Connect with us

Son Dakika

Özel Randevu Sistemi İle Hayat Daha Rahat

Published

on

özel randevu sistemi,obezite,özel hastane randevu al,izmir hastane randevu

Özel randevu Sistemi

Obezite cerrahisi için farklı hastaneler, doktorlar ve klinikle ile işbirliği içerisinde olmaktayız. Konu ile alakalı bir istekte  bulunursanız, sizi ihtiyaçlarınıza uygun şekilde ayarlanmış kendinden emin, deneyimli ve işinde uzmanlaşmış bir doktora yönlendirmenizi sağlayabiliriz.

Hastane, doktor ve klinik seçimlerimiz, uzun bir keşif ve görüşmeler sürecinin sonucu olarak ortaya çıkmış ve alanlarında en iyi hizmet veren doktorları ailemize dahil etmek için onca zaman uğraş göstermiş olmaktayız. Hastane yönetim kurulu üyeleri, profesörler, bir çok doktor ve uzmanla iletişime geçtik ve birçok bağımsız görüşümüzü bildirdik. Özellikle dış uzmanların tavsiyesi, hastanelerin ve doktorların tıbbi hizmetlerini değerlendirmek için bize önemli bir temel sundu. Bu uzun süreç ve kendimize olan isteklerimiz , işimizi bu kadar başarılı sağlayan  şeydir.

Obezite’nin yol açtığı rahatsızlıklar nelerdir ?

Obezite birçok hastalığın hayatınıza girmesinde sebep  olur. Bunların başında tip 2 diyabet, hipertansiyon, koroner,kan yağlarının yüksekliği, uyku apnesi, karaciğer yağlanması,kanser türleri ve tabiki ruhsal problemler  gelmektedir. Zamanla eklem rahatsızlıkları, felç gibi durumlarla da karşılaşılabilirsiniz. Bütün  bunlar insanların toplumla olan bağını zayıflatarak sosyolojik bir uyumsuzluğu da beraberinde getirmektedir.Özel randevu sistemi kullanarak sorunlarınıza beklemeden çözümler bulabilirsiniz

özel randevu sistemi,obezite,özel hastane randevu al,izmir hastane randevu

özel randevu sistemi,obezite,özel hastane randevu al,izmir hastane randevu

Obezite’nin tedavi yöntemleri nelerdir ?

Obezite’nin tedavisinde çoğunlukla  diyet ve fiziksel aktivite ilk uygulanan yöntemler arasındadır. Bunlarla birlikte gerektiği durumlarda ilaç tedavisi de uygulanabilir. En son çare olarak uygulanan ve günümüzde en etkili çözümü sunan yöntem ise cerrahi yöntemdir..

İlk olarak  uygulanacak diyet ve egzersiz kişiye göre ayarlanması gerekir. Uygulanacak egzersiz hareketlerinde  hastanın yaşı, eşlik eden kronik rahatsızlıklar ve semptomları önemsenmelidir. Aynı zamanda hastanın kilosu da önemli bir unsurdur. Obez hastalar çoğunlukla hemen kilo vermek isterler; ancak hedefler gerçekçi bir bakış açısıyla konulmalıdır. Yapılan araştırmalar kilo vermeyi hedefleyen  her 100 obez hastadan sadece birinin bunun başardığını göstermiştir. Bunun yanında eğer ilaç da almanız gerekiyorsa; bunu kesinlikle  doktor kontrolünde yapmanız önemlidir. İlaç alımı ile birlikte diyet ve egzersizi de beraber yürütmeli ve kontrollerinize aksatmadan gitmeniz gerekmektedir. Uygulanan tüm  yöntemler başarısız olmuş ise cerrahi yöntem devreye girmektedir.

Sağlınızla ilgili problemleri çözmek için özel hastane randevu al sisteminden randevu alıp gerekli kontrolleri sağlayabilirsiniz.

Obezite Ameliyatı kimlere uygulanabilir ?

Obezite ameliyatı diğer tüm  tedavi yöntemlerini denemesine rağmen kilo veremeyen, kilo verse bile kısa süre sonra tekrar alan insanlara  uygulanır. Aynı zamanda vücut kitle indeksi (VKİ) 40’ın üzerinde olması gereklidir. Elbette VKİ 35-40 arasında bulunan ve fazla kiloya bağlı şeker hastalığı, yüksek kolesterol, hipertansiyon gibi hastalıkları bulunan kişilere de uygulanabilmektedir. Bu noktada hasta seçimi oldukça  değerlidir. Hekimlerin başvuruda bulunan hastaların durumlarını çok iyi analiz etmeleri ve uygulanacak tekniği buna göre belirlemeleri gerekmektedir.

İzmir hastane randevu sistemi istediğiniz zaman hastane randevu sistemi ile alabilir sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz

 

kaynak:https://site-backlink.com/88DAW

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Engelsiz Yaşam

Engelli emeklinin attığı imza ile hayatı karardı!

Published

on

Adana‘da, emekli, dul ve yetimleri dolandıran çetenin duyma engelli emekli Abdulkadir Çatır’ı (75) da 150 bin TL dolandırdığı ortaya çıktı. Şikayetçi olan Çatır’ın, “İmzaladığım senetten dolayı maaşıma el koyuyorlar. İki yıldır maaş alamıyorum. Elime bir kuruş emekli maaşı geçmiyor” dedi.

Emekli H.Ü., geçen şubat ayında Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne giderek, kendisine yardım etme bahanesiyle ulaşan kişiler tarafından adına 1’i sahte 3 senet düzenlenerek, 150 bin TL dolandırıldığını söyledi.

Hemen harekete geçen polis, 5 ay süren çalışma sonunda Aydoğan Ş. ve Mustafa Yavuz M. liderliğindeki çeteyi tespit etti. Yapılan takiplerin sonunda da operasyon için düğmeye basıldı. Çete lideri Aydoğan Ş. ve sevgilisi Yaprak A.’nın da aralarında bulunduğu 4’ü kadın 15 kişi hakkında gözaltı kararı verdi.

ŞAFAK BAKINI YAPILDI

31 Temmuz günü şafak vakti düzenlenen eş zamanlı operasyonda önceden tespit edilen Adana ve İstanbul’daki 15 adrese baskın yapıldı. Baskın düzenlenen adreslerden biri olan Çukurova ilçesi Karahan Mahallesi’ndeki villada ise polis, 5 pitbull köpeğini veteriner hekim yardımıyla etkisiz hale getirerek, kafeslere koydurdu. Güvenlik kameralarıyla gözetlenen villada çete lideri Aydoğan Ş., sevgilisi Yaprak A. ile birlikte gözaltına alındı. Villada yapılan aramalarda alacak defteri, boş ve dolu senetler, çek fotokopileri, cep telefonları, bilgisayar, dijital materyaller ile 2 ruhsatsız tabanca, 2 av tüfeği ve bu silahlara ait çok sayıda mermi ele geçirildi.

Operasyonda 15 şüpheli gözaltına alındı

Okumaya devam et

Son Dakika

İzmir’deki yangında son durum

Published

on

Gece yarısı gözler, İzmir’den gelen son dakika haberine çevrildi. Önceki gün başlayan ve rüzgarın etkisi ile hızla yayılan orman yangını, gece yarısı ekiplerin yoğun çalışması sonucu yerleşim yerlerinden uzaklaştırıldı. Havanın kararmasının ardından rüzgarın etkisiyle büyümeye başlayan yangın Menderes’in Yeniköy ve Bahçecik mahallelerinde bulunan evlere yaklaştı. Türkiye’nin birçok kentinden yangını söndürmek için gelen orman bölge müdürlüklerine bağlı arazözler, alevlerin iki mahalledeki evlere sıçramaması için bölgeye sevk edildi. Orman bölge müdürlüğü ekipleri yanan bölgelerdeki ağaçları söndürebilmek için yoğun çaba gösterdi.

Vatandaşlar da yangın söndürme çalışmaları sırasında ekiplere yardım etti. Rüzgarın hızının azalmasının ardından alevler yerleşim merkezinden uzaklaştırıldı.Tehlikenin sona ermesinin ardından mahalle sakinleri geceyi geçirmek için evlerine geri döndü.

İzmir Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri, yangının hiçbir yerleşim merkezini tehdit etmediğini, yangın söndürme çalışmalarında 100 arazöz, 40 su tankeri ve 20 iş makinasının görev aldığını bildirdi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Karabağlar ilçesindeki yangın söndürme ekiplerinin koordinasyonu için bir ilki gerçekleştirdi. Bakan Pakdemirli, saat 23.00 sıralarında Karabağlar ilçesine bağlı Tırazlı Mahallesi’ndeki Tekketepe Gözetleme Kulesi’nin yakınındaki helikopter pistine inen polis helikopteri ile havalandı. Bakan Pakdemirli’ye gece uçuşunda Orman Genel Müdürü Bekir Karabey, İzmir Orman Bölge Müdürü Mehmet Erol da eşlik etti. Yangın bölgesinde uçuş yapan Bakan Pakdemirli, söndürme ekiplerinin koordinasyonunu sağladı. Yaklaşık 45 dakika süren uçuşun ardında Bakan Pakdemirli Tekketepe Gözetleme Kulesi’nin yakınına iniş yaptı. Burada gazetecilere açıklama yapan Bakan Pakdemirli, yaptıkları uçuşun Türkiye’deki ilk koordinasyon uçuşu olduğunu belirterek şunları söyledi

“Az önce bir gece uçuşuyla birlikte bir koordinasyon uçuşu gerçekleştirdik. Bu aslında Türkiye’de yaptığımız ilk defa bir koordinasyon uçuşu. Karıştırılmasın bu bir yangınla mücadele uçuşu değil, sadece yangını koordine etmek, yangının problemli noktalarını anlamak adına önemli bir uçuştu. Teknolojiyi kullanarak, termal kameraları kullanarak, termal kameraların da uzaklık ölçme ve koordinat bulma özeliklerini kullanarak, özellikle gece boyunca hava araçlarının kullanmamamızın dez avantajını giderecek şekilde koordinatları bularak ve problemli noktaları bularak onları da yer ekiplerimiz inceleyecek. Şimdi yer ekiplerimiz termal kameraların çekmiş olduğu görüntüleri ve GPS koordinatların işliyor, onları da iş emirleri olarak sahaya dağıtmaya başladılar. Gece biraz daha verimli geçirmiş olduk.”

Bakan Pakdemirli, gazetecilerin sorduğu “Yangını kontrol altına alınma aşamasına gelindi mi ?” sorusu üzerine, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte, bir miktar da alaca karanlıktan opsiyon kullanarak hava araçlarını kullanmaya başlayacaklarını ve önemli noktalara sabah saatleri itibariyle çok hızlı şekilde müdahale edeceklerini ifade etti.

Yangının öğlen saatlerine kadar tamamen kontrol altına alınmasının hedeflendiğini kaydeden Bakan Pakdemirli, “İnşallah öğleden evvel eğer önemli bir rüzgar çıkmazsa kontrol altına almayı ümit ediyoruz ama dediğim gibi yangın tamamen söndürülmeden biz bu işi söndürdük demeyiz. Ben bölgeden ayrıldığım zaman şundan emin olun demek ki her şey kontrol altında soğutma söndürme çalışmaları devam ediyordur. Biz tamamen bu işi emniyet altına alana kadar, başta ben olmak üzere tüm ekip buradayız. İnşallah en kısa zamanda neticeyi alacağız.” dedi.

YANGIN, YERLEŞİM ALANLARINI TEHDİT ETMİYOR

Yangının yerleşim alanlarını tehtit etmediğini belirten Pakdemirli, “Şu anda kısmi bir duman altında kalma dışında yerleşim yerlerine herhangi bir tehlike yok. Belki hissedilirse kolluk kuvvetlerimiz, Valimiz gerekeni yapar, jandarma eşliğinde orada tahliye yaparız ama dediğim gibi burada negatif anlamda ilerleme yok, bir gerileme görebiliyoruz. Yerleşim yerleriyle ilgili önemli bir tehdit kalmadı diyebiliriz şu saat itibariyle, meteorolojik koşullar değişmediği sürece.” diye konuştu.

Okumaya devam et

Son Dakika

Diyarbakır’da HDP’li belediyenin hayvan barınağında şiddet sürüyor!

Published

on

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sorumlusu K.İ., askeri birliklerden hayvanlar için gönderilen ekmekleri çevredeki fırınlara, hayvanlara verilmesi gereken ilaçları ise veterinere sattığı ve hayvanlar fazla dışkı yapmasın diye aç bırakıldığı iddiaları üzerine görevden uzaklaştırıldı.

Hayvan hakları savunucuların yargıya başvurup, şikayette bulundukları barınakla ilgili önlem alınması istenirken, sosyal medyada hayvanlara uygulanan şiddete yönelik tepkiler ise sürüyor.

Sosyal medya kullanıcıları, sorumlu veterinerin görevden uzaklaştırıldığı ve görüntülerini paylaştıkları barınaktaki hayvanlara uygulanan şiddetin sürdüğüne dikkat çekip, HDP’li Büyükşehir Belediyesi’ne tepkilerini dile getiriyor.

Kaynak: https://www.sabah.com.tr/galeri/yasam/diyarbakirda-hdpli-belediyenin-hayvan-barinaginda-siddet-suruyor

 

Okumaya devam et

Son Trend'ler