FUAR İzmir’de, İZFAŞ tarafından düzenlenen 42. Shoexpo – İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı ile bu yıl ilk kez gerçekleştirilen 1. Pretexpo – Moda ve Hazır Giyim Fuarı törenle açıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Burada kentin kalkınması için çalışıyoruz. Herkes elini taşın altına koyarsa daha da büyür ve gelişiriz dedi.

Fuar İzmir’de düzenlenen 42. Shoexpo – İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı ile bu yıl ilk kez gerçekleşecek 1. Pretexpo – Moda ve Hazır Giyim Fuarı açılışına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ege İhracatçı Bİrlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, Ege Deri ve Deri Mamulleri Birlik Başkanı Jak Galiko, Ayakkabıcılar Odası Başkanı Yalçın Ata, Ege Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Atınç Abay ve Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila katıldı. Törende konuşan Kocaoğlu Ayakkabı ve çanta modasının yeni sezon modellerinin yer alacağı Shoexpo’da, yerli ve yabancı satın alımcıların üreticilerle bir araya geleceğini söyledi. Kocaoğlu, Her gün biraz daha büyüyerek ve dünyanın her köşesinden ziyaretçiler getirerek ayakkabı sektörünün karlılığını arttırmaya çalışıyoruz. Fuarlarımız da giderek büyüyor. Bu sene bir ilave fuar gerçekleştiriyoruz. Ayakkabı fuarının yanında moda ve hazır giyimle ilgili de bir fuar düzenledik. Artık bu iki fuarı birlikte yürüteceğiz. Umuyorum ki destek görür ve bu yeni fuarı da büyür ve alışveriş yapıma olanağı bulunur. Umarım karlılık artar ve sektör büyür dedi.

Ayakkabı ve çanta modasının yeni sezon modellerinin yer alacağı, 157’si yerli 2’si yapancı toplam 159 firmanın katıldığı Shoexpo’da, yerli ve yabancı satın alımcılar üreticilerle bir araya geldi. Geçtiğimiz 7- 10 Mart’ta 41’incisi 6 bin 841 metrekare alanda düzenlenen Shoexpo, bu kez yüzde 30’a yakın büyümeyle birlikte 8 bin 566 metrekarelik bir bölümde gerçekleştirildi. Fuar’a 50’yi aşkın ülke ve ilden sektör profesyonellerinin ziyaret edeceği açıklanan Shoexpo’da geçen yıl 11 bin olan ziyaretçi sayısının bu yıl 15 bine ulaşması bekleniyor. 42. Shoexpo Ayakkabı ve Çanta fuarına 55 ülkeden bin 200’ü aşkın yabancı alım heyetinin gelmesi bekleniyor. Heyetlerde, Amerika’dan Las Vegas, Şili, Güney Afrika, Avustralya ve Malezyagibi denizaşırı ülkelerden de, yıllık satış kapasitesi bir milyon çiftin üzerinde bulunan toptancılar ve büyük mağazalar yer alacak. 42. Shoexpo -İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı’nda, kadın ayakkabısı, erkek ayakkabısı, çocuk ayakkabısı, terlik, bavul, çanta ve cüzdan, kemer, model tasarımlar, sektörel yayınlar sergilendi.

Bu yıl ilk kez düzenlenen 1. Pretexpo – Moda ve Hazır Giyim Fuarı’nın, sektöre yeni bir soluk getirmesi hedeflendi. Ayakkabı ile birlikte tamamlayıcı olarak nitelendirilen hazır giyim sektörünün öncüleri fuarda buluştu. C holünde 2 bin 7 metrekarelik alanda gerçekleştirilen Pretexpo’ya, Türkiye’nin çeşitli illerinden 63 firma katıldı.İzmir Pretexpo, 1. Moda ve Hazır Giyim Fuarı, hazır giyim markalarının, parakendecilerin, toptancıların ve tasarım firmalarının en iyi yerli ve yabancı hazır giyim üreticileri ile buluşturdu. Fuarda, kadın giyim, erkek giyim, çocuk giyim, spor giyim, aksesuar, kot giyim, deri giyim, iç giyim ve kürk, yer aldı.

KAYNAK: Haberler

paykwikalim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here