EYT ile ilgili son dakika gelişmeleri! Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, EYT hakkında bir internet sitesine açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş: “Türkiye’de erken emeklilik diyebileceğimiz erken yaşlarda emekliliği kaldırabilecek bir sosyal güvenlik yapımız yok” diye konuştu. Peki, EYT yasası ne zaman çıkacak? EYT meclise ne zaman gelecek? İşte emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili son gelişmeler…

EYT son durum hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş emeklilikte yaşa takılanlar hakkında, bir internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Hadi Özışık’ın “Sosyal medya gerçekten her gün bizde boğuluyoruz EYT, EYT EYT bu konuda bir şey var mı?” sorusuna yanıt veren Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş açıklamasında şöyle konuştu:

“Bununla ilgili EYT meselesi her gün yani mubalağa yazmıyorum twit attığım zaman çok sayıda kardeşimiz EYT ile ilgili yazılar yazıyor.

eyt,emeklilik,açıklama,ak parti,cumhurbaşkanı,cumhurbaşkanından açıklama
eyt cumhurbaşkanından açıklama

“EYT’yi kaldırabilecek sosyal güvenlik yapımız yok”

Hakikatten dinlediğimiz zaman bizde onların meselelerine daha yakından vakıf oluyoruz. Ama birde şunu söylüyoruz Türkiye’nin şartları var bu Türkiye’de erken emeklilik diyebileceğimiz erken yaşlarda emekliliği kaldırabilecek bir sosyal güvenlik yapımız yok.” dedi.

Hadi Özışık ise açıklamasında; “Cumhurbaşkanı buranın bir oy deposu olduğunu bildiği halde taviz vermiyor” açıklaması yapması üzerine sözlerine devam eden Kurtulmuş;

“Popülist bir politika izlemek zorunda değiliz”

“Ama biz şimdiye kadar Adalet ve Kalkınma Partisinin en temel özelliklerinden birisi olan yani popülist bir politika izlemek zorunda değiliz.

Allah korusun ülke yönetiyoruz. Yani 23 Haziran geçecek Türkiye’yi yönetmeye devam edeceğiz.” dedi.

EYT ne zaman meclise gelecek?

Hadi Özışık’ın “seçimden sonra gündeme gelebilir mi?” sorusu üzerine Kurtulmuş açıklamasında;

“O zamanki şartlar ayrı ama şu günkü ekonomik kollektörde baktığımız zaman bu meselenin çok çok zor olduğu görülüyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN EYT AÇIKLAMASI

EYT hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan özel bir televizyon kanalında soruları yanıtladı. Emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili bir düzenleme olup olmayacağının sorulması üzerine de Cumhurbaşkanı Erdoğan “Muhalefet bu konuyu sürekli gündemde tutsa da, bizim gündemimizde yok. Aksi halde sistemimizi çökertiriz. Biz seçim alacağız diye, popülist politika yapmayacağız. Muhalefetin sırtında yumurta küfesi yok. Olmayacak şeyleri söz veriyorlar. Biz böyle yapamayız” dedi. Toplantıda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da, EYT’li bir milyon 300 bin kişi olduğunu, bu kişilerin emekli edilmesi durumunda ileride hazineye 60 milyar lira yük getireceği bilgisini verdi.

HAYATİ YAZICI: EYT’LİLERİ HAKLI GÖRÜYORUZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı AK Parti Babaeski İlçe Başkanlığını ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu. Bir vatandaşın “Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili müjdeyi bekliyoruz, seçime kadar çıkacak mı?” sorusuna Yazıcı, gülümseyerek “Sizi belli açıdan haklı görüyoruz, belli açıdan imkanlara bakıyoruz, imkanlar zor. İnşallah imkanları denkleştirir öyle yaparız.” şeklinde cevap verdi.

kaynak:https://site-backlink.com/Kaq16

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz