İzmir – Manisa yolu kuvvetli yağışa maruz kalınca bölgede heyelan yaşandı. Toprak kayması sonucu yol kapandı, trafik akışı durdu. İzmir – Manisa yolu ekiplerin çalışması sonucu yeniden kullanıma açıldı.

İzmir – Manisa yolunda trafik yaşanan heyelan nedeniyle bir süre ulaşıma kapatıldı. Yüksek yağışın etkili olduğu  yolda trafik ekiplerin çalışması sonucu 1 saat sonra yeniden kullanıma açıldı

izmir,manisa,heyelan,izmir manisa yolunda heyelan
izmir,manisa,heyelan,izmir manisa yolunda heyelan

KAYA VE TOPRAKLAR YOLA SAÇILDI

Heyelan Manisa – İzmir karayolunda Süreyya Tabiat Parkı mevkiinde meydana geldi. Manisa’da akşam üzeri etkili olan yağışlar nedeniyle İzmir’den Manisa istikametinde dağdan inen kaya ve toprak parçaları yola döküldü.

TRAFİK İKİ YÖNLÜ OLARAK DURDU

Her iki şeridi de kaplayan toprak kayması nedeniyle yol trafiğe kapatıldı. Toprak kayması sırasında araç geçişinin olmaması olası bir faciayı önlerken olay yerine çok sayıda polis ve karayolları sevk edildi.

KARAYOLU EKİPLERİ ANINDA MÜDAHALE ETTİ

Karayolları ekipleri dozerlerle yoldaki toprak ve kaya parçalarını yolun kenarına yığdı. Yolun kapanması nedeniyle uzun araç kuyrukları oluşurken İzmir’den Manisa’ya gitmek isteyen sürücüler ise Menemen ilçe istikametinde yönlendirildi. Ekiplerin yaklaşık 1 saatlik çalışması sonrası yol her iki yönden de trafiğe kontrollü olarak açıldı.

kaynak:https://site-backlink.com/IeISy

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz