Connect with us

Siyaset

Zeybekçi:”İzmirde bir santimetre bile yeni yapılaşma olmayacak”

Published

on

AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Nihat Zeybekci, 31 Mart gecesi en çok konuşulan şehrin İzmir olacağını söyledi. Şehir merkezinde en ufak bir yeni yapılaşmaya izin verilemeyeceğini belirten Zeybekci, “1 santimetrekare bile yeni yapılaşma olmayacak” dedi.

İzmir’e dair projelerini Habertürk yazarı Nihal Bengisu Karaca’ya anlatan Nihat Zeybekci, CHP’nin 31 Mart yerel seçimleri için aday gösterdiği Tunç Soyer’in ve şimdiki başkan Aziz Kocaoğlu’nun ismini vermeden, “Beceriksizliğin üstünün ideoloji ya da parti kimliği ile örtülmesine izin vermeyin” ifadesini kullandı.

“Belediye başkanlığını hiçbir bakanlığa değişmem” diyen Zeybekci, “Çünkü bu görevde bir daireyi tamamlama, yapacaklarınızı tamamına erdirme imkanınız var” ifadesini kullandı.Şehir merkezinde en ufak bir yeni yapılaşmaya izin verilemeyeceğini belirten Zeybekci, “1 santimetrakare bile yeni yapılaşma olmayacak. İmar yasasına bir yerdeki kaçak yapılanmadan mülki amirleri ve yerel yönetimi de sorumlu tutacak ceza yaptırımları eklenmesi lazım” diye konuştu.

“Trend yukarı doğru.”

Karaca’nın, sahada kendisine yönelik tavrın ne yönde olduğuna dair sorusuna da yanıt veren Zeybekci, şunları söyledi: “İzmir özünde karakterinde eski merkez sağ, Demokrat Partililik olan bir yer. Burada sert politik bir atmosfer yok, omuz vurma, çalım atma yok ve trend yukarı doğru.”İzmir’in AK Partili bir belediye başkan adayına oy verme ihtimalinin giderek arttığını söyleyen Zeybekci, “31 Mart gecesi en çok konuşulan şehir İzmir olacak” dedi.

Kaynak: www.sputniknews.com

Güncel

Çeşme’de Atina Seferleri Başlamadan Son Buldu

Published

on

seferler kaldırıldı, Çeşme Limanı, Çeşme, Atina, feribot seferleri,

Çeşme ile Atina’nın Lavrion Limanı arasında 30 Haziran’da mehterli törenle başlayan feribot seferleri, çok kısa bir süre sonra iki kez ‘teknik nedenler’ ileri sürülerek ertelendi.

Rezervasyon yaptıran vatandaşlara gönderilen mesajlarla, şirketin tasfiye sürecine girdiği belirtilerek iflas duyurusu yapıldı.

Ertelenen Çeşme ile Atina arasındaki feribot seferleri için yeni bir gelişme yaşandı. Turizmin gelişmesine katkı sağlayacağı, ihracat açısından büyük önem taşıdığı, yolcu taşımacılığının yanı sıra yaş sebze ve meyve, balık gibi ürünlerin Avrupa’ya ulaşmasını kolaylaştıracağı ve Çeşme Limanı‘ndan ayrıldıktan 7 saat sonra Atina Lavrion Limanı’nda olacağı vurgulanarak 30 Haziran tarihinde başlayan seferler kaldırıldı.

Ege Deniz Yolları Gemi İşletmeciliği (Aegean Sea Ways) adlı firmanın internet sayfasında ise tasfiye süreci ile ilgili herhangi bir mesaj yayınlanmadı. Feribot bileti alan vatandaşlara Türkçe ve İngilizce olarak gönderilen mesajda şöyle denildi:”30 Haziran 2019 tarihi itibariyle başlattığımız Lavrion-Çeşme feribot hattımızda, kapasite yetersizliği nedeniyle oluşan zarar karşılanamaz boyutlara geldiğinden, seferler sonlandırılmış ve şirket tasfiye sürecine girmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Bilet iadeleri için lütfen kullandığınız kartın bankasına müracaat ediniz.”

Kaynak: https://site-backlink.com/Xcu5m

Okumaya devam et

Siyaset

Bir İlke İmza Atan Erdoğan’ın, Bahçeli’nin Evine Gitme Nedeni Belli Oldu

Published

on

ziyaret, Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bahçeli,

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, dün sürpriz şekilde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi evinde ziyaret etmesinin nedeni belli oldu.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün sürpriz bir şekilde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘yi evinde ziyaret etti. Bir ilk olma özelliğini taşıyan bu ziyaretin nedeni ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Bahçeli’nin Ankara Çayyolu’ndaki Devlet Bey Konağı’na sivil plakalı bir makam otomobili ve 4 araçlık kısa konvoyla gitti. Erdoğan’a Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan eşlik etti. Bahçeli, Erdoğan’ı Devlet Bey Konağı’nın kapısında karşıladı. Görüşme, yaklaşık 30 dakika sürdü.

Görüşmenin Bahçeli’nin evinde gerçekleşmesi dikkat çekti. Çünkü iki lider arasındaki görüşmeler Cumhurbaşkanlığı Külliye’sinde gerçekleşirdi. Bahçeli, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı sıfatını taşımasından ötürü Külliye’ye giderdi. Dün bir ilk gerçekleşti ve Erdoğan, Bahçeli’yi evinde ziyaret etti.

Kaynak: https://site-backlink.com/gxucv

Okumaya devam et

İzmir Haber

CHP’li Dört Belediye Başkanının, Akrabalarını İşe Aldığı Ortaya Çıktı

Published

on

Menemen, Menderes, CHP, akrabalarını işe aldı,

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Babamın oğlu olsa işe almayın” sözlerine rağmen Seyhan, Selçuk, Menderes ve Menemen belediye başkanlarının akrabalarını işe aldığı iddia edildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Babamın oğlu olsa işe almayın” talimatına rağmen CHP’li 4 belediye başkanının daha akrabalarını işe aldığı öne sürüldü.

İzmir’de oğlu Efe Uygur’u, belediye şirketinde genel müdür yardımcısı yapan Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, geri adım atmıştı.

Sözcü’de yer alan habere göre; CHP’li Selçuk Belediye Başkanı Filiz Şengel, kuzenini belediyede sekreter yaptı. Menderes Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Kayalar amcasının oğlunun eşi Nuriye Kayalar’ı özel kalem müdürü olarak işe aldı. Kayalar, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü de yapıldı.

CHP’den Menderes Belediye Başkan aday adayı olan Mesut Taşdemir, Park Bahçeler Müdürü olarak atandı. Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un, halasının eşi İrfan Aras’ı başdanışmanı olarak atadığı basına yansıdı. Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin de kardeşi Zafer Köse’yi özel kalem müdürlüğü görevine getirdiği belirtildi.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın damadı Ahmet Erdal Şenyurt’u özel kalem müdürü olarak atadığı ortaya çıktı. Duruma Genel Merkez el koydu. Bazı atamalar iptal edildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, ‘Beyazda leke çabuk belli olur. Halkçı belediyecilik, liyakat ve şeffaflık diye yola çıktık. Bunun gereğini yapacağız. Belediye başkanlarını uyardık. Halkçı belediyeciliğin gereğini yapma talimatını verdik’ dedi.”

Kaynak: https://site-backlink.com/wSWvw

Okumaya devam et

Son Trend'ler