Anasayfa / Son Dakika / Kız Arkadaşını Öldüren Genç “Hatırlamıyorum” Dedi

Kız Arkadaşını Öldüren Genç “Hatırlamıyorum” Dedi

Kız Arkadaşını Öldüren Genç “Hatırlamıyorum” Dedi

21 yaşında ki kız arkadaşı Zülal Tütüncü’yü kılıçla öldüren Günhan Ö. hakim karşısına çıktı, genç yaşanan olayları hatırlayamadığını söyledi

İzmir Bayraklı Adliyesi 6. Ağır Ceza Mahkemesi’n de görülen ilk duruşmaya Zülal Tütüncü’nün ailesi, arkadaşları, Aile Sosyal ve Politikalar Bakanlığı avukatı Emine Şen Tüfekçi Tezcan, İzmir Barosu Başkanvekili Mustafa Çetin katıldı. Duruşmadan önce konuşan Zülal’in babası İsmail Tütüncü, “Biz adalet için buradayız. Bu canini en büyük cezayı almasını istiyoruz” derken, anne Bedriye Tütüncü ise gözyaşlarına hakim olamadı.

Mahkeme heyeti, kasten adam öldürmek ve bıçak veya diğer aletleri izinsiz olarak satma-satın alma, taşıma veya bulundurma suçlarından hakim karşısına çıkan Günhan Ö’nün tutukluluk haline devam etmesi kararını verirken, cezai ehliyetinin olup olmadığına karar verilmesi için İstanbul Adli Tıp Kurulu’na sevkine karar vererek bir sonraki duruşmayı 4 Eylül saat 15.00’e erteledi.

 

“BİLİNÇ KAYBI YAŞIYORUM”

Psikolojik rahatsızlığı sebebiyle anlık bilinç kaybı yaşadığını iddia eden Günhan Ö., “Eve gidip alkol almaya devam ettik, müzik dinledik. Uykumuz geldi ve uzandık. 5-6 yıldır panik atak rahatsızlığım sebebiyle kullandığım ilaçlar ve alkol sebebiyle anlık bilinç kayıpları yaşıyorum. Uykulu vaziyette ikinci katta babamların evin de bulunan kılıcı aldığımı hayal meyal hatırlıyorum. Sonrasın da kendimi kılıçla yol da yürürken buldum ve kılıçta kan izlerini görünce polisi arayıp Zülal’i öldürmüş olabileceğimi söyledim. Evime gidip Zülal’in cesedini bulmuşlar. Kılıcı almak gibi bir planım yoktu. Kılıç babama bir akrabamız tarafından hediye edilmişti” şeklin de konuştu.

“BARDA TANIŞTIK”

Zülal Tütüncü ile bar da tanıştıklarını söyleyen Günhan Ö., “Olay günü evim de alkol alıp bara gittim. Orada alkol almaya devam ederken daha önceden göz aşinalığım olan Zülal’le karşılaştık. Daha sonra masama geldi ve beraber oturduk. Arkadaşlarının yanına gideceğini söyleyerek birbirimizin telefon numaralarını aldık ve mekandan ayrıldı. Bende başka bir mekana gidip alkol almaya devam ettim. Sonrasında mesajlaştık ve oda oraya geldi. Oradan ayrılıp Bornova Meydanı’n da alkol almaya devam ettik ve evime geçtik” ifadelerini kullandı.

Günhan Ö.’nün savunmasının ardından mahkeme heyeti tanıkları dinledi. Zülal Tütüncü’nün arkadaşlarından olan tanık İdil Sezen, maktülün rock müzik dinleyen ve uzun saçlı erkeklerden hoşlandığını belirterek, “Zülal günübirlik yaşamayı severdi. Rock müzik dinleyen ve uzun saçlı erkeklerden hoşlandığını söylerdi. Olayın olduğu gece saat 01.30’a kadar mesajlaştık ve sabah ilk derse gelemeyeceğini söyledi” dedi.

izmir, izmir haberleri, izmir gündem, izmir haber, kız arkadaşını öldürdü, kılıçla cinayet
21 yaşında ki kız arkadaşı Zülal Tütüncü’yü kılıçla öldüren Günhan Ö. hakim karşısına çıktı, genç yaşanan olayları hatırlayamadığını söyledi.

18 Aralık 2017 tarihin de İzmir’in Bornova ilçesin de özel bir üniversitenin Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’n de okuyan ve Günhan Ö., iddiaya göre kız arkadaşı Zülal Tütüncü ile henüz belirlenemeyen bir nedenle kavga etti. Günhan Ö., Tütüncü’yü kılıçla öldürdü. Günhan Ö., 155 Polis İmdat Hattı’nı arayarak cinayet işlediğini belirtip adresini verdi. İhbar üzerine eve giden polis, kapıyı açan olmayınca çilingirden yardım aldı. Evde Zülal Tütüncü’nün cesedini bulundu.

 

 

 

 

 

Kaynak: Haber7

Hakkında Gizem Sürer

Ayrıca Kontrol Edin

Son Dakika.. İstanbul’da Kaza..

Son Dakika.. İstanbul’da Kaza.. İstanbul’da tur otobüsleri çarpıştı! Yaralı öğrenciler var.. Son dakika bilgisine göre; …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir