Kürtaj Hakkında Tüm Bilinmeyenler Bu Yazıda

Bir çok kadın gibi sizde hayatınızın bir evresinde istenmeyen bir gebelikle karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Böyle bir durumda gebeliğinizi sonlandırmak için kürtaj olmayı düşünüyorsanız karar vermeden bilmeniz gerekenleri anlattığımız yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kürtaj kelimesi halk arasında böyle bilindiği hal de, aslında Kürtaj kelimesinin sözlük anlamına bakacak olur isek kazımaktır ve jinekolojik açıdan rahim içerisin de doku almak anlamın da kullanılmaktadır. Halk arasında kürtaj kelimesinin eş anlamı olarak çocuk aldırma, bebek aldırma, gebelik sonlandırma ve kürtaj gibi tabirler de kullanılmaktadır. Kürtaj kelimesi kaba tabir olarak nitelendirildiği için halk dilinde genelde çocuk aldırmak diye sıklıkla duyulmaktadır. Bir çok kadın gibi sizde hayatınızın bir evresin de istenmeyen bir gebelikle karşı karşıya kalmış olabilirsiniz.  Böyle bir durum da gebeliğinizi sonlandırmak için kürtaj olmayı düşünüyorsanız karar vermeden nelerle karşı karşıya kalacağınızı öğrenmek için yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. İzmir kürtaj olacaklar ve bu işlemi düşünenler için kliniğimize bekleriz.

kürtaj izmir, izmir kürtaj, kürtaj, izmir jinekolog doktoru, kürtaj yaşı kaçtır, kürtaj olmak için evli olmak mı gerekir, çocuk aldırmak, gebeliği sonlandırmak
Bir çok kadın gibi sizde hayatınızın bir evresinde istenmeyen bir gebelikle karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Böyle bir durumda gebeliğinizi sonlandırmak için kürtaj olmayı düşünüyorsanız karar vermeden bilmeniz gerekenleri anlattığımız yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İzmir Kürtaj olacak kişi için, kürtaj sadece tıbbi olarak  istenmeyen gebeliğin sonlandırılması için kullanılmaz. Özellikle kadınların adet kanaması bozuklukların da, menopoz sonrası kanamaların tetkiki amacıyla ve kısırlık araştırmaların da yumurtlama olup olmadığını anlayabilmek için kürtaj işlemi uygulanmaktadır. Bu işlem öncelikle risksiz ve güvenlidir. Tecrübeli Jinekolog Doktor uzmanımız eşliğin de yapılır. Genel veya lokal anestezi  uygulaması ile 2 farklı anestezi yöntemi ile işlem gerçekleşmektedir. İşlem süresi 6 ila10 dk arası sürmekte ve yine anestezi uzmanı eşliğin de uyandırılmaktasınız. Hemen günlük hayata dönüş gerçekleşebilir çünkü ağrısız, sancısız, steril ortam da anestezi ve jinekolog doktorlar eşliğin de sağlıklı bir kürtaj gerçekleştirilir. Son teknoloji olan 4 Boyutlu ultrason, cihaz ve malzemeler kullanılmaktadır. Kürtaj sonrası ağrı hissetmemeniz için anestezi ve ilaçlar kullanılmaktadır. Genellikle Kürtaj işleminden 1-2 gün sonra içeri de biriken kan parça şeklin de gelebilir ve normaldir , ancak bazı özel durumlar da rahim ağzı için de kan toplanması size ağrı verebilir ve basit bir müdahale ile birikmiş olan kan boşaltılır ve hastanın rahatlaması sağlanır. Kürtaj işlemi özel olduğundan hiçbir klinik veya hastanede yapılan kürtaj işlemini SGK karşılamaz.

Kürtaj, tekrar hamile kalmaya engel değildir. Bilgileriniz gizli tutulur, bu yasal hakkınızdır. Kürtaj olmak için evli olmak şart değildir. 16 yaşında ya da 17 yaşın da ise aile izni gereklidir. Kürtaj fiyatları 2017-2018 yılı fiyatları uygulanan anestezi şekline , kullanılan tekniğe ve gebeliğin haftalığına göre değişkenlik göstermektedir. 

Detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Randevu alabilir, iletişim bilgilerinden irtibata geçebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here