Connect with us

Sosyal Medya

Çarşaflı Erkeğin, Mahalle Bekçisine Silahlı Saldırısı Kameralara Yansıdı

Published

on

İstanbul’un Fatih ilçesinde çarşaflı erkeğin, mahalle bekçisine ateş açtığı anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay, Atikali Mahallesi Kovacı Camii Sokak’ta akşam saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre, çarşaf giyen erkek bir şahıs yol ortasında bağırmaya başladı. Bu sırada yoldan geçmekte olan izinli bir mahalle bekçisi şahsı bağırmaması yönünde uyardı. Şüpheli şahıs çarşafın altında bulunan uzun namlulu silah ile bekçiye ateş açtı. Açılan ateşe bekçi de karşılık verince şahıs olay yerinden uzaklaştı.

POLİS HER YERDE ŞÜPHELİYİ ARIYOR

Yaşanan olayın ardından bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Özel harekat polisleri çevrede güvenlik önlemi aldı. Olay yerindeki güvenlik kameralarını incelemeye alan polis ekipleri kaçan saldırganı yakalamak için geniş çaplı bir çalışma başlattı.

ÇARŞAFLI ERKEĞİN, ATEŞ ETTİĞİ ANLAR KAMERADA

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde çarşaflı bir erkek şahıs elindeki uzun namlulu silahla yolda yürüyor. Bir süre sonra arkasını dönerek ateş ediyor. Daha sonra sakin adımlarla yolda yürümeye devam ediyor.

Sosyal Medya

Sahneden Düşerek Parçalanan Robot, Kendine Gelir Gelmez O Soruyu Sordu!

Published

on

Konya’da yazılım firması Akınsoft – Akınrobotics tarafından üretilen insansı robot Mini Ada, Antalya’da düzenlenen 4. Akdeniz Bilişim Zirvesi’nde dans etmesi beklenirken sahneden düştü. Konya’ya getirilen robot mühendisler tarafından onarıldı.

DÜŞME VE ÇARPMA SENSÖRLERİ AKTİF EDİLMEYİNCE KAZA GERÇEKLEŞTİ

Yapılan açıklamada, robotun salondaki elektronik sinyallerin yoğunluğundan dolayı kontrolden çıkarak düştüğü belirtilerek, dış kaplamasında ufak çaplı çatlaklar oluştuğu, düşme ve çarpma sensörlerinin aktif edilmemesi neticesinde kazanın gerçekleştiği bildirildi.

“TEKRAR YAŞANMAMASI İÇİN TÜM ÖNLEMLER ALINDI”

Açıklamada, “Bundan sonraki süreçte böyle bir olayın yaşanmaması adına tüm önlemler alınmış durumdadır. Aynı zamanda yeni geçmiş olduğumuz ‘plastik enjeksiyon’ sistemi ile de bundan sonra üretilecek robotlarımızın dış kaplaması herhangi bir düşme ya da çarpmaya karşı daha dayanıklı olacaktır” denildi.

DİĞER ROBOTLAR HASTA YATAĞINDA ZİYARET ETTİ

Açıklamada, insansı robotun tedavisi ve devamındaki süreç mizah kullanılarak anlatıldı. Paylaşılan video ve fotoğraflarda robotun diğer robotlar tarafından hasta yatağında ziyaret edildiği görülerek, “İlk uygulanan tedavi sürecinden sonra diğer robot arkadaşları tarafından ziyarette bulunulan robotumuza, Konyamızın yerli ürünleri çikolata, süt, Mevlana şekeri, etli ekmek, çiçekler, akü ve işlemciler hediye edildi.

KENDİNE GELİR GELMEZ KONYASPOR’UN DURUMUNU SORDU

Robotlar ile koyu bir sohbette bulunan Mini Ada’nın kendine gelir gelmez sorduğu ilk soru ise Konyaspor’un durumu ile Şeb-i Arus Törenleri oldu. Geçmiş olsun dileklerini kabul eden ve kendisine sunulan hediyelere kahkahalarla gülerek çok memnun olduğunu belirten Mini Ada’nın durumu her geçen gün iyiye giderken tedavisine de devam ediliyor” denildi.

Okumaya devam et

Magazin

Dilan Çiçek Deniz ve Aslı Bekiroğlu’nun Dans Videosu Sosyal Medyayı Salladı

Published

on

Çukur’un Sena’sı Dilan Çiçek Deniz Çiçek ve Jet Sosyete’nin Melike’si Aslı Bekiroğlu 45. Altın Kelebek Ödül Gecesi paylaşımlarıyla sosyal medyada olay oldu.

ENERJİSİYLE GÖZ KAMAŞTIRDI

Pantene Altın Kelebek Yıldızı Parlayan ödülünü alan Bekiroğlu gecedeki enerjisiyle göz kamaştırdı. Güzel oyuncu arkadaşı Çiçek ile dans ederken bir videosunu “en yakın dostum” notuyla paylaştı. Ancak videoda Çiçek’in memnuniyetsiz halleri dikkatlerden kaçmadı. Sosyal medyada hızlıca yayılan bu dans görüntülerini Dilan Deniz Çiçek de kendi hesabından paylaştı.

Okumaya devam et

Magazin

Sıla’nın Avukatından Çok Konuşulacak İddia!

Published

on

Oyuncu Ahmet Kural’dan şiddet gördüğünü iddia eden şarkıcı Sıla’nın avukatı, aldıkları darp raporuyla ters düşen Adli Tıp incelemesinin parayla yazdırıldığını iddia etti.

“TIBBEN KABUL EDİLEMEZ”

Sıla, eski sevgilisi Kural’dan darp, cebir ve psikolojik şiddet gördüğü gerekçesiyle şikayetçi olmuştu. Kural ise Sıla’nın şikayetlerini kabul etmemişti. İstanbul Üniversitesi (İÜ) Adli Tıp Anabilim Dalı uzmanları, Sıla’nın, Kural’dan şiddet gördüğü iddiasıyla özel bir hastaneden aldığı darp raporunun şarkıcının vücudundaki yaralanmaların oluş şeklini net bir şekilde tarif etmediği belirterek, eksik ve yetersiz raporun tıbben kabul edilemeyeceğini ileri sürmüştü.

“AMAÇ MANİPÜLE ETMEK”

Avukat Rezan Epözdemir, amacın soruşturmayı manipüle etmek olduğunu kaydederek, “Ahmet Kural vekili tarafından parası ödenmek suretiyle alınan bir bilimsel mütalaa sanki dosya girmiş resmi bir bilirkişi raporuymuş gibi haberleştiriliyor” dedi. Epözdemir, bilimsel mütalaanın savcılık dosyasıyla örtüşmediğini söyledi.

Okumaya devam et

Son Trend'ler