak oldukça sıkıntılı ve gergin bir süreç. Uzun zamandır oturduğunuz ve alıştığınız bir yeri terk ediyor olmanın sebep olduğu kaygı bazı olumsuzluklara sebep olabiliyor. Bir de taşınırken eşyalarınızın başına bir şey gelmesi hiç istemediğiniz bir şey olacaktır. Bunun için hizmet alacağınız nakliye firmasını seçerken bazı püf noktalara dikkat etmek gerekiyor. Alacağınız hizmet taşıma firmasının yetkinliğine ve taşınacak eşyalarının özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. İzmir evden eve nakliyat hizmeti veren birçok firma arasında seçim yaparken aşağıdaki unsurlara dikkat etmek siz ve eşyalarınız için epey faydalı olacaktır.

Eşyanıza kıymet vereni seçin.

En önemli nokta seçeceğiniz evden eve nakliyat firmasının sizin eşyanıza sizin kadar kıymet veriyor olması. Bunu anlayabilmenin birkaç yolu var. İlk olarak firmaların internet sitelerini, site içindeki referanslarını ve diğer hizmetlerini inceleyebilirsiniz, böylece firma hakkında önemli fikirlere sahip olabilirsiniz. Telefonla veya yüz yüze görüşüp firma yetkililerinden bilgi alma yolunu da seçebilirsiniz.

Günümüzde kat sınırı tanımadan asansörlü eşya taşıması yapan evden eve nakliyat firmaları mevcut.

Firmanın hizmet çeşitliliğine dikkat edin.

Bir evden eve nakliye firması ne kadar farklı taşıma yöntemi kullanıyorsa veya ne kadar çeşitli hizmet sunuyorsa alanında o kadar yetkindir diyebiliriz. Örneğin firmanın nakliye sırasında bütün olarak taşınamayan eşyaların demontaj ve montajını üstlenmesi, asansörlü taşımada kat sınırının olmaması, ekspertiz hizmeti sunması, sigortalı taşımacılık hizmeti ve depolama hizmeti gibi hizmetlerinin olması firmanın o alanda yetkin olduğuna işaret eder.

İzmir Evden Eve Nakliyat Hizmetinde En Ucuzuna Yönelmeyin!

Bir şeyi seçerken o şeyin fiyatı genelde ilk baktığımız özelliklerden ancak ne seçtiğimiz hizmet ne kadar ucuzsa alacağımız verim de o kadar az olacaktır. Fiyat ve performans arasında bir karşılaştırma yapın ve bütçenize uygun şartlarda en kaliteli hizmeti seçmeye çalışın.

Eşyalara özel depolama.

Taşınacağınız yeri ayarlamadan kaldığınız yerle anlaşmanız bittiyse ihtiyaca göre depolama hizmeti veren nakliyat firmaları da mevcut. Eşyalarınızın depolanacağı yerin hijyenik olduğundan emin olduktan sonra bu hizmetleri de İzmir evden eve taşımacılık firmalarından gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Bu tavsiyeler çerçevesinde başta taşınacağınız yere gidecek olan eşyalarınızla kalacakları ayırmakla başlamalısınız. Sonrasında taşınacak olan eşyaların listesini firmayla paylaşarak taşıma planı oluşturulup daha garanti bir taşıma yolu çizilebilir. Şehir içi ve şehirler arası nakliyat firmalarıyla, daha önceden edindiğiniz bilgileri ve soracağınız soruları bir kenara not aldıktan sonra görüşme yapmanız yararınıza olacaktır.

 

paykwikalim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here