Balıkesir Adliyesi’ndeki gaz sızıntısından ilk belirlemelere göre 46 kişinin zehirlendiği belirtildi. Zehirlenenler hastaneye kaldırılırken, doğalgaz akışının kesildiği adliye binasının tamamen tahliye edildiği bildirildi. Balıkesir Valisi yaptığı açıklamada, “Yangın tüplerinden kaynaklı bir sızıntı söz konusu. 46 kişi zehirlendi, 4’ünün durumu ağır.” dedi.

Balıkesir Adliyesinde meydana gelen gaz sızıntısından etkilenen 46 kişi hastanelerde tedavi altına alındı. Geçtiğimiz yıl benzer bir olay da İzmir Adliyesi’nde yaşanmış ve bir kişi hayatını kaybetmişti.

Sızıntının kaynağı araştırılıyor

Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde bulunan Balıkesir Adliyesi’nde yangın tüplerinden çıkan gazdan etkilenen çok sayıda kişi ambulanslarla Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesine sevk edildi.
Adliye binasına gelen ekipler, sızıntının kaynağını araştırıyor.

Validen açıklama geldi.

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, saat 12.15 sıralarında, adliyenin bodrum katındaki yangın tüplerinin, herhangi bir yangın olmamasına rağmen hareket geçtiğini belirterek, “Bunlar büyük yangın tüpleri. Nedensiz boşaltım başlıyor ve gaz yayılıyor. Gazdan etkilenen 46 vatandaşımız hastanelere kaldırıldı. 4’ünün durumu ağır. Diğer vatandaşların sağlık durumları iyi. Adliyeyi boşalttık. Teknik ekip tespit çalışmalarını sürdürüyor.” diye konuştu.

Başsavcı: “Soruşturmalar başlatıldı.”

Balıkesir Cumhuriyet Başsavcısı Alpaslan Kaplan ise, “Yaralı sayısının fazla olmasının sebebi o bölgede yaralıları kurtarmaya çalışan personelin de bulunması mide bulantısı veya kusma şeklinde kendini gösterdi. İlk etapta zemin katta arşivde 4 kişilik bir grupta hayati tehlike var. Adli ve idari soruşturmalar başlatıldı” ifadelerini kullandı.

Olay yerinden ilk görüntüler şöyle:

Kaynak: https://www.ahaber.com.tr/gundem/2019/02/04/son-dakika-balikesir-adliye-binasinda-gaz-sizintisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here