Connect with us

Son Dakika

Özel Randevu Sistemi İle Hayat Daha Rahat

Published

on

özel randevu sistemi,obezite,özel hastane randevu al,izmir hastane randevu

Özel randevu Sistemi

Obezite cerrahisi için farklı hastaneler, doktorlar ve klinikle ile işbirliği içerisinde olmaktayız. Konu ile alakalı bir istekte  bulunursanız, sizi ihtiyaçlarınıza uygun şekilde ayarlanmış kendinden emin, deneyimli ve işinde uzmanlaşmış bir doktora yönlendirmenizi sağlayabiliriz.

Hastane, doktor ve klinik seçimlerimiz, uzun bir keşif ve görüşmeler sürecinin sonucu olarak ortaya çıkmış ve alanlarında en iyi hizmet veren doktorları ailemize dahil etmek için onca zaman uğraş göstermiş olmaktayız. Hastane yönetim kurulu üyeleri, profesörler, bir çok doktor ve uzmanla iletişime geçtik ve birçok bağımsız görüşümüzü bildirdik. Özellikle dış uzmanların tavsiyesi, hastanelerin ve doktorların tıbbi hizmetlerini değerlendirmek için bize önemli bir temel sundu. Bu uzun süreç ve kendimize olan isteklerimiz , işimizi bu kadar başarılı sağlayan  şeydir.

Obezite’nin yol açtığı rahatsızlıklar nelerdir ?

Obezite birçok hastalığın hayatınıza girmesinde sebep  olur. Bunların başında tip 2 diyabet, hipertansiyon, koroner,kan yağlarının yüksekliği, uyku apnesi, karaciğer yağlanması,kanser türleri ve tabiki ruhsal problemler  gelmektedir. Zamanla eklem rahatsızlıkları, felç gibi durumlarla da karşılaşılabilirsiniz. Bütün  bunlar insanların toplumla olan bağını zayıflatarak sosyolojik bir uyumsuzluğu da beraberinde getirmektedir.Özel randevu sistemi kullanarak sorunlarınıza beklemeden çözümler bulabilirsiniz

özel randevu sistemi,obezite,özel hastane randevu al,izmir hastane randevu

özel randevu sistemi,obezite,özel hastane randevu al,izmir hastane randevu

Obezite’nin tedavi yöntemleri nelerdir ?

Obezite’nin tedavisinde çoğunlukla  diyet ve fiziksel aktivite ilk uygulanan yöntemler arasındadır. Bunlarla birlikte gerektiği durumlarda ilaç tedavisi de uygulanabilir. En son çare olarak uygulanan ve günümüzde en etkili çözümü sunan yöntem ise cerrahi yöntemdir..

İlk olarak  uygulanacak diyet ve egzersiz kişiye göre ayarlanması gerekir. Uygulanacak egzersiz hareketlerinde  hastanın yaşı, eşlik eden kronik rahatsızlıklar ve semptomları önemsenmelidir. Aynı zamanda hastanın kilosu da önemli bir unsurdur. Obez hastalar çoğunlukla hemen kilo vermek isterler; ancak hedefler gerçekçi bir bakış açısıyla konulmalıdır. Yapılan araştırmalar kilo vermeyi hedefleyen  her 100 obez hastadan sadece birinin bunun başardığını göstermiştir. Bunun yanında eğer ilaç da almanız gerekiyorsa; bunu kesinlikle  doktor kontrolünde yapmanız önemlidir. İlaç alımı ile birlikte diyet ve egzersizi de beraber yürütmeli ve kontrollerinize aksatmadan gitmeniz gerekmektedir. Uygulanan tüm  yöntemler başarısız olmuş ise cerrahi yöntem devreye girmektedir.

Sağlınızla ilgili problemleri çözmek için özel hastane randevu al sisteminden randevu alıp gerekli kontrolleri sağlayabilirsiniz.

Obezite Ameliyatı kimlere uygulanabilir ?

Obezite ameliyatı diğer tüm  tedavi yöntemlerini denemesine rağmen kilo veremeyen, kilo verse bile kısa süre sonra tekrar alan insanlara  uygulanır. Aynı zamanda vücut kitle indeksi (VKİ) 40’ın üzerinde olması gereklidir. Elbette VKİ 35-40 arasında bulunan ve fazla kiloya bağlı şeker hastalığı, yüksek kolesterol, hipertansiyon gibi hastalıkları bulunan kişilere de uygulanabilmektedir. Bu noktada hasta seçimi oldukça  değerlidir. Hekimlerin başvuruda bulunan hastaların durumlarını çok iyi analiz etmeleri ve uygulanacak tekniği buna göre belirlemeleri gerekmektedir.

İzmir hastane randevu sistemi istediğiniz zaman hastane randevu sistemi ile alabilir sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz

 

kaynak:https://site-backlink.com/88DAW

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Dakika

Yeni dönem başlıyor! Evcil hayvan sahibi olmak isteyenler dikkat

Published

on

Adalet, İçişleri ve Tarım Bakanlıkları tarafından yürütülen Hayvan Hakları yasa taslağı çalışmasında sona yaklaşıldı. Hayvanlara kötü muamele, işkence ve öldürme eylemlerine para ve hapis cezaları öngören düzenlemede, evcil hayvan sahibi olmak isteyenlere ilişkin şu kriterler yer alacak:

Evcil hayvan sahibi olmak isteyenler önce, sahipleneceği hayvanın bakımı ve yaşam koşullarına ilişkin bir eğitim programına katılacak. Her ilin Veterinerler Odası, Tarım Müdürlükleri ve belediyeler tarafından verilmesi planlanan eğitimlerde, sahiplenilecek hayvana yönelik sorumluluklar da detaylarıyla anlatılacak. Eğitim programını tamamlayan vatandaş, sertifika alıp evcil hayvan sahibi olacak.

Tarım Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nün 2018’de yayımladığı yönetmelik uyarınca, köpek sahiplerinin 1 Ocak 2021, kedi sahiplerinin ise 1 Ocak 2022’den itibaren hayvanlarına çip taktırmalarını zorunlu hale getirilmişti. Veterinerler cip okuma cihazı temin edecek. Kendisine getirilen hayvanın cipi olup olmadığını kontrol edecek. Çipi olmayan hayvana çip takmakla sorumlu olacak, takmayan veterinere ceza verilecek.

Tarım Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nün 2018’de yayımladığı yönetmelik uyarınca, köpek sahiplerinin 1 Ocak 2021, kedi sahiplerinin ise 1 Ocak 2022’den itibaren hayvanlarına çip taktırmalarını zorunlu hale getirilmişti. Veterinerler cip okuma cihazı temin edecek. Kendisine getirilen hayvanın cipi olup olmadığını kontrol edecek. Çipi olmayan hayvana çip takmakla sorumlu olacak, takmayan veterinere ceza verilecek.

Kaynak: https://site-backlink.com/lLc94

Okumaya devam et

İzmir Haber

Son Dakika! Bakan Akar Yeni Askerlik Sisteminin Detaylarını Açıkladı

Published

on

askerlik,türkiye,bedelli askerlik,bedelli askerlik şartları,askerlik sistemi,yeni askerlik sistemi

Son dakika! Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni askerlik sisteminin detaylarını açıkladı. Akar, “Askerlik süresi 12 aydan herkes için 6 aya iniyor. Sistem yürürlüğe girdiğinde 6 ayı dolduranlar terhis edilebilecek.” ifadelerini kullandı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yazılı ve görsel basının Ankara temsilcileri ile bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. Yeni askerlik sisteminin detaylarını paylaşan Bakan Akar askerlik süresinin 12 aydan 6 aya indiğini duyurdu. Akar ayrıca bedelli askerlik bedelinin 30 bin lira olarak sabit kalıp kalmayacağı sorusuna “Aynı kalmayacak.” yanıtını verdi.

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ

İşte Akar’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar;

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni askerlik sistemin kanunlaşmasıyla silah altındaki askerlerin terhis olup olmayacağına yönelik soruya “Olabilir” yanıtını vererek, sistemin hemen uygulamaya girip girmeyeceğine ilişkin, “Bunun kararını tabii Cumhurbaşkanımız ve Meclis verecek. Biz TSK olarak bu kanunun yayımlandığından itibaren yürürlüğe girmesiyle birlikte çıkabilecek sorunlara karşı tedbirlerimizi almaya çalışıyoruz” dedi.

“1076 SAYILI YEDEK SUBAYLAR VE YEDEK ASKERİ MEMURLAR KANUNU KALDIRILACAK”

Yeni askerlik sisteminin TSK’nın ihtiyacının karşılanması başta olmak üzere öngörülebilir, süreklilik, eğitim, mesleki ve sosyal gelişim ihtiyaçlarıyla eğitimli insan kaynağının etkin ve verimli kullanılmasını gibi özelliklere sahip olduğunu vurgulayan Bakan Akar, “Bu çerçevede hazırlanan kanun teklifinin yasalaşmasıyla 1111 Sayılı Askerlik Kanunu ile 1076 Sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kaldırılacak” dedi.

“EN OPTİMAL ÇÖZÜMÜN 30 BİN LİRA CİVARINDA OLMASI GEREKTİĞİ ORTAYA ÇIKTI”

Bedelli askerlikle ilgili yapılan projeksiyonlara ilişkin de bilgi veren Bakan Akar, “Biz ’15 bin lira’ dersek ne olabilir, ’30 bin lira’ dersek ne olabilir, ’50 bin lira’ dersek ne olabilir diye tek tek çalıştık. Hem Silahlı Kuvvetlerin hem gençlerin ihtiyacını karşılamak bakamından en optimal çözümün 30 bin lira civarında olması gerektiği ortaya çıktı” dedi.

DÖVİZLİ ASKERLİK UYGULAMASI DA YER ALACAK

Yeni askerlik sisteminde yükümlü kaynağının “yükümlü erbaş/er”, “yedek astsubay” ve “yedek subay” olarak sınıflandırılabileceğini ifade eden Akar, bunların yanı sıra bedelli ve dövizli askerlik uygulamalarının da yer alacağını söyledi.

kaynak:https://site-backlink.com/ISbhN

Okumaya devam et

Genel

Huawei’ye bir yaptırım daha!

Published

on

By

Huawei,Huawei yaptırım,Huawei işletim sistemini kuruyor,Huawei abd ambargo,abd

Çin’in dünya devi markalarında Huawei’ye bir yaptırım da Panasonic’ten geldi. Şirket, ABD’nin çizik attığı Huawe’yi firmasına bazı parçaların satışını durdurdu. Şirketin kendi işletim sistemini bu yıl içinde yapması bekleniyor. İşte detaylar..

Huawe’yi firmasına dar üstüne darbe geliyor! ABD’nin karalisteye alldığı firmaya bir yaptırım da Panasonic şirketinden geldi.

PARÇA SATIŞI DURDURULDU

Panasonic, ABD`nin kara listeye aldığı Huawei`ye bazı parçaların satışını durdurdu. Öte yandan Huawei`den yapılan son açıklamada, şirketin kendi işletim sisteminin bu yıl içinde hazır olacağı ifade edildi.

Panasonic, ABD’nin Huawei ile ticarete sınırlamalar getirme kararı sonrasında, belirli parçaların Huawei Technologies’e sevkiyatını durdurdu.

PANASONİC’TEN AÇIKLAMA GELDİ

Şirket yaptığı açıklamada, ABD’nin uygulamaya koyduğu yasak çerçevesinde Huawei ve 68 bağlı ortaklığı ile işlemlerin durdurulduğunu duyurdu.

Panasonic açıklamasında, Huawei’ye sevkiyatı durdurulan parçaların yüzde 25 veya daha fazla ABD orjinli teknoloji veya metaryel kullanılan parçalar olduğunu belirtti.

HUAWEİ KENDİ İŞLETİM SİSTEMİNİ KURUYOR

Çinli telekomunikasyon devi Huawei akıllı telefon, tablet gibi ürünlerinde Google veya Microsoft tarafından geliştirilen işletim sistemlerinin kullanılamayacak olması halinde kendi işletim sistemini bu yıl içinde hazır olacağını duyurdu.

Açıklamada bulunan Huawei yöneticisi, yeni işletim sisteminin yazımının devam ettiğini ve ürünün 2019 dördüncü çeyrekte tamamlanmasını beklediklerini vurguladı.

Çin dışındaki pazarlar için yeni işletim sistemi için 2020 ilk veya ikinci çeyrekte kullanılabilir hale gelecek.

kaynak:https://site-backlink.com/SrCjz

Okumaya devam et

Son Trend'ler