Connect with us

Son Dakika

Onyekuru transferinde flaş gelişme! Yeni takımı belli oldu

Published

on

Geçtiğimiz sezon kiralık olarak Galatasaray forması giyen ve bu sezon da özellikle Fatih Terim‘in takımda kalmasını istediği Onyekuru transferinden sürpriz gelişme yaşandı.

Onyekuru’nun takımı Everton ile Fransız temsilcisi Monaco’nun oyuncunun transferi konusunda yaklaşık 13 milyon euro civarında bir rakama el sıkıştığı ortaya çıktı.

RMC Sport’da yer alan habere göre; Bu transferin bitmesinin önündeki tek engelin oyuncunun vize problemi olduğu söylendi. Bu sorun çözüldüğünde resmi imzalar atılacak ve Onyekuru, yaklaşık 13 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Monaco’ya transfer olacak.

22 yaşındaki futbolcu geçtiğimiz sezon Galatasaray forması Süper Lig’de çıktığı 31 maçta 14 gol atarken, 5 asistlik performans sergilemişti.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Dakika

Şiddetli yağış nedeniyle felaketi yaşayan Eminönü’nde son durum!

Published

on

İstanbul‘da Eminönü alt geçit çarşısını şiddetli sağanakta su basmış ve çarşıdaki dükkanlarda büyük çaplı hasar meydana gelmişti. Bugün çarşı esnafının büyük bir bölümü iş yerlerinin kepenklerini ilk defa açabildi. Kepenklerin açılması ile karşılaşılan manzara zararın boyutlarını da gözler önüne serdi.

En çok zarar gören yerlerin başında gelen Eminönü’ndeki alt geçit çarşısında esnaf ve belediye ekipleri temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

MERAKLI VATANDAŞLAR İLGİYLE İZLEDİ

Suların tamamen kullanılamaz hale getirdiği eşyalar torbalara doldurulup çöp kamyonlarına taşındı. Bazı esnafın zarar gören mallarının arasından kurtarabildiği ayakkabıları alt geçidin merdivenlerine sererek kurutmaya çalıştığı görüldü. Esnafın çalışmalarını alt geçidin etrafına toplanan bazı vatandaşlar kameralarına kaydetti.

İş yerleri zarar gören esnaf dükkanlarını temizleyip kullanılabilir durumdaki mallarını tasnif ederken, belediye ekipleri ise çamurla dolan çarşıda temizlik çalışması yapıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerine Fatih Belediyesi ekipleri de destek veriyor.

Okumaya devam et

Son Dakika

Bakan açıkladı! Türkiye, 4 ürünün üretiminde dünya lideri

Published

on

Türk fındığı, kirazı, inciri ve kayısısı lezzeti ve kalitesi ile dünyaya yayılıyor. Türkiye fındık, kiraz, incir, kayısı üretimi ve ihracatında dünyada lider konumda bulunuyor.

Dünyada fındık üretiminin yüzde 67’sini, kirazın yüzde 26’sını, incirin yüzde 27’sini ve kayısının yüzde 23’ünü tek başına sağlayan Türkiye, bu ürünlerin üretiminde dünyada birinci sırada yer alıyor. Fındık, kiraz, incir ve kayısıdan 2,17 milyar dolar ihracat geliri elde eden Türkiye’de yıllara göre değişmekle birlikte bir yılda ortalama 500 bin ile 750 bin ton arasında fındık üretiliyor. Bu rakam dünya fındık üretiminin yüzde 67’sine denk geliyor. Türkiye, Eylül 2018 ile Mayıs 2019 tarihleri arasında 1,4 milyar dolarlık fındık ve fındık mamulleri ihracatı yaptı. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen 306 bin ton ile dünya incir üretiminin yüzde 27’sini karşılayan Türkiye, bu ürünün kuru ve taze olarak ihracatından 286 milyon dolarlık döviz girdisi elde etti.

627 bin tonluk üretimle dünya kiraz üretiminin de yüzde 26’sını gerçekleştiren ve 162 milyon dolarlık ihracat yapan Türkiye’de kayısı üretimi ise 750 bin ton ile 985 bin ton arasında değişiyor. Kayısı ihracatından da 294 milyon dolarlık gelir elde edildi. Böylece sadece fındık, kiraz, incir ve kayısı ihracatından 2018 yılında 2,17 milyar dolarlık döviz girdisi sağlandı.

Okumaya devam et

Son Dakika

Köpek Maması Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Published

on

Ailemizin küçük bireyleri olan sevimli dostlarımızın sağlıkları için hepimiz endişe duyarız ve İmkânlarımız doğrultusunda en iyi şartları sağlamaya gayret ederiz. Ailemizin bir parçası haline gelmiş küçük dostlarımızın beslenmesi sağlıklı olabilmeleri açısından çok önemlidir. Küçük dostlarımızın da beslenmesine diğer aile bireylerine gösterdiğimiz özeni ve fedakârlığı göstermeli, köpek maması seçiminde de dikkatli olmalıyız.

Köpek Maması Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 * Köpek maması öncelikle köpeğinizin yaşına, sağlık durumuna uygun bir mama olmalıdır. Köpeğinizin yaşamı boyunca enerji ihtiyacı, sağlık durumu, köpeğinizin boyutları, gebelik ve emzirme sürecinin olup olmaması gibi durumlar değişeceği için verdiğiniz mamada değişiklikler yapmanız gerekebilir. Veteriner hekiminizin önereceği mamaları deneyerek köpeğinizin seveceği bir mamayı bulabilirsiniz.

Köpek maması alırken dikkat edilmesi gerekenler yazımızdan farklı bilgiler edinebilirsiniz.

Köpeğinizin mamasını nasıl seçersiniz? Köpeğinizin veterinerinin önerdiği şeyleri mi satın alıyorsunuz?

Satış görevlisine fikrini mi soruyorsunuz, bunlar tek başına yeterli olmayacaktır. Bu yöntemlerden hiçbiri köpek maması analizlerinin yapılmasına izin vermez veya köpeğinize ve size en uygun mamayı satın almak ve beslemek için gereken doğru yöntemler değildir. Daha iyi bir yol var! Köpek maması araştırmasına girmeden önce, düşünmek ve kontrol ederek karar vermek için bazı önemli nokta bulunmaktadır.

 

Birçok şirket, ürünlerinin hepsinde aynı vitamin / mineral ön karışımını kullanmaktadır. Bu, şirketin ürün hattındaki tüm gıdalardaki besin seviyelerinin muhtemelen benzer besin seviyelerine sahip olacağı anlamına gelir. Aynı yiyeceği (hatta aynı şirketten gelen farklı yiyecekleri) aylarca veya yıllar boyunca beslerseniz, köpeğiniz beslenme yetersizliklerinden veya fazlalıklarından kaynaklanan problemler yaratabilir.

Kaynak: https://blog.patinibesle.com/kopek-mamasi-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler/

Okumaya devam et

Son Trend'ler