Anasayfa / Dünya / Teknoloji / Whatsapp’dan Son Güncelleme! Bakın Nasıl Oldu

Whatsapp’dan Son Güncelleme! Bakın Nasıl Oldu

Whatsapp’dan Son Güncelleme! Bakın Nasıl Oldu

Son dönem de daha çok adı skandalla anılan Facebook çatısı altında ki Whatsapp için özellikle grupları ve grup yöneticilerini ilgilendiren önemli bir güncelleme sunulmuş durum da. İşte, iOS ve Android uygulamaları için Whatsapp grup özellikleri güncellemelerinin detayları…

Whatsapp, yenilenen grup yöneticisi kontrolleri ile sohbet sırasın da grubun gizliliğini artırması ile öne çıkıyor. Yöneticiler artık grup bilgisi altına amaç veya başlıklar odaklı detayları girebiliyor. Bu tanıtıcı yazı sayesin de yeni bir üye, sohbetin üzerinde grup detaylarını görebiliyor ve grubun temel amaçlarını anlamış oluyor.

Bundan böyle grup sohbetinden bir süre uzak kalan kullanıcılar kendilerinden bahsedilen herhangi bir mesajıda kaçırmayacak. Bu özellik Discord ve Slack uygulamaları ile benzer yapıda diyebiliriz. Kullanıcılar geri kalmama olanağı sağlayan özellik için sohbetin sağ alt köşesinde ki @ tuşundan faydalanabilecek. Yeni katılımcı arama özelliği ise kullanıcıların grup bilgileri sayfasında ki bir arama çubuğu ile gruptaki bir kişiyi bulmasını kolaylaştırıyor.

Grup yöneticileri için sunulan yeni kontrol ise hangi üyelerin grup bilgisini, ikonunu ve açıklamasını değiştirebileceği konusun da kısıtlama uygulanmasını sağlıyor. Yöneticiler diğer grup yöneticilerin admin yetkilerini kaldırma olanağınada sahip olacak. Ayrıca, grubun kurucuları başlattıkları gruplardan kovulamayacak. Platform, kullanıcıların ayrıldıkları gruba sürekli olarak tekrar eklenmesini önleyecek bir koruma yöntemide sunduklarını ifade ediyor.

Tüm bu Whatsapp yeniliklerinden faydalanmak için App Store ve Google Play Store üzerinden uygulamanızı son sürüme güncellemeniz gerektiğini hatırlatalım. Bu özelliklerin tüm kullanıcılara kademeli olarak sunulacağınıda unutmamak gerek.

 

 

 

 

 

Kaynak: Hürriyet

Hakkında Gizem Sürer

Ayrıca Kontrol Edin

Adnan Menderes Havalimanından Araç Kiralama Nasıl Yapılır

Adnan Menderes Havalimanından Araç Kiralama Nasıl Yapılır TDH rent a car İzmir havalimanı rent a …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir