İzmir’de etkili olan fırtına nedeniyle evlerin çatıları ve sokak tabelaları yıkıldı.

İzmir Konak ilçesinde Selçuk mahallesinde saat 0.30 sularında fırtına nedeniyle 5 katlı bir evin bir evin çatısı uçtu. Olayın yaşandığı anda sokakta kimsenin olmaması büyük bir faciayı önledi. Sokağın ortasında hava asılı bir şekilde kalan çatı, elektrik tellerine zarar verdi. Olayı gören mahalle sakinleri durumu AFAD, Gediz Elektrik ve itfaiyeekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen Gediz Elektrik ekipleri, elektrik akımını kapatırken, AFAD ekipleri ise çatının bulunduğu sokakta güvenlik önlemi aldı.

izmir,fırtına,itfaiye,konak
İzmir’de fırtına

Mahalle sakinleri ise mahallede herhangi birine zarar gelmemesi için sokakta nöbet tuttu.

Saat 00.30 sıralarında büyük bir gürültü ile uykudan kalktıklarını ifade eden 48 yaşındaki mahalle sakini Kadri Yüksel Babayiğit, “Gördüğümüz manzara bu şekildeydi. Çatının uçtuğunu gördük. Aynı zamanda elektrikler bir anda kesildi. Elektriklerden ateş çıkmaya başladı. İtfaiye ile elektrik arızayı aradık. Bunların ikisi aynı anda geldiler. Elektrik arızadan gelenler bunun alınamadan bir müdahale yapamayacaklarını söylediler. Sağ olsunlar hemen elektriği kestiler. Komşularımızın da çok büyük tehlikesi var. Şuan bazıları uykuda, bilgisi olmayan komşularımız var. Bizde burada nöbet tutmak durumundayız. Yani mahallemizde kimseye zarar gelsin istemiyoruz. Yaklaşık 4,5 saattir buradayız. Bu olay çözülene kadar da mecburen beklemek zorundayız” diye konuştu.

Fırtına kent genelinde etkili olurken öte yandan, etkili olan şiddetli fırtına Bayraklıilçesinde bir apartmanın uçan çatısı itfaiye aracının üzerine devrildi. Çay mahallesinde meydana gelen olayda çatının uçtuğu sırada sokakta kimsenin olmaması faciayı önledi.

kaynak:https://www.egehaber.com/izmir/izmir-de-firtina-nedeniyle-evlerin-catilari-uctu-h274530.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here