Connect with us

Kişisel Gelişim

Liyakat’dan ‘AYŞE BAŞARIRSA’ projesi kayıtları başladı

Published

on

Liyakat Derneği’nin öncülüğünde, Buca Belediyesi, Dry Center ve KALDER İzmir Şubesi’ nin hizmet sponsorluğu ile yürütülecek projede, genç kızların iş hayatına hazırlanırken özgüvenlerini artıran, mesleki, sosyal ve kültürel alanda gelişimlerini sağlayan eğitim programları düzenlenecek, kendilerine staj imkanı oluşturulacaktır. Ayşe Başarırsa projesinde, kişisel gelişim ve motivasyon amaçlı eğitim, staj yeri, mentörlük desteği, söyleşiler, resim atölyesi, sinema, sergi, hobi workshopları gibi aktiviteler yer alırken bursiyer kızların dönemsel ihtiyaçlarının giderilmesi gibi faydalar da sağlanacaktır.

Perküsyon eğitmeni Sn. Emir Cenk Aydın’ın öncülüğünde AYŞE BAŞARIRSA projesine farkındalık yaratmak amacıyla İzmir’in üç ayrı yerinde perküsyon gösterisi düzenleyerek ‘HEPİMİZ AYŞE’YİZ, FATMA’YIZ, ELİF’İZ” diyen LİYAKAT DERNEĞİ, ‘AYŞE BAŞARIRSA’ projesi ile girişimciliğe destek için bir adım daha attı. Genç kızların geleceklerini hazırlama hedefiyle yola çıkan projede; geleceğin başarılı iş kadınlarına çıkacakları bu uzun yolda rol model oluşturabilecekleri sağlam bir zemin hazırlanacak. Yaklaşık bir yıl sürecek proje sonunda, dernek tarafından verilecek olan eğitimlere katılan öğrencilere fakülteleri bünyesinde öğrenim gördükleri alanlarda da staj yapabilme imkanı da sağlanacaktır.

Girişimcilik konusunda toplumun farklı sosyal kesimlerine destek vermek için yola çıkan LİYAKAT DERNEĞİ Başkanı Berkay Eskinazi, 2017 yılı HAZİRAN ayı verilerine göre, kadınların iş gücüne katılma oranının yüzde 34.1 oluşuna dikkat çekerek şunları söyledi:

 “Kadınları bu yönde desteklemek amacıyla yapılacak her projenin geleceğimize sağlam temeller kazandırma konusuna katkısına inanmaktayız. Ayşe Başarırsa projesi ile kadınların girişimcilik yönünü açığa çıkarmak adına bizler, İzmir Devlet Üniversitelerinde burslu olarak okuyan başarılı kız öğrencilerin öğrenim hayatları sonunda atılacakları iş ve sosyal hayata hazırlanmalarına maddi ve manevi olarak destek olmak istiyoruz. Hedefimiz bursiyer kızlarımızın özgüvenini artıran, mesleki, sosyal ve kültürel alanlarda kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak çok çeşitli eğitim programlarını düzenlemek, kendilerine çıkacakları bu uzun yolda rol modeller oluşturabilecekleri zeminleri hazırlamak ve yaklaşık olarak bir yıl sürecek bu proje sonunda; derneğimiz tarafından verilecek olan eğitimlere katılan öğrencilere fakülte bünyesinde öğrenim gördükleri alanlarda da staj yapabilme imkanı sağlamaktır “dedi.

Projenin liderliğini üstlenen, Liyakat Derneği Üyesi Sn.Ceren Sertdemir Yavuz ise; Genç kızlarımızın gelecekleri adına başlattığımız bu projede ben ve proje ekibi arkadaşlarım her bir aşamasıyla birebir ilgilenerek 09 Ekim – 19 Ekim tarihleri arasında info@liyakat.org.tr adresine başvuruları kabul etmeye başladık. 21 Ekim itibariyle projemize başvuru yapan öğrencilerimizin mülakatlarını, alanında uzman akademisyenler, başarılı ve öncü iş kadınları ile proje yürütücülerinden oluşan bir ekip eşliğinde gerçekleştireceğiz. Sonrasında genç kızlarımıza, girişimcilik ve liderlik adına katma değer donanımlar eklemek adına var gücümüzle çalışacağız. Ayşe Başarırsa diye yola çıkacak ve bizimle birlikte bu projede yol alacak olan AYŞE’ ler, ELİF’ler , EBRU’ lar sayesinde projemizi başarı ile tamamlayacağız” dedi.

 KAYNAK: Haberler

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kişisel Gelişim

Nihal Candan’ın mayokinili pozu olay oldu!

Published

on

Sivri dilli açıklamalarıyla katıldığı moda programında ünlenen Nihal Candan, cesur mayokinili fotoğrafıyla takipçilerinden tam not aldı.

“İĞNE BATIRSAM PATLAYACAK GİBİSİN”

Sosyal medya hesabından cüretkar mayokinisiyle poz veren Nihal Candan’ın fotoğrafına yorum ve beğeni yağdı. Nihal Candan’ın fotoğrafına yorum yapan bir takipçisi, “Geçirdiğin estetik operasyonları sonucu gerçekten olağanüstü bir güzelliğe kavuştun.” dedi. Başka bir takipçisi ise Nihal Candan’ı eleştirerek, “Her yerin estetik iğne batırsam patlayacak gibisin.” yorumunu yaptı.

SİLİKONLARINI YENİLEDİĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ

Instagram hesabına göğüs dekolteli pozlarını yerleştiren Nihal Candan, silikon taktırdı iddialarını yeniden ateşlemişti. Bir takipçisi de bunu dile getirip fotoğrafın altına “Silikonlarımı yeni yaptırdım pozu” diye yazmıştı.

kaynak: https://site-backlink.com/35gYI

 

Okumaya devam et

Genel

Bulaşık makinesini sıcakken açarsanız ne olur?

Published

on

bulaşık makinası,bulaşık makinası açınca ne olur,bakteri oluşumu,sıcakken bulaşık makinasını açmalı mıyız?

Bulaşık makinesi mutfağınızdaki en büyük yardımcılarınızdan biridir. Ancak onu doğru kullanmazsanız işiniz biraz zorlaşabilir.

Bulaşık makineninizi yıkama biter bitmez, sıcakken açarsanız bakteri oluşumuna neden olarak gıda zehirlenmesine varan sağlıksız durumlara neden olabilirsiniz.

BAKTERİLER EVİNİZE GİRER

Bulaşık makinesinin yıkaması biter bitmez kapağını açarsanız, makine içindeki sıcak hava ile beraber bakteriler evin içine dağılır.Bu da gıda zehirlenmeleri ve farklı sağlık sorunlarına davetiye çıkarır. Bu yüzden yıkama sonrası bir süre bekledikten sonra makinenin kapağını açmalısınız.

Bulaşık makinesinin kapağını biraz bekleyip açtığınızda tabak ve kaşıklarınız üzerindeki nem de gidecek; kuru şekilde çıkacaktır.

LASTİK CONTAYI TEMİZLEYİN

Bulaşık makinenizin kapağının etrafındaki lastik contayı her kullanımdan sonra temizleyin. Böylece daha az bakteri oluşumu ve daha hijyenik bir ortam oluşacaktır.

kaynak:https://site-backlink.com/2KqO5

Okumaya devam et

İzmir Haber

Spor Yaparken Mutlu Ortam

Published

on

İzmir spor salonu olarak hizmet veren firmamız da spor yaparken motive olacağınız şarkılar çalınmaktadır. Spor yaparken sürekli olarak motive olmak çok zor bir durum oalcaktır. Bu nedenden dolayı insanlara spor yaparken olumlu enerji veren müzikler çalarak motivasyonu artırmaya yönelik amaçlandırılmıştır. İzmir spor salonunda olumlu bir enerji ortamında kaliteli zaman geçirmek için kulaklık da kullanabilirek kendinizi motive edebilirsiniz. Spor yaparken kulaklık cihazının kablolu olması pek önerilmeyecektir. Ancak hali hazırda kulaklık olarak kablolu model kullanıyorsanız pratik kol aletlerini kullanabilirsiniz. Bu pratik kola bağlanan aletler ile telefonunuzu bağlantılı hale getirebilir, müziklerin çalması ile enerji depolayarak daha verimli bir şekilde sporunuzu yapabilirsiniz. Müziğin etkisine dalıp yanlış hareketleri yapmanız durumunda spor hocalarımız anında müdahale edecektir. Bu müdahale sayesinde olası hataların önüne geçilmiş olacaktır. Spor salonumuzda verilen diğer bir hizmet ise yoga kursu olmaktadır. Bir rahatlama egzersizi olan yoga eğitimlerinde doğru nefes alış yöntemleri öğretilmektedir ve bu sayede daha az stresli bir hayat için gereken eğitimi alabileceksiniz.

 Kaliteli Spor Merkezi

İzmir spor salonu ile amacınıza ulaştıktan sonra da sporu bırakmanız önerilmez çünki nitekim bazı bünyeler bu planlı yaşama alıştığı için bırakma sonrasında bunalımlara girebilmektedir.

İzmir spor salonu firmamızda spor saatlerinden sonra verilen molalar bulunmaktadır. Bu molaların süresini kendinizde belirleyebilecek ve dilerseniz öğretmenlerimizden de destek alabileceksiniz. Eğer bir amaç için spor yapıyorsanız bu noktada sizin için belirlenen programa uyum sağlamanız gerekmektedir. Program üzerinde riayet edilmeyen bir durum sizi amacınıza götüremeyebilir. Bu nedenden dolayı azimli ve kararlı olmanız ancak sizi başarıya ulaştıracaktır. İzmir spor salonu ile amacınıza ulaştıktan sonra da sporu bırakmanız önerilmez çünki nitekim bazı bünyeler bu planlı yaşama alıştığı için bırakma sonrasında bunalımlara girebilmektedir. Bu nedenden dolayı küçük egzersiz hareketleri ile spora devam edebilirsiniz. Günlük yaşamınızın bir parçası olarak sürekli spor yapabilir ve zamanınızın tümünü harcamadan da iyi bir vakit geçirebilirsiniz. Spor yaparken farklı işlerle meşgul olunması pek önerilmeyecektir bu nedenden dolayı telefon ile görüşme yapmadan sporunuza odaklanmanız gerekmektedir.

Daha İyi Bir Yaşam İçin

İzmir spor salonu firması olarak sağlıklı bir yaşam için sporun hayatımızdaki önemini bilmekteyiz ve aşılamaktayız. Bu nedenden dolayı kişiye özel ya da genel olarak hazırlanan tüm programlarımız da sporun hayatımıza olumlu etkileri işlenip aktarılmaktadır. İzmir spor merkezimizde kişilerin kullanmış olduğu aletler sürekli olarak değişmektedir. Diğer müşterilerimizin de kullanım sağlayabilmesi için belirli saatler verilmektedir. Bu düzen kuralları izmir spor salonumuzun değişmez yapısını oluşturmaktadır.Bu nedenden dolayı izmir spor salonumuzda bulunan tüm cihazları deneme imkanınız bulunmaktadır. Sizde spora başlamak istiyor fakat bu konuda kararsız iseniz sağladığımız öze fırsatları inceleyebilir ve bu özel fırsatlar sayesinde kaliteli yaşamın anahtarı sizin elinizde olacaktır. Kişiye özel belirlediğimiz spor programlarında kişilerin yaşları ve kilo durumları kriter olarak alınmaktadır. Bunun yanı sıra kişinin isteği de göz önünde bulundurularak bir karara varılacak ve kısa süren egzersiz paketlerimizin fırsatları belirli günlerde olacaktır. Spor salonumuzda belirli spor aletleri olduğu için kısıtlı kontenjan sayısı bulunmaktadır. Özel günlerde hazırlanan kampanyalarımızın sayısı kısa sürede dolabilmektedir. Bu nedenden dolayı hizmeti tercih etmek için hızlı davranmanız gerekmektedir.

İzmir spor salonu hakkında detaylı bilgi almak için şubelerimiz ziyaret edebilir ve bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak: WhiteClub

Okumaya devam et

Son Trend'ler