Meteoroloji’nin geçtiğimiz günlerde uyardığı yağışlı hava dalgası yurdu sarmış durumda. İstanbul sabah saatlerinde güne sağanakla uyandı. İstanbul Valiliği de sağanak yağış konusunda uyarılarda bulundu. Valilikten yapılan uyarıda, kentte yaşayan vatandaşların ulaşımda aksamalar, su baskını, yıldırım, dolu yağışı ve sel gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği açıkladı. İşte yurdu saran sağanak yağış ve Meteoroloji tarafından yapılan uyarılar…

İstanbul, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara, Ege
İstanbul’u sağanak vurdu!

İstanbul sabah saatlerinde kuvvetli rüzgar ve sağanak yağışla güne uyandı. Dün akşam saatlerinde valilik tarafından uyarılan İstanbul’da yağış etkili olmaya başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelerde; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Nevşehir, Kayseri, Adıyaman, Diyarbakır, Muş ve Bitlis çevrelerinin yağışlı geçeceği bekleniyor.

İstanbul, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara, Ege
Meteoroloji tarafından yapılan uyarılar…

MARMARA BÖLGESİ’NE CİDDİ UYARI!

Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Bursa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Kuvvetli yağışla birlikte rüzgarın da güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Kuvvetli yağış ve rüzgarın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, sel gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

HAFTA SONU DA DEVAM EDECEK

Yurdu saran yağışlı hava dalgasının etkileri hafta sonu da devam edecek. Türkiye yeni haftaya parçalı bulutlu bir havayla başlayacak.

Kaynak:https://site-backlink.com/wItNS

paykwikalim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here