Anasayfa / Güncel / Kişisel Gelişim / Kendinize Değer Verin

Kendinize Değer Verin

Kim olduğunuzu ve bu dünyaya neden geldiğinizi hiç düşündünüz mü? Evet kesinlikle düşünmüşsünüzdür. Bir çok araştırma yapmışsınızdır yada yapıyorsunuzdur. Başkaları için yaşamayı farkettiğinizde kendinize dönüş yaşarsınız.

Bende öyledim taa ki yeter diyene kadar.Önceliklerimiz sevdiklerimiz olduğunda kendimizi farkedemeyiz. Hayatım boyunca hep herkesin iyi olması mutlu olması için çabaladım yardım ettim. yaptığımdan pişman mıyım hayır ve hala mutlu olmaları için yardımcı olabiliyorum ama bir yere kadar.

Siz önemlisiniz. Bizler bunu fakedemiyoruz öncelikle kendimize sormalıyız mutlumuyum ?  Nerede, kimle mutluyum? Ben mutlu olabilirsem mutlu edebilirim… Kendi içinizde mutluluğu değeri bulduğunuzda sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Değersiz hissettiren sizi mutsuz eden herseyi hayatınızdan çıkarın.. Çünkü hayat ‘an’ da yaşanır.

Siz şuanda iç dünyanızda okadar konuşmalar yaşıyorsunuz ki bunu düşüncelerinizden farkında bile değilsiniz.. İç dünyamız dış dünyamızın aynasıdır. İçinizde ne yaşarsanız karşınıza o cıkacaktır. Çünkü evrensel bir yasadır bu. Aynanın karşısına geçtiğinizde ne görüyorsunuz? Kendinizi sevin. İçsel konuşmalarınızı izleyin. Ben ne istiyorum? Kendim içinmi yaşamak farkındalık ve sevgi ile yoksa başkalarını mutlu ederek kendinizi yıpratarak mı yaşamayı istiyorsunuz?

Hepimizin önceliklerinden biri ailemizdir. Ailemiz mutluysa bizde mutluyuz..  Hayır herkes kendi seçimlerini yaşıyor. Ailelerimizle olan karmaşıklığı kendimizi suçlayarak farkında olmadan yaşıyoruz. Hayır efendim kendimizi suçlayacak hiç birşey yok! Annen dahi olsa baban dahi olsa onlar da kendi seçimlerinle karşınızda…

Siz onların bir parçasısınız fakat hayatınız aileniz üzerine kurulmadı. Siz bir birey olarak önceliklerinizi kendiniz seçiyorsunuz unutmayın bu hayat bir kez verildi tekrar yaşama şansınız yok. Bizler öncelikle içimizde net olmayı, ne istediğimizi bilmeyi ve sadece kendimize değer vermeyi öğrenmeliyiz.

Emin olun sizi sizden başkası düşünmez. Sadece biryere kadar dahil olurlar. Aileniz, sevgiliniz, dostlarınız, eşiniz, çocuklarınız, sizin içsel yaşamınızı bilemez. İstekler doğrultusunda yaşıyoruz. İste vereyim diyen rabbim. İstemesini bilmek gerek.

Nekadar içinde net isen. Kararlıysan. Bu hayat bizim.. Başkalarının bizi kendi çıkarları doğrultusunda yönlendirmesine izin vermeyin. Hepimizin çok farklı yaşamları var. Kimimiz ailesini kaybetmiş, Kimimiz ailemizi hiç tanımıyarak dünyaya gelmiş, kimimiz ailemize tapıyor, kimimiz annemsiz asla, kimimiz babamsız asla,kimimiz Çocuklarımsız asla birçok sebep, nedenler vardır.

Aile çok önemlidir kesinlikle beni yanlış anlamayın. Aile ile ilgili cok üzerinde duruyorum çünkü bende ailemi cok seviyorum ve tüm yaşamımı ailem için yaşadım. Her ailede sorunlar vardır bizde de olduğu gibi.

Değindiğim nokta sizsiniz. Biziz! Hepimiz biriz. Sadece farkındalık ile yaşıyoruz. Nekadar farkındaysak okadar kendimizi ve yaptıgımız herseyi görebiliyoruz. Ben parapsikoloji ile ilgilendim, Reiki ile ilgilendim, Bio enerji ile ilgilendim, geldiğim nokta tasavvuf ehli oldu. Kalbim tasavvufta atıyor. İlim Çin de bile olsa gidin diyen peygamberin ümmetiyiz. 

Bir başka Yazıda Buluşmak Dileğiyle…

Hakkında Mustafa MUTLU

Ayrıca Kontrol Edin

Günlük Tutmanın Kişisel Gelişim İçin Faydaları Neler?

Günlük Tutmanın Kişisel Gelişim İçin Faydaları Neler? Kişisel Gelişiminizin Farkına Varmanızı Sağlar Bir günlüğünüz varsa, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir