Anasayfa / Dünya / Gündem / Siyaset / Ver Mehteri!

Ver Mehteri!

15 Temmuz gibi çok ağır bir saldırıyı atlatan Türkiye’nin, en esaslı meselesini de böylesine sorunsuz çözebilmiş olması büyük bir başarıdır. Tabi bu yolun daha başı. Her şey yeni başlıyor. Daha büyük mücadelelere hazırlık yapın.  Tarih, hiçbir ülkenin kaldıramayacağı bir travmanın üstesinden gelip dev adımlarla yoluna devam eden yeni Türkiye’mi ve 16 Nisan’ı Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli değişikliği olarak not edecektir. Hem de karşımızda bütün Batı medeniyeti olmasına rağmen. Bunu hazmetmek onlar için o kadar da kolay olmayacak tabi. Daha çok yaygaralar bizi bekliyor. İçeride maşalar, kuklalar dışarıda şer odakları ellerinden geleni ardalarına koymayacaklar elbet..Çünkü zafer Türkiye’nin, hezimet ise Avrupa’nındır. Dediğim gibi henüz yolun başındayız. İş yapan siyasetçilerimiz, engelli koşudan kurtuldu ya buna da şükür. Tabi şimdilik. Yalnız bize değil, tüm mazlumlara umut olsun.

Garibanı ezip de yükselen bir millet değiliz biz. Tam tersi, ihtiyaç sahipleri ile her daim paylaşan bir tarihe ve liderlere sahip kanaatkâr, vefakâr bir milletiz. Milletimizin başa bağlı özü, her zaman olduğu gibi bu gün de yaşıyor. Bu millete bir lider lazımdı. Onu da buldu. Dünyayı kendi malı gören şer güçler boş durmayacak elbet. Fakat şerler şerliklerini Türk de Türklüğünü gösterecek elbet. 16 Nisan bu açıdan bir sonuç değil, bir başlangıçtır. Tabi, önümüzdeki günlerde de,  batılı gazetelerden bol bol Türkçe manşetler bekliyoruz. Onlar bizi, haklarımızı, demokrasiyi hiçe saydıkça, biz kendimize geliyoruz. Milletçe özümüze dönüyoruz. Yıllarca uyan uyan diye uyuttukları hücrelerimiz hızla dirilişte.

Türkçe Manşet Atmaya Devam Et Avrupa!

Sadece biz değil, kadim topraklarımız kazandı.  Biz idealleri olan bir toplumun çocuklarıyız. Biz gölgesinde tüm kavimlerin, tüm dinlerin huzur bulduğu bir toplumun çocuklarıyız. Kimseleri ötelemeden, yok saymadan, hor görmeden, kısa, orta ve uzun vadeli planlarımızı yaparak, gündemde kalarak yolumuza devam edeceğiz. Bugün anladı ki bu gençlik, biz tarihin figüranı olacak bir ırk değiliz. Tüm dünyaya ilan ettik. Allah nasip ederse, bundan böyle onlar bizim yazdıklarımızı oynayacaklar.

O ezanlar ki, şahadetleri dinin temeli, ama benim yurdumun üstünde inlemesin artık diyenlerin devri çok şükür artık kapanıyor. Çünkü tanrı değil ama Allah Uludur! Referandum öncesi her şeyleri hayırlara bulayan, referandum sonrası cami önlerine yığılıp ezanı yuhalayan güruhun sesi gün geçtikçe daha cılız çıkacak. Göreceğiz bu günleri, inanın. Allah sonumuzu hakikaten hayır etsin.  Referandumda evet oyu verenleri, kefereyle bir tutup denize dökmekle tehdit eden abiler,  üstat Necip Fazıl’ın ” Deden bile söndürememiş islamın nurunu, sen mi söndüreceksin ey Ebu Cehil’in torunu ” dizelerini sizlere ithaf ediyorum. Ablalarıyla beraber hareket eden milliyetçi muhafazakârlara da seslenmek isterim. Siz çok yaşayın emi. Çok yaşayın ki; sizleri izledikçe kimlerle kader birliği ve yol arkadaşlığı yaptığımızı hep hatırlayalım. Dışarıda kıyamet kopuyor. Devir, içeride kavga devri değil. Ama göremiyorlar. Dışarıya dönemiyorlar. Dünya dönüyor ama bunlar dönmüyor.

Hakkında Betül Gezen

Ayrıca Kontrol Edin

CHP’nin Görevden Alınan Başkanı Hazinedar’ın Serveti Dudak Uçuklattı

İçişleri Bakanlığı, CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve 2 meclis üyesini, FETÖ ve yolsuzluk soruşturması kapsamında …

3 Yorumlar

 1. Merhaba betül hanım yazınızı okudum,bu yüzden yazınızla ilgili,düşünceleriniz ile ilgili bazı sorularım olucak,umarım beni aydınlatırsınız.
  Soru 1:15 Temmuza bir saldırı demişsiniz betül hanım,sormak istiyorum bu saldırının zeminini hazırlayanlar kimdir? Ne istedinizde vermedik diyenlermidir,yoksa kucak kucağa oturup,okyanus ötesine özlem duyulan mesajlar gönderip,parsel parsel ülkenin topraklarını peşkeş çekenlermidir? Yoksa 17/25 aralık sonrası cumhurbaşkanlığına bağlı özel uçak ile mektup gönderenlermidir?

  Soru 2: ”16 Nisan’ı Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli değişikliği olarak not edecektir.” Demişsiniz yazınızda bunu söylerken çalınan oy pusulalarından,silah zoruyla evet bastırılan oy pusulalarını,ve son dakika YSK değişikliklerinimi kast ettiniz,yoksa bir AKP’li olarak haksız başarınızın sonuçlarınımı kast ettiniz.

  Soru 3: Ayrıca yazınızda Türkiye Cumhuriyeti olarak bahsediyorsunuz,Söylermisniz bana bu nasıl bir cumhuriyettir ki,Demokrasi,yargı ve hukuk tek bir adamda toplanarak,kendini yargılıycak ola kişileri kendisi seçen bir adama teslim ediliyor ülke,ve bu ülkede düşündüğünüz cumhuriyet tanımı nedir.? Yeniden hatırlatayım cumhuriyetin sözlük anlamı şudur,lütfen cevabınızı buna göre verin.Cumhuriyetin tanımı şudur betül hanım: Milletin, egemenliği kendi elinde tuttuğu ve bunu belirli süreler için seçtiği milletvekilleri aracılığıyla kullandığı yönetim biçimidir.Şimdi siz milletvekillerini devre dışı bırakarak şaka gibi bir ütopyamı kurmak istiyorsunuz?

  Soru 4: Yazınızda ” Hem de karşımızda bütün Batı medeniyeti olmasına rağmen.”demişsiniz,Bu batı medeniyetlerini karşılarına alan kimdir..?

  Soru 5: yazınızda ”Garibanı ezip de yükselen bir millet değiliz biz. Tam tersi, ihtiyaç sahipleri ile her daim paylaşan bir tarihe ve liderlere sahip kanaatkâr, vefakâr bir milletiz.” Demişsiniz Ananıda al git diye çiftcimize söylenen kimdir? Somada madende ölen madencilerimizin yakınlarını tekmeleyen kimdir? PKK başı it soyu abdullah öcalana sayın diyerek,şehit askerlerimize kelle diyen kimdir? 15 temmuzda halka silah sıkan yapılanmanmayı sürekli destekleye kimdir?

  Soru 6:Üstat olarak nitelendirdiğiniz,Necip fazılın aslında alkolik ve kumarbaz bir kişilik olduğunu,Ve cumhuriyet düşmanı olduğunu,kumarhanelerden alkol masalarından kalkmadığını,cami avlularına kustuğunu,ve Nakşibendi büyüklerinden Vanlı Seyyid Abdülhakim Arvasî ile tanışmasından acaba neden,bahsetmez tanıtmazda,sonradan dönek ve dönmek başka çaresi olmaya bir adamın cümlesini inançlı insanların üstüne acaba nasıl yüklediniz?

  Soru 7 : Yazınızda alıntı yaptığınız istiklal marşının dizelerinin geçtiği şu cümlede gerçekten çok komik aynen cümlenizi aktarıyorum : ”O ezanlar ki, şahadetleri dinin temeli, ama benim yurdumun üstünde inlemesin artık diyenlerin devri çok şükür artık kapanıyor” Şimdi soruyorum size istiklal marşını engelleyen kimdir? Okunurken ayağa kalkmayanlar kimlerdir,okullarda okunulmasını yasaklayan kimlerdir? Siz şükrederek bir devrin kapamasından bahsetmişsiniz,ancak farkında dahi değilsiniz o devir ,düşüncelerini savunduğunuz kişilerin iktidara gelmesi ile çoktan başlamıştı ve ne kadar yazıkki siz o devirde kendinizi kaybetmiş bulunmaktasınız.
  Bu yorumu sitenizde yayınlamak zorunda değilsiniz,yayınlasanızda umrumda değil yayınlamasanızda,ancak sorularımın cevabını istiyorum.( Bu arada adınızı ve soyadınızı bilerek küçük yazdım)

  • Serkan Bey sorularınıza makul ölçülerde kısa fakat iç ve dış siyasetten az da olsa haberi olan herkesin çok rahat anlayabileceği mikyasda cevap veriyorum.. Umarım tatmin edici olur. Aksi halde işi gücü bırakıp ortaya hep ispatsız delilsiz derinliksiz bi ucu doğru olsada değiştirilmiş yalanlarla bezenmiş göz boyayıcı sloganize kısır döngü ritüellerine cevap vererek sadece günümüzü değil ömrümüzü tüketmek olur.. 15 Temmuz bir saldırıdır evet ve hatta Bütün batı dünyası ve ABD israil Rusya hatta İran tarafından her yönde her şekilde desteklenmiş, hazırlanmış ciddi maddi yatırımlarla ajan x’ler ve w’ler ile bezenmiş siyasi askeri eğitim kamu ve hatta halk arenasında bile senkronize organize bir Türk ve Türkiye düşmanlığı hareketidir saldırısıdır.. Siz belki anlamak istemezsiniz ama bu Fetö denen alcak örgütün kimlere nelere hizmet ettiğini ve malesef ki kendisi de tanımış olan içinde bulunarak yaşamış görmüş, dini duygularıyla bir dönem mübarek sanıp değer vermiş, sonrasında ayıksa da çaktırmadan fakat fevri davranmayarak sabır ve sebatla bunların kökünü kazımaya niyet etmiş bir avuç insan ( birkaç siyasetçi bir kaç gazeteci bir kaç ekonomist bir kaç iş adamı ve biraz da mit unsurları ) dıştaki ve en önemlisi içteki hainleri oyalayarak ( barış süreci açılım vs gibi ) kendi tankını tüfeğini iha sını SOM , UMTAS, T1 29, BORA12, T155, ALTAY, MİLGEM, ANKA, ATMACA, ARMA, BMC, COBRA, GÖKTÜRK, HÜRKUŞ, İDA, KASIRGA, MPT, PARS ve daha onlarcasını üretip bizi şu an bulunduğumuz yapamazsınız denilen harekatları yapar pozisyona ve cesarete getirmiş geleceğin tarih kitaplarının kahraman olarak yazacağı bu vatanın halis mulis cengaver evlatlarıdır..

   Her ne kadar siz taktir etmeseniz de 15 yıldır bu halk bu adamları taktir ediyorki hala seçiyor.. Bahsettiğiniz silah zorunu PKK daha önce doğuda yaptı evet.. ama artık bunlara müsade edilmiyor her ne kadar yavaş işlesede Allah’ında yardımıyla bir şekilde üstesinden geliniyor.. Oy çalma demişsiniz, asılsız iddia bunlar.. bizzat bu iftirayı atanların gözler önünde geçersiz saydığı halde seçim kurulunun diğer üyelerine göstermediği bir dizi olaylar zinciri gözünüzden kaçmış olamaz.. Kaldıki bu bir vatan müdafasıdır.. Harp de ve aşkda hile mübahtır..
   Milletin eğemenliği ve demokrasi için yazdıklarınıza diyeceğim sadece şudur ki ; 18 değişen madde ve bi kısmı değişen maddeler ve bazı kısım eklemeler yapılan maddelerin bir kaçını dahi okumamış bir sürü insan yorumlar yaparken çok açık ve aşikar gözden kaçırdı ki ; bahsi geçen Yetkiler tam anlamıyla eski sistemde cumhurbaşkanında var iken meclise geçmiştir. Meclis ise halkın meclisidir.. Bizzat halkın iradesidir..

   ‘ Batı medeniyetlerini karşımıza almak ‘ gibi talihsiz bir cümle kurmuş ve aslında gerçek anlayışınızı ortaya koymuş olmanızla anlıyorumki alışılagelmiş batıdan korkan çekinen eski Türkiyeyi iyi gören bir anlaşınız var.. Batı zaten bizim karşımızda.. Bütün o dağdaki alfabede harf bırakmadan kurdukları terör örgütlerini donatan eğiten her türlü destek batıdan ve ABD den gelirken biz kendi safiyane duygularımızla hala niçin batıyı kendimize dost etme çabasındayız anlamış değilim.. Ne demiş atalarımız AYIDAN POST GAVURDAN DOST OLMAZ… Tabiki dış politika gereği ezeli dost yahut ezeli düşman olunamaz.. Çok şükür ki alt kadro yetişen yeni siyasetcilerimiz bizim milletçe bu saflığımızı bir kenara bırakıp kendi gerçek gücümüzün farkına varıp korkusuz fakat akıllı davrananabiliyorlar..

   Bahsettiğiniz gaflar hatalar insana mahsus olabilecek şeyler.. Diğer taraftan yapılan hizmetlere bakıldığında ve bunu tartacak bir vicdan ve basiretli göze sahipseniz çok rahat değerlendirilebilecek şeyler.. Fakat tüm dünyanın dikkatini çekmiş her anı her hareketi takipte bir liderin buna rağmen elle tutulur gözle görülür kayda dreğer bir hatası bulunamayınca sevgilisi yalan söylemiştiki kız edasıyla tavır takınmak, bir ülkenin siyasi uluslararası ilişkiler boyutunda ne derece doğrudur ?
   Bahsi geçen yazarın hayatını bu denli eleştirecek bir yerde kendinizi görmeniz çok garip.. Kaç dizeniz var ? Kaldıki ilk iftirayıda kesinki sizden görmedi..

   Merak buyurmayın bu millet o marşında bu bayrağın toprağın da kıymetini biliyor değerini anlıyor..Arada çıkan çatlak sesler bizim huzurumuzu kaçıramaz.. Gördüğünüz gibi sitemizde yazınız pek de saygılı bir üslup içermese de yayınlandı ve işte cevabınız.. umarım başka sorunuz yoktur.. çünkü yapıcak gerçekten önemli işlerimiz var..

   Son Sözüm ; adımı bilerek küçük harflerle yazdığınızı söyleyerek gerçek tığniyetinizi ortaya koyarak insana ne denli kıymet verdiğinizi gösterdiğiniz için teşekkür ediyorum.. Zira adım da kalbimde sizin ithafınızla değer kazanmadı.. Değer kaybetmeyecek..
   Saygılar…

   • Değerli dava daşım Betül hanım,yazınızı okudum,hoş,konu nahoş olsa(15 Temmuz),algıları kapalı frekansları tutsak beyinlere 15.Temmuzu anlatmak zor zaten gerekte yok,yaşandı bitti.
    Türkiye sn Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN,liderliğinde dünyanın merkezini yeniden imar ve dizayn etmeye başlayalı epeyi oldu,gündemi belirlenen yerine gündem belirleyen Türkiye,nin,artık Müslüman aleminin dualarıyla güçlenen ekonomisi ordusu savunma ve silah sanayi ve elbetteki dünyada ki söz sahipliği aslında her soruya verilecek tek cevaptır,yarınların Türkiye’sinde nesli inançlı imanlı bir milletle ne tür oyun oynanırsa oynansın sonu hüsrandır.tüm bu duygu ve düşüncelerimle bu kutlu yolda yanımızda olan herkesi sevgi ve muhabbetlerimle selamlıyor ülkem devletim ve milletim için hayatını kaybetmiş tüm şehitlerimize ALLAH’tan rahmet diliyorum.Ne mutlu Türküm diyene

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir