Connect with us

Kadınca

Kadınların Farkı Mobil Oyunda da Ortada

Published

on

Kadınların Farkı Mobil Oyunda da Ortada

Türk oyun pazarı 750 milyon dolar büyüklüğe ulaştı. 30 milyon kişi aktif olarak oyun oynuyor. Mobil oyun sevenlerin çoğunluğunu kadınlar oluşturuyor.

Toplam hacmi 110 milyar doları bulan global oyun pazarının Türkiye‘de ki büyüklüğü 750 milyon dolar civarın da seyrediyor ve her geçen gün gelişim gösteriyor. Yıllık oyun geliriyle tüm dünya ülkeleri arasın da 16. sıra da yer alan Türkiye’de, ortalama 30 milyon kişi aktif olarak oyun oynuyor ve tek bir dijital oyun da eş zamanlı olarak 100 bin ile 300 bin kişi online oluyor.

MOBİL PAZARI 250 MİLYON 
Oyunlardan performans alabilmek adına oyun türünün ortalama sistem gereksinimlerini baz alan kullanıcılar, farklı bütçe aralıkların da bilgisayar oluşturabiliyorlar. Teknoloji odaklı e-ticaret sitesi Kurucu Ortağı Nurettin Erzen, “Özellikle strateji ve RPC türü oyunlar göz önüne alındığın da, ekran kartı, işlemci, RAM, anakart ve monitör gibi bilgisayar bileşenlerine ayrılan bütçe ile oyun performansı doğru orantılı bir ilişki içerisin de bulunsada oyun fiyatları ile tezatlar yaratabiliyor.

Oyun tutkunları, 50 liralık fiyat etiketi bulunan oyun için 6 bin 500 liralık bir bilgisayar yada 200 liralık oyun için 2 bin liraya başlangıç seviyesin de özellikler sunan bir oyuncu bilgisayarı toplayabiliyor, elimizde ki veriler 70 liralık oyunlar için ortalama 520 liralık aksesuar harcaması yapıldığını gösteriyor” dedi. Oyun dünyasına ilişkin demografik istatistiklerde aktaran Erzen, şöyle konuştu: “2018 yılı mobil ve VR oyun tercihlerinin yükselişe geçtiği bir yıl oluyor.

Strateji ve RCP türü oyunları tercih edenlerin %80’ini erkekler oluştururken, kadınlar en çok puzzle ve bulmaca oyunları oynuyor. Mobil oyunlar da ise dengeli bir ilgi gözlemliyoruz, en çok 18-25 yaş grubunun ilgi gösterdiği mobil oyun sevenlerin % 52’sini kadınlar temsil ediyor. Akıllı telefonların hayatımızda ki yerini her geçen gün sağlamlaştırması, şimdiler de 250 milyon lira büyüklüğe erişen Türkiye mobil oyun pazarını dahada geliştirmeye devam edecek.”

KAYNAK: TakviM

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

DENİZ AKKAYA VE KIZINDAN BİKİNİLİ POZ!

Published

on

Efe Önbilgin’le yaptığı evlilikten dünyaya gelen kızı Ayşe’nin üzerine titreyen ve sosyal medya hesabından kızıyla ilgili çok sayıda paylaşım yapan Deniz Akkaya, geride bıraktığımız gün bunlara yenilerini ekledi.

Bikinisini giyerek kızıyla birlikte objektif karşısına geçen Deniz Akkaya paylaştığı fotoğrafa, “Like mother like daughter…Türkçe meal-i; anasına bak kızını al! Not, kızım her anlamda benim üst modelim vicdanen, bilinç ve erdem her konuda…” notunu ekledi.

kaynak: https://site-backlink.com/I6H3J

Okumaya devam et

Genel

Bulaşık makinesini sıcakken açarsanız ne olur?

Published

on

bulaşık makinası,bulaşık makinası açınca ne olur,bakteri oluşumu,sıcakken bulaşık makinasını açmalı mıyız?

Bulaşık makinesi mutfağınızdaki en büyük yardımcılarınızdan biridir. Ancak onu doğru kullanmazsanız işiniz biraz zorlaşabilir.

Bulaşık makineninizi yıkama biter bitmez, sıcakken açarsanız bakteri oluşumuna neden olarak gıda zehirlenmesine varan sağlıksız durumlara neden olabilirsiniz.

BAKTERİLER EVİNİZE GİRER

Bulaşık makinesinin yıkaması biter bitmez kapağını açarsanız, makine içindeki sıcak hava ile beraber bakteriler evin içine dağılır.Bu da gıda zehirlenmeleri ve farklı sağlık sorunlarına davetiye çıkarır. Bu yüzden yıkama sonrası bir süre bekledikten sonra makinenin kapağını açmalısınız.

Bulaşık makinesinin kapağını biraz bekleyip açtığınızda tabak ve kaşıklarınız üzerindeki nem de gidecek; kuru şekilde çıkacaktır.

LASTİK CONTAYI TEMİZLEYİN

Bulaşık makinenizin kapağının etrafındaki lastik contayı her kullanımdan sonra temizleyin. Böylece daha az bakteri oluşumu ve daha hijyenik bir ortam oluşacaktır.

kaynak:https://site-backlink.com/2KqO5

Okumaya devam et

Genel

Düğün Masraflarından Tasarruf Yapabileceğiniz Yöntemler

Published

on

düğün,kadın,tasarruf,düğünden tasarruf etmenin yolları,tasarruf yöntemleri

Kadınların hayatlarının en önemli günü olan düğünlerde küçük dokunuşlar yaparak büyük tasarruflar sağlanabilir.

Masrafların azaldığı ve yüklerin azaldığı bir düğün ile çiftler, evlilik hayatlarına mutlu ve stressiz şekilde başlıyorlar.

DAVETİYE

Davetiyede teknolojinin gücü, maliyetleri en aza indiriyor.Elektronik posta, whatsapp ve sosyal medya ortamından iletilecek elektronik davetiye ile davetiye masrafı ortadan kalkıyor.

NİKAH ŞEKERİ

Nikah şekerini organizasyon firmasından temin etmek yerine evde hazırlamak maliyeti çok cüzi oranlara düşürecek.

SEZON SEÇİMİ

Düğünlerin yoğunlaştığı dönemlerde değil de durgun sezonda düğü yapmak, düğün için yapılacak harcamaların düşmesini sağlayacaktır.

DÜĞÜN PASTASI

Düğün salonu tutarken düğün pastasının hizmete dahil olacak şekilde anlaşmak gerekir. Böylece çiftler düğün pastası masrafını düşünmesine gerek kalmıyor.

SALON TUTMAYIN

Düğün için salon tutmak büyük bir maliyet oluşturmaktadır. Bunu yerine kır düğünü organize ederek davetlileri kır düğünü alanına getirmek düğün bütçesine büyük katkı sağlayacaktır.

Düğün organizasyonunuz salon ortamına göre düşünülmüşse bu durumdan cuma, cumartesi ve pazar günleri dışında bir güne salon tutmak tasarruflu seçenek olacaktır.

DIŞ ÇEKİM YAPMAYIN

Düğünlerin olmazsa olmazı haline gelen dış çekimler ciddi bir bütçe gerektirmektedir. Bunun yerine çiftler kaliteli bir fotoğraf makinesi ile hatıra fotoğrafı çekebilirler.

kaynak:https://site-backlink.com/BkEre

Okumaya devam et

Son Trend'ler