Connect with us

Türkiye

15 lira için hayatı karardı, ömür boyu hapiste kalacak!

Published

on

Eskişehir’de, ev sahibini 15 lira borç istediği ve olumsuz yanıt aldığı için öldüren sanık, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

“ÇOK PİŞMANIM”

1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuklu sanık Barış Can İlgicioğlu (27), maktul Meliha Yiğitoğlu’nun (88) yakınları ile avukatları hazır bulundu. Sanık son savunmasında, pişman olduğunu belirterek, “Bugüne kadar hiç suç işlemedim. Bir anlık gafletti. Çok pişmanım.” dedi.

Mahkeme heyeti, sanığa “kasten adam öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

Kırmızı Toprak Mahallesi Aslan Sokak’taki evde kiracı olarak oturan Barış Can İlgicioğlu, 14 Mayıs 2014’te ev sahibi Meliha Yiğitoğlu’ndan 15 lira borç para istemiş, olumsuz yanıt alınca başına 3 defa tuğlayla vurarak öldürmüştü. Gözaltına alınan İlgicioğlu, tutuklanmıştı.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Dakika

Yeni dönem başlıyor! Evcil hayvan sahibi olmak isteyenler dikkat

Published

on

Adalet, İçişleri ve Tarım Bakanlıkları tarafından yürütülen Hayvan Hakları yasa taslağı çalışmasında sona yaklaşıldı. Hayvanlara kötü muamele, işkence ve öldürme eylemlerine para ve hapis cezaları öngören düzenlemede, evcil hayvan sahibi olmak isteyenlere ilişkin şu kriterler yer alacak:

Evcil hayvan sahibi olmak isteyenler önce, sahipleneceği hayvanın bakımı ve yaşam koşullarına ilişkin bir eğitim programına katılacak. Her ilin Veterinerler Odası, Tarım Müdürlükleri ve belediyeler tarafından verilmesi planlanan eğitimlerde, sahiplenilecek hayvana yönelik sorumluluklar da detaylarıyla anlatılacak. Eğitim programını tamamlayan vatandaş, sertifika alıp evcil hayvan sahibi olacak.

Tarım Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nün 2018’de yayımladığı yönetmelik uyarınca, köpek sahiplerinin 1 Ocak 2021, kedi sahiplerinin ise 1 Ocak 2022’den itibaren hayvanlarına çip taktırmalarını zorunlu hale getirilmişti. Veterinerler cip okuma cihazı temin edecek. Kendisine getirilen hayvanın cipi olup olmadığını kontrol edecek. Çipi olmayan hayvana çip takmakla sorumlu olacak, takmayan veterinere ceza verilecek.

Tarım Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nün 2018’de yayımladığı yönetmelik uyarınca, köpek sahiplerinin 1 Ocak 2021, kedi sahiplerinin ise 1 Ocak 2022’den itibaren hayvanlarına çip taktırmalarını zorunlu hale getirilmişti. Veterinerler cip okuma cihazı temin edecek. Kendisine getirilen hayvanın cipi olup olmadığını kontrol edecek. Çipi olmayan hayvana çip takmakla sorumlu olacak, takmayan veterinere ceza verilecek.

Kaynak: https://site-backlink.com/lLc94

Okumaya devam et

İzmir Haber

İzmir Menderes’te Yeni Çiftlik Bank olayı yaşanabilir

Published

on

By

izmir,menderes,çiftlikbank,olay,halkın tepkisi,hukuksuzluk

İzmir’de akılları karıştıran bir gelişme yaşandı. Menderes ilçesinde verimli tarım arazilerinin, ‘hobi bahçesi’ yapılmak üzere satıldığını ve buraların üzerinde yeni yerleşim yerleri inşa edildiğini öne süren Menderesliler, bunun engellenmesini istiyor. Yeni bir Çiflik Bank vakası mı geliyor? İşte detaylar

İzmir’in Menderes ilçesinde verimli tarım arazilerinin, ‘hobi bahçesi‘ yapılmak üzere satıldığını ve buraların üzerinde yeni yerleşim yerleri inşa edildiğini öne süren Menderesliler, bunun engellenmesini istiyor.

UCUZ ALIP PAHALI SATIYORLAR

Çile Mahallesi Ova Sokak’ta adeta yeni bir mahallenin kurulduğunu savunan Nihat Düztaşlık (55) da, “20 yıldır seracılıkla uğraşıyorum. Biz burada ekmeğimizi topraktan kazanıyoruz. Hobi bahçelerine bir çeki düzen verilmesini istiyoruz” diye konuştu. Mahalle sakinlerinden Feyzi Tekdoğan (70), hobi bahçelerinin çığ gibi büyüdüğünü ve yaşam alanlarını daralttığını, hobi bahçelerinin geçimlerini sağladıkları toprakları tehdit ettiğini savunarak, “Çiftçi burada rahat ve huzurlu şekilde tarım yapamıyor. Çiftçiliği tamamen öldürüyorlar. Devlete vergi de vermiyorlar, arazileri ucuz alıp, pahalı satıyorlar ve çok büyük para kazanıyor” dedi.

BÖLGE HALKININ TEPKİSİ VAR

Seracılıkta Türkiye’nin önemli üretim havzalarından biri olan İzmir‘in Menderes ilçesindeki verimli tarım arazileri, hobi bahçesi tehlikesi ile karşı karşıya. 200 ile 500 metrekare arasında parsellere bölünen ve kurulan kooperatiflere üye olanlara, noter aracılığıyla hisse satışı yapılan tarım alanlarının üzerine inşa edilen yapılar, bölge sakinlerinin tepkisini çekti. Menderes’in Çile Mahallesi sakinlerinden Hayrettin Işık (90), 100 dönüm arazisi bulunduğunu belirterek, “Tarım arazilerimiz yabana gidiyor. Yetkililer bunu durdursun. Hobi bahçelerini gitsinler dağlarda yapsınlar. Razı değiliz. Yarın tarım arazilerinin hepsi satıldığında torunlarımız ne yapacak” dedi.

‘ORTADA TAM BİR HUKUKSUZLUK VAR’

İzmir Ziraat Mühendisleri Odası eski Başkanı Ferdan Çiftçi de hobi bahçeleri uygulamasının, tarım arazilerinin yağmalanması ve ranta açılması konusunda bir çalışma olduğunu ileri sürdü. Tarım alanlarının talanına ilişkin yeni bir yöntem bulunduğunu savunan Çiftçi, “Bu yöntem şu anda uygulanıyor. Menderes, Seferihisar, Torbalı, Buca ve Aliağa ile Foça bölgelerinde hobi bahçeleri yoğunlaşıyor. Gayrimenkul işletme kooperatiflerin sözleşmesine baktığımızda, yapılanların bu amaca uygun olduğuna dair bir şey görmüyoruz. Tarım dışı arazilerin üzerinde konut yapmak, bir şeyler işletmek, buralarda ortaklarına kar sağlamak amacı var. Hobi bahçesine çevrilen tarım alanlarının bir çoğu, dikili ürün arazisi dediğimiz zeytin, mandalina bahçeleri ağırlıklı. Bunlar özel ürün ve mutlak korunması gerekli. 5403 sayılı tarım arazilerinin korunması ve kullanılması kanununa göre tarım alanları üzerinde bu tür işlemlerin yapılması mümkün değil. Ortada tam bir hukuksuzluk var” dedi. Hem Tarım ve Orman Bakanlığı hem Ticaret Bakanlığı hem de yerel yönetimlere iş düştüğünü kaydeden Çiftçi, “Buralarda amacına uygun olmayan bir kullanım var, yapılaşma ve çok büyük bir rant söz konusu. Dekarı 30 bin lira edecek bir arazi, 200 bin300 bin TL gibi rakamlardan satılıyor. Hobi bahçeleri, 5 dekardan daha az  küçültülemez. Ancak burada araziler parselleniyor, çitle çevriliyor, beton dökülüyor, üstüne inşaat yapılıyor. Bu da kanuna aykırı, aslında burada suç işleniyor. Bunun engellenmesi gerekiyor” diye konuştu.

kaynak:https://site-backlink.com/7dKjS

 

Okumaya devam et

Son Dakika

Ali Koç’tan Hakem Tepkisi:

Published

on

By

ali koç,ali koç açıklama,spor,hakem,tepki,futbol

Ali Koç’tan Hakem Tepkisi: Kurgulanmış Bir Düzen Var, Bu Düzeni Değiştirmek İçin Çalışacağız..

Kulüpler Birliği’nin düzenlediği iftar yemeğine katılan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Yeni sezonda Türk futbolunun bir devrime ihtiyacı olduğunu belirten Koç, “Bizim için kabus gibi sezon geride kalıyor. Biz hazırlıklarımızı yapıyoruz. Türk futbolu için en önemli unsur futbol federasyonu seçimleri. Şu an tek bir aday var. İnşallah yeni yönetim, futbolda yaşanması beklenen değişimin ilk adımı olur. Tük futbolunun hak ettiği yerlere gelmesi için tüm paydaşların kendine çeki düzen vermesi, bir nevi Türk futbolunda devrim yapılaması gerekiyor. Bunu yapması gerek ilk kulüp TFF’dir. Biz de topyekün bir değişimin içinde olmamız gerek. İnşallah yeni yönetim kurulu bunu ateşler ve başlatır. Şayet yeni yönetim geçmişin devamı olacaksa, kurullar ve yönetim seviyesinde seçimin bir kıymeti kalmayacak. Biz değişim, marka değerinde, finansal yapıların güçlenmesinden bahsediyoruz.” dedi.

“BU DÜZENDEN SPORUN GERÇEK SAHİPLERİ OLAN TARAFTARLAR MEMNUN DEĞİL”

Koç, “Bunlar uzun süreçler altyapıdan oyuncular yetiştirebilen, statların dolması, adil ortamın sağlanması gibi bir ortam istiyoruz. Türk futbolunun albenisinin artacağı reformlarını yapmanın zamanı geldi de geçti. Hepimizin buna inanması lazım. ya bu düzeni kabul edeceğiz ya da bu düzeni değiştirmek için var gücümüzle çalışacağız. Nihat Özdemir sıkıntılarımız dinledi. Profesyonel kadrolardan kurullara kadar bir değişim olması gerekiyor. Biz Fenerbahçe olarak çok fazla görüş belirteceğiz, sesimizi yükselteceğiz. Kurulların oluşumundan, teknolojik yapının kullanımına, adil ortamın sağlanmasın, yayın gelirlerinin dağıtımı gibi konularda görüşlerimiz var. Bunları paylaşacağız. Biz kendi sorumluluğumuzda kamuoyu ile paylaşacağız. Bu düzenden sporun gerçek sahibi olan taraftarlar memnun değiller. Adil bir rekabet ortamı, hakkaniyet çerçevesinde sağlanmasını istiyoruz. Önemli olan Türk futbolunun kalkınması” diye konuştu.

kaynak:https://site-backlink.com/JNW5o

Okumaya devam et

Son Trend'ler