Minik Başkanlardan Çevre Vurgusu

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle koltuğunu altı öğrenciye bıraktı. Gaziemir Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi 6. Sınıf öğrencisi Nazlı Bera Belli ve 8. sınıf öğrencisi Buğrahan Tuncay ile Cengizhan İlkokulu 3. Sınıf öğrencileri Eda Nur Eser, Armağan Deniz Atalay, Efe İlkyaz ve Arda üstün sırayla başkanlık koltuğuna oturdu. Çevrenin korunması, kütüphane sayısının arttırılmasını, trafik sorunun çözülmesi, otopark ve daha çok bisiklet yolu yapılmasını gerektiğini ifade eden küçük başkanlar, hayvanlar konusun da insanların daha duyarlı olmalarını istedi. Bu konular da geliştirdikleri projeleri anlatan çocuklar, hayata geçirilmesi için talimatlar verdi.

23 NİSAN Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı‘nda temsili olarak Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un makamına oturan ilkokul ve ortaokul öğrencileri, çevre, hayvanlar, trafik, bisiklet yolları ve kütüphane konuların da projelerini anlatıp, hayata geçirilmesi için talimat verdi.

 

EĞİTİME DESTEK TEŞEKKÜRÜ
Gaziemir Belediyesi
Sosyal Etkinlik Merkezi ve okulların ihtiyaçlarını karşıladığı için minik başkanlar Başkan Halil İbrahim Şenol’a teşekkür etti. Eğitim de fırsat eşitliği sağlamak ve öğrencileri sınavlara hazırlamak amacıyla Gaziemir Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi’ni hayata geçirdiklerinin altını çizen Başkan Şenol şöyle devam etti: “Eğitimli ve sağlıklı insanların yaşadığı kentler hızla gelişir anlayışıyla bu alanlara önemli yatırımlar yaptık. Ücretsiz eğitim vererek öğrencilerimizi sınavlara hazırlarken okullarımızın tüm fiziki ihtiyaçlarını karşılıyoruz, aynı zaman da sizlerin eğitimine katkı koyarken sosyalleşmeniz için de kurslar ve özel etkinlikler düzenliyoruz. Üniversite bitirmek, meslek sahibi olmak çok önemli. Ancak sosyal olmak sporla sanatla uğraşmakda sizi başarılı kılacaktır.”

gaziemir haberleri, gaziemir, gaziemir haberleri, gaziemir gündem, gaziemir belediyesi, izmir gaziemir haberleri
Gaziemir Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi ve okulların ihtiyaçlarını karşıladığı için minik başkanlar Başkan Halil İbrahim Şenol’a teşekkür etti. Eğitim de fırsat eşitliği sağlamak ve öğrencileri sınavlara hazırlamak amacıyla Gaziemir Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi’ni…

“EN BÜYÜK MİRASIMIZ ÇEVRE”
Çocuklara çevre konusunda ki duyarlılıkları için teşekkür eden Başkan Şenol, “Bende yeşili seven biri olarak kentteki yeşil miktarını ikiye katladım. Gaziemir’de yaşayan herkes adına bir ağaç diktim. Şimdi yeni hedefim bu sayıyı ikiye katlamak çünkü bu ülkenin geleceği siz çocuklara bırakacak en büyük mirasımız çevre. Çevre sorunlarına dikkat çekmek için bu yıl 21’incisini düzenlediğimiz Gaziemir Ulusal ve Uluslar arası Çocuk Şenliğimizin temasını ‘Çevre’ sloganının ‘Hava, su, toprak’ olarak belirledik. Sizler de çevre konusun da daha duyarlı olun, doğaya sahip çıkın” diye konuştu.

Çocukların hayvanlar konusunda ki fikirlerinde dikkatle dinleyen Başkan Şenol, hayata geçirdikleri modern hayvan hastanesin de Veteriner İşleri Müdürlüğü’nce hayvanların he türlü bakım ve sağlık işlerinin yapıldığının altını çizdi.

 

Kaynak: Hürriyet

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz