Denizli’de 6 dakika arayla 4.2 ve 6.0 büyüklüğünde deprem oldu. Depremler sonrası meydana gelen heyelan, bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

Denizli’de 6 dakika arayla 4.2 ve 6.0 büyüklüğünde deprem oldu. Depremler sonrası meydana gelen heyelan, bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı. Denizli’deki deprem sonrası heyelan meydana geldi. Heyelan bir vatandaşın yoldan geçtiği sırada meydana gelirken cep telefonu ile görüntülendi. Denizli’de saat 14.19’da 4,2 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi. Bu depremden 6 dakika sonra Denizli’de saat 14.25’te merkez üssü Bozkurt ilçesi olan 6.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Isparta, Denizli, Burdur, Antalya, Bursa, İzmir, Afyonkarahisar’da da hissedilen depremde birçok bina yıkıldı. Enkaz altında kalan vatandaşlar kurtarıldı. AFAD ve Kızılay arama kurtarma ekipleri alarm durumuna geçti.

Vali’den Açıklama: Can kaybı yok Denizli Valisi Hasan Karahan’ın yaptığı açıklamaya göre meydana gelen depremde can kaybı yaşanmadı, 6 kişi hafif yaralandı. Yaralılar tedavi altına alındı.

Kaynak: https://site-backlink.com/1UbHo

paykwikalim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here