1915 Ermeni tehcirini beyaz perdeye aktaran ‘Kervan 1915’ filminin gösterimi iptal edildi. Yapımcı Ayşenur Güneş ve yönetmen İsmail Güneş yaptıkları ortak açıklamada dağıtım ve sorunları ve sinema salonlarının kötü niyetli tutumu nedeniyle çekilme kararı aldıklarını açıkladı. Yapılan açıklamada şöyle denildi:

Bin bir zorluklarla 3 yılda 1500 kişilik ekiple çektiğimiz ve Ermeni tehcirini konu edinen “Kervan 1915″i dağıtım sorunları ve sinema salonlarının kötü niyetli tutumlarından ötürü salonlardan çekme kararı aldık. Görülüyor ki, bundan böyle, gişe açısından tekellerin ilgisini çekmeyen ulusal yapımlar seyirciyle buluşamayacaktır.

Sinema seyircisi tarafından izlenilmek istendiği halde, önemli lokasyonlarda vizyona giremeyen filmimiz ağır darbe almıştır. Seyircilerimiz gerek sosyal medyadan gerekse kişisel ilişkilerle bizlere ulaşıp filmi kendilerine yakın merkezi lokasyonlarda bile bulamadıklarını iddia etmektedirler. Filmimizin sinema seyircisiyle buluşamadığı bir sistemde daha fazla yer almak istemiyor ve üzülerek “Kervan 1915″i vizyondan çekiyoruz.

KAYNAK: Ntv

paykwikalim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here