Connect with us

Sosyal Medya

Çarşaflı Erkeğin, Mahalle Bekçisine Silahlı Saldırısı Kameralara Yansıdı

Published

on

İstanbul’un Fatih ilçesinde çarşaflı erkeğin, mahalle bekçisine ateş açtığı anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay, Atikali Mahallesi Kovacı Camii Sokak’ta akşam saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre, çarşaf giyen erkek bir şahıs yol ortasında bağırmaya başladı. Bu sırada yoldan geçmekte olan izinli bir mahalle bekçisi şahsı bağırmaması yönünde uyardı. Şüpheli şahıs çarşafın altında bulunan uzun namlulu silah ile bekçiye ateş açtı. Açılan ateşe bekçi de karşılık verince şahıs olay yerinden uzaklaştı.

POLİS HER YERDE ŞÜPHELİYİ ARIYOR

Yaşanan olayın ardından bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Özel harekat polisleri çevrede güvenlik önlemi aldı. Olay yerindeki güvenlik kameralarını incelemeye alan polis ekipleri kaçan saldırganı yakalamak için geniş çaplı bir çalışma başlattı.

ÇARŞAFLI ERKEĞİN, ATEŞ ETTİĞİ ANLAR KAMERADA

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde çarşaflı bir erkek şahıs elindeki uzun namlulu silahla yolda yürüyor. Bir süre sonra arkasını dönerek ateş ediyor. Daha sonra sakin adımlarla yolda yürümeye devam ediyor.

Sosyal Medya

Yemeklerinizin tadını bozan 5 mutfak hatasına dikkat!

Published

on

Kaynak: https://www.mynet.com/yemeklerinizin-tadini-bozan-5-mutfak-hatasi-1179749-myyemek#15921339

Okumaya devam et

İzmir Haber

İzmir Hemşehri İletişim Merkezi’ne Sosyal Medyadan Övgü Yağdı!

Published

on

Vatandaşlardan gelecek soruların daha hızlı yanıtlanması, problem ve şikayetlerin daha çabuk çözüme kavuşturulması amacıyla hizmet veren İzmir Büyükşehir Belediyesi Hemşehri İletişim Merkezi (HİM), sosyal medya üzerinden renkli övgüler alıyor.

İzmirlilerin yerel yönetim hizmetleri konusundaki soru, sorun ve önerilerini 7 gün 24 saat dinleyerek hızlı çözüm için aracı olan İzmir Büyükşehir Belediyesi Hemşehri İletişim Merkezi (HİM), güleryüzlü ve profesyonele yaklaşımlarıyla vatandaşların gönlünde taht kurdu. E-posta, web adresi, kiosk (metro istasyonlarında bulunan elektronik iletişim sistemi), faks ve mektup aracılığı ile gelen başvuruları kayıt altına alarak ilgili birimlere ulaştıran, sorunun çözüme kavuşturulması konusunda takipçi olan ve gelen yanıtları en kısa sürede vatandaşa bildiren HİM 2018 yılında 679 bin 878 vatandaşla doğrudan temas kurdu.

Sosyal medyada “HİM”

2017’den beri “izmirhim” kullanıcı adıyla Twitter sayfasında da kendini gösteren Hemşehri İletişim Merkezi, www.twitter.com/izmirhim adresiyle sürekli iletişim halinde olduğu vatandaşların İzmir Büyükşehir Belediyesi’yle ilgili her türlü görüş, öneri ve başvuruları çok daha hızlı bir şekilde kayıt altına alıp çok daha hızlı bir şekilde geri dönüyor. Vatandaşlar ayrıca, online başvuru yapabilme imkanı da sunan www.him.izmir.bel.tr adresinden başvurularını sorgulayabiliyor. 2017 yılında Facebook ve Twitter’da 12 bin 300 başvuru alan HİM’e 2018 yılında 16 bin 310 başvuru geldi. 2018 başvurulardan yüzde 81’i yerine getirildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesine ulaşım sayısı ise 92 milyon 546 bin oldu.

Vatandaş memnuniyeti

Hemşehri şikayetlerinin etkin ve kalıcı yöntemlerle çözüme kavuşturulması amacıyla yaptığı çalışmalarla uluslararası ISO 10002 belgesini almaya hak kazanan İzmir Büyükşehir Belediyesi, üç büyük belediye arasında bu belgeyi alan ilk belediye oldu.

Kaynak: https://www.haberturk.com/izmir-haberleri/66293767-izmir-hemsehri-iletisim-merkezine-sosyal-medyadan-ovgu

Okumaya devam et

Magazin

Gökhan Özoğuz, Yılmaz Özdil’in kitabı için açtı ağzını yumdu gözünü!

Published

on

Yılmaz Özdil’in 1881 adet basılarak 2 bin 500 liradan satışa sunulan kitabı için eleştiriler çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Sosyal medyada bir çok kullanıcı tarafından ağır eleştirilere maruz kalan Yılmaz Özdil’e ünlü isimler de tepki gösterdi.

“SAYFALARI ALTIN MI?”

Athena grubunun solisti ve geçtiğimiz yıllarda O Ses Türkiye’de jürilik yapan Gökhan Özoğuz, Twitterhesabından Yılmaz Özdil’i eleştirdi. Özoğuz, “2500 tl ye kitap mı? Yok artık ne o sayfalar altın mı?” diyerek tepkisini gösterdi.

İŞTE GÖKHAN ÖZOĞUZ’UN PAYLAŞIMLARI

“2500 TL ye kitap mı? Yok artık ne o sayfalar altın mı? Yoo. Hmm ne peki ÖZEL SERİ hmmm bari Atatürk ile alakalı olmasaydı. Atatürk duysaydı önce kendi şiddetle karşı çıkardı. İdeolojisine ters bir durum. Ne tezat Ne abes!”

“Ben kendimce fikrimi hep söyleyeceğim. Taraf anlayışım körü körüne olmadığından doğru tınlayanı söyleyeceğim. Şimdi de başka troller coştu Çok mu önemli? Yoo yoklar ki önemli olsunlar sadece kim olduğunuzu hepimiz biliyoruz demek için bir göz kırpmak istedim.”

“Bu arada kitap ilk çıktığında seve seve aldım tabi ki fakat bu 2500 TL ye özel seri Atatürk kitabı hareketini yanlış bulduğumu söyleyebilmeliyim öyle değil mi? Her şeye rağmen Kırmızıkediyayınevi severek takip ettiğim bir kapı.”

YILMAZ ÖZDİL ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ

Yılmaz Özdil hakkında yapılan eleştirilere dün Sözcü gazetesindeki köşesinde cevap verdi.

İşte Özdil’in yazısından bir bölüm:

“Bu koleksiyon kitabı, elektrik faturası değil. Doğal gaz faturası değil.

Ödemek zorunda değilsin. Almaya mecbur değilsin. Mustafa Kemal’i okumak istiyorsan, aynı içerikteki Mustafa Kemal kitabı zaten her bütçeye uygun fiyatıyla var, özellikle internet üzerinden etiket mümkün.”

“Padişahlara prestij kitap yapınca sorun yok, Atatürk için çaba harcayınca “istismar” öyle mi?”

Kaynak: http://www.haber7.com/medya/haber/2812224-gokhan-ozoguz-yilmaz-ozdilin-kitabi-icin-acti-agzini-yumdu-gozunu

Okumaya devam et

Son Trend'ler