Partisinin TBMM Grup Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizi vururlarsa karşılık veririz” diyen ABD’ye sert çıktı: Hiç Osmanlı tokadı yememiş olmadıkları da çok açık.

İşte Erdoğan’ın açıklamasının o kısmı:

Harekatı yazın başlatmış olsaydık oradaki tahkimatlar birer kaleye dönüşecektir. Eğer ortadaki görüntüye rağmen tüm bu hazırlıkların ülkemize yönelik olmadığını iddia edenler varsa artık onlara söyleyeceğimiz söz yoktur. Türkiye’nin refleksi olabilecek en askeri tepkidir. Adeta bizden teröristlere teslim olmamızı istiyorlar. Bu nasıl NATO üyeliğidir? Biz NATO’da berabersek yürüyen hükümler neyse Türkiye buna nasıl uyması gerekiyorsa Amerika’nın da o kadar uyması gerekir. NATO eşittir ABD değildir. NATO da tüm ülkelerin her biri eşittir. NATO’nun iç hukuku neyse ona hepimiz aynı şekilde uymak zorundayız.Sen kalkar da YPG’yi, PYD’yi bize göre terör örgütü değildir diyorsa, geç onu bir kenara. Peki NATO’da bir ülkeye saldırılıyorsa sen NATO mensubu olarak bunun karşısında durman gerekir. NATO hukuku bunu gerektirir.

Sen imkanların elverdiği için buraya rahat rahat giriyorsun. Paraysa para veriyorsun. Şu anda 550 milyon dolar civarında parasal destek.Bunun 3 milyar dolara çıkacağı yönünde fiskoslar var. Güya DEAŞ’la mücadele için bölgeye çöreklenen herkes şimdi DEAŞ’la Türkiye karşı yer alıyor. Siz kaç tane DEAŞ’lı yok ettiniz? DEAŞ’ı nereye sevk ettiniz? Ortada kabullenecek hiçbir vaka yok. Biz bölgede kimin kimin yanında olduğunu teker teker tespit ediyor, kaydediyoruz. Artık hiç kimsenin DEAŞ bahanesini kullanma hakkı yoktur. Hepsi bugün DEAŞ’la birlikte hareket ediyor. Suriye’de DEAŞ tiyatrosunun artık sonu gelmiştir.

Bizi vururlarsa sert karşılık veririz diyenlerin ömürlerinde hiç Osmanlı tokadı yememiş olmadıkları da çok açık. Türkiye’yi canlarının istediği gibi girip çıktıkları, her türlü hoyratlığı yapıp hesap vermedikleriyle karıştırıyorlarsa çok yakında öyle olmadıklarını görecekler.

Biz elbette onları kasıtlı olarak hedef almayacağız. Hemen yanı başlarında duranlardan başlayarak gördüğümüz her teröristi imha edeceğiz. O zaman sırtlarını sıvadıkları teröristlerin yanlarında durmamalarını tavsiye ederiz. Buradan Amerika halkına sesleniyorum. Amerika bütçesinden çıkan bu paralar Amerika halkının cebinden çıkan paralardır. Bu konuda Amerika halkının duyarlılığını gündeme getirmek istiyorum. Şu anda milli bütçeden böyle bir paranın çıkması manidardır. Madem ki takke düşmüştür, kel görünmüştür,bazı şeyleri açıkça konuşmanın zamanı gelmiştir.

Karşımızdaki teröristlerin PKK, PYD, DEAŞ, YPG, DEAŞ, FETÖ’nün arkasındakileri tanıyoruz. Bu terör örgütlerinin ihtiyaç duyan herkesin tepe tepe kullandığı, ihtiyaç bitince attığı veya bir başkasının kucağına bıraktığını biliyoruz. Onlarla baş etmeden asıl sorunu çözemeyeceğimiz ortadadır. Bu arayış döneminin maliyeti ise herkes için çok ağır olur. Yanı başımızdaki koskoca bir coğrafyada 2. Dünya Savaşı’ndan sonraki en büyük paylaşım savaşı şu anda devam ediyor.

Bizim kimseye verecek ne bir karış toprağımız ne de bir hiç uğruna feda edecek evladımız yoktur. Bu toprakları kanlarımızla yoğurarak vatan haline getirdik. Bizim başka bir vatanımız yok. Bayrağımızın altında ölmek bizim için şereflerin en büyüğüdür, en yücesidir. Bu anlayışla birlikte Kurtuluş Savaşımızdan sonraki en büyük istikbal ve istiklal mücadelesini aynı zamanda haysiyet ve onur savaşını yürütüyoruz.

Biz bu dünyada böyle bir imanı boğacak bir güç tanımadık, tanımıyoruz. Masa başında hazırlanmış projelerini uygulamaya çalışıyorlar olabilir.Biz tüm gücümüzle, kalbimizle, imkanlarımızla vatanımızı koruyor, geleceğin müdafaasını yapıyoruz. Ölürsek şehit, dönersek gaziyiz diyen bir milletin evlatlarının üstesinden gelemeyeceği hiçbir mücadele yoktur.

Dün çukur eylemlerinde hemen ardından Fırat Kalkanı’nda destan yazan kahramanlarımız bugün de Zeytin Dalı operasyonlarında destan yazıyor. Rabbim evlatlarımızı korusun, muhafaza etsin. Rabbim düşmanlarımıza fırsat vermesin. Hepsinin gizlendikleri inlerinde gömeceğimiz açıktır. Teröristleri besleyip üzerimize salanlarla baş etme konusunda kendimize güvenimiz tamdır. Biz bir şeye inanıyoruz, La galiba Allah, Allah’tan başka galip yoktur.

Bizi asıl üzen içimizdeki ihanet şebekeleri. Bizi asıl yaralayan içimizdeki gafiller, kuklalardır. FETÖ’nün Emniyet teşkilatımızda, Adalet teşkilatımızda, ordumuzda, iş dünyamızda, sivil toplum kuruluşlarımızda bütün yapılan tahribatı bana inanın yedi düvel bir araya gelse yapamazdı. Ham dolsun bu büyük ihanet çetesinin üzerine kararlılıkla gidiyoruz. Geçen her gün bu hainlerin gerçek yüzünü ortaya çıkarıyor. PKK her ne kadar dış desteğe sahip olsa da içimizde yuvalanmış bir başka ihanet şebekesidir.

KAYNAK: dunya

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here