Sabancı Vakfı’nın sivil toplum, özel sektör ve kamu temsilcilerini uluslararası uzmanlarla buluşturan Filantropi Semineri, 12. yılında yeni teknoloji ve inovasyonların engelli bireylerin eğitimine katkısını tartışacak.

Sabancı Vakfı, Filantropi Semineri, engelleri ortadan kaldıran teknoloji
Filantropi Semineri Engelsiz Yaşam Teknolojilerine Odaklanıyor!

Eğitimde engelleri ortadan kaldıran teknoloji örneklerinin konuşulacağı “Engelsiz Yaşam Teknolojileri – Eğitim ile Güçlenme” başlıklı seminer, Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ev sahipliğinde 2 Aralık Pazartesi günü Sabancı Center’da yapılacak.

Sabancı Vakfı, Filantropi Semineri, engelleri ortadan kaldıran teknoloji
12. yılında yeni teknoloji ve inovasyonların engelli bireylerin eğitimine katkısını tartışacak.

“Eğitim, engelli gençlerin bağımsız yaşamında nasıl bir rol oynuyor?” ve “Genç engelli bireylerin öz savunuculuk çalışmaları engellilik alanını nasıl dönüştürüyor?” gibi sorulara cevap arayacak seminerde engellilik ve kapsayıcılık alanındaki çalışmalarıyla alternatif Nobel Ödülü olarak görülen Right Livelihood Ödülü (2017) ve The Spirit of Helen Keller Ödülü’ne (2018) layık görülen Yetnebersh Nigussie ana konuşmacı olacak. Kendisi de görme engelli bir insan hakları avukatı olan Nigussie, ülkesi Etiyopya’da ve dünyada kapsayıcı bir toplum için yürüttüğü mücadelesini paylaşacak.

Kaynak:https://site-backlink.com/8f66O

paykwikalim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here