Ataşehir’de düzenlenen “Arabalı Sinema” etkinliğin de, İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) üyeleri, klasik araçlarından “İftarlık Gazoz” filmini izledi.Programa dernek üyeleri, 1950’li ve 1960’lı yıllara ait, bir döneme damgasını vurmuş, birbirinden renkli klasik araçlarıyla katıldı. Etkinlik kapsamın da bazı araçlar İftarlık Gazoz” filminin görselleriyle süslendi.

İKOD’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, 1950’li yıllar da ABD’de ortaya çıkan ve sonrasın da tüm dünya da vazgeçilmez hale dönüşen “Arabalı Sinema” (drive-in movie) etkinliği, Ataşehir’de ki bir gösteri merkezin de, derneğin açık hava da sinema ekibinin teknik desteğiyle gerçekleştirildi. Klasik otomobil sahipleri, “İftarlık Gazoz” filmini, oyuncular Berat Efe Parlar ve Okan Avcı ile izledi.

arabalı sinema etkinliği, ataşehir, iftarlık gazoz, klasik otomobil derneği, kalsik otomobil, sinema, kültür sanat, kültür sanat etkinlikleri
Ataşehir’de düzenlenen “Arabalı Sinema” etkinliğin de, İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) üyeleri, klasik araçlarından “İftarlık Gazoz” filmini izledi.

Film de Cem Yılmaz ve Berat Efe Parlar’ın birlikte gazoz sattıkları sahneler de yer alan kırmızı Anadol marka araç ve triportör de perdenin yanın da sergilendi. Ayrıca triportör üzerinden izleyicilere gazoz ve patlamış mısır dağıtıldı.

Kaynak: Habertürk

paykwikalim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here