Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılımıyla Gündoğdu Meydanı’nda AK Parti-MHP İzmir ortak mitingi düzenledi.

Konuşmasında HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’na yönelik “HDP’nin oylarıyla seçildiklerini bilecekler” dediği videoyu izleten Erdoğan, “Kendileri ne kadar saklamaya çalışırsa da çalışsın, bölücü örgütün desteklediği partinin eş başkanı da bunu söyledi” ifadelerini kullandı.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, söz konusu videoyu “HDP Eş Genel Başkanı Temelli’den açık açık itiraf ve tehdit: İstanbul-Ankara’yı İmamoğlu ile Yavaş değil HDP yönetecek” ifadeleriyle haber yapan yayın organlarını sert sözlerle eleştirdi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları;

“Denizi, dağı, bahçesi, bağı, Kordon’u, Körfezi’yle ne güzelsin İzmir. Asırlardır yolunu kaybeden yol, ailesini kaybeden kardeş olan İzmir, Selanik’in, Girit’in, Üsküp’ün, Varna’nın acısını dindiren İzmir. Ülkemizin tüm renklerini, tüm zenginliklerini kendine toplayan İzmir. Anadolu’daki tüm medeniyetlerinin, ticaret yollarının, kültürün beşiği olan İzmir. Türkiye’nin siyasi değil, iktisadi bağımsızlığının sembolü İzmir.

“BURAYA ÇOK ÖNEM VERDİĞİMİZ İÇİN…”

Bugün son 1 yılda 4’üncü defa İzmirli kardeşlerimle hasret gidiyorum. Yine de İzmir’e doyamadık. İnşallah seçimden sonra zaferi sizlerle kutlamak için tekrar geleceğiz. Bugün Cumhur İttifakı’nda birlikte olduğumuz MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ile huzurlarınızda olduk. Bizimkisi bir Cumhur İttifakı’dır. İlk ortak mitingimizi buraya çok önem verdiğimiz için İzmir’de yapıyoruz.

Kaynak: https://www.haberler.com/cumhurbaskani-erdogan-istanbul-izmir-otoyol-11846276-haberi/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here