Transferin hızlı takımı Fenerbahçe, genç yıldızı Eljif Elmas‘la vedalaşmak için gün sayıyor. Sarı-lacivertli yönetim İtalyan ekibi Napoli’nin bonuslarla 20 milyon Euro’yu bulacak teklifine ‘Evet’ demişti. Bu haber ve 19 yaşındaki yıldızla ilgili diğer tüm detaylar İtalyan basınında manşetlerdeydi. İşte yeni sezonda Serie A’da boy gösterecek oyuncu ile ilgili yapılan yorumlar:

BEN BİR ŞEY BİLMİYORUM!

Napoli’ye imza atması beklenen Eljif Elmas dün Türkiye’ye geldi. Makedonya’nın başkenti Üsküp’ten kalkan uçakla İstanbul’a ulaşan 19 yaşındaki orta saha oyuncusu, burada yaptığı kısa açıklamada, “Transferle ilgili bir şey bilmiyorum. Kampa katılacağım” demekle yetindi.

F.BAHÇE DOĞRU MEVKİYİ BULAMADI!

Il MattinoElif Elmas için Napoli’nin F.Bahçe’ye 15 milyon Euro ödemesi ancak Marko Rog’un beklenen satışıyla gerçekleşecek derken, oyuncu ile yapılacak sözleşmenin 5 yıllık olacağınavurgu yaptı.

Il Sussidiariohaberinde Eljif’in Napoli’den 1 milyon Euro kazanacağına dikkat çekti. Gazetenin Türk futbolu uzmanı Bruno Bottaro“Her şeyden önce yetenekli bir oyuncu ve yeni bir yıldızadayı değil. Fenerbahçe’ye gitmeden önce Avrupa’nın en iyi takımlarının radarındaydı” yorumunu yaptı.

TV Luna’dan Giovanni Scotto; Eljif Elmas’ın Napoli’ye imza atmaya can attığını söyledi.F.Bahçe’nin 25 milyon Euro isteğinin Eljif’in yaptığı anlaşmayla çok aşağılara düşeceğini söyledi.

Radio Kiss Kiss’e konuşan FIFA menajeri Vincenzo Morabito, “Ancelotti’nin kendisini profesyonel olarak kanıtlaması için en iyi pozisyonu bulabileceğinden eminim. Şimdiye kadar Fenerbahçe onun için en doğru mevkiyi keşfetmeyi başaramadı” değerlendirmesini yaptı.

paykwikalim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here