Connect with us

Kadınca

Kadının Gücü

Published

on

Eğer kadınsan toplum kurallarıyla katı sınırları çizilmiş, rolleri oynamak için gelirsin dünyaya…

Yapamazsın, edemezsin, giyemezsin, gidemezsin ve hatta okuyamazsın cümleleri ile büyürsün. En acısı da, daha çocukken kadın olman istenir senden. Çocuk gelin olursun, kendin büyümeden çocuğunu büyütürsün. İş yaşamında camdan tavanlar çıkar karşına… Emeğinin karşılığını alamazsın. Senin dışında herkesin hakkı vardır hayatında; nasıl oturacağın ne giyeceğin, hangi sporu yapacağın, kaçta eve geleceğin hep önceden belirlenmiştir. Hayallerinin, arzularının bir önemi yoktur.

Ancak, bir gün bir kadın çıkar ve tüm bunlara dur der. Toplumun ona yazdığı rolü değil, yüreğinin istediği rolü oynar. Tüm yapamazsın edemezsinlere kulaklarını tıkar ve hayalinin peşinden koşar. Karşısındaki engelleri bilir ama daha önemlisi bu engelleri nasıl aşacağını da bilir. Bir kadın, binlerce kadına ilham olur. Tıpkı “Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler “ kitabındaki yüz olağanüstü kadın gibi. Bu kitapta yüz kadının masalsı hikayesi anlatılıyor. Ama masalsı kelimesi sizi yanıltmasın. Bu kitaptaki kadınlar beyaz atlı prenslerini beklemiyor. Kendi şanslarını kendileri yaratıp hayallerine sıkıca tutunup kendi mutlu masallarını yazıyorlar. Astronot ,doktor, pilot, kraliçe ,ressam, modacı ve diğerleri…

Aslında her kadın kendi öyküsünün baş kahramanı değil midir? Tüm zorluklara göğüs germezler mi kendi hikâyelerinde…  Kimi kadın boş buzdolabından üç çeşit yemek yaratır, kimi kadın el emeği göz nuru işleriyle evine katkıda bulunur. Demem o ki, sen bir kadınsın, istediğin zaman başaramayacağın hiç bir şey yok. Eğer gerçekten istersen, inanırsan tüm zorlukları aşarsın. Baksana çevrene bir sürü kadın göreceksin hem çalışan hem anne hem de bilim kadını olan… Sırtında yavrusunu okula taşıyan anneyi de göreceksin, evinde yaptığı reçellerle dünyaya açılan kadını da. Biliyorum zor şartlardayız, ama vazgeçmek yok. Biz güçlüyüz hem de içimizde bir canlı büyütebilecek kadar. Daha yaşanılabilir bir dünya için mücadele etmeliyiz. Kendine inanan kızlar ve kızlara saygı duymayı bilen erkekler yetiştirmeliyiz.

Gücünün farkına var, kendine vakit ayır ve unutma sadece inandığın zaman herşeyi başarabilirsin. Herşey senin elinde. Şimdi derin bir nefes al ve gözlerini kapat. Hayal et nerde olmak istiyorsun, nasıl biri olmak istiyorsun. Nasıl bir hayat seni mutlu edecek. Şimdi gözlerini aç ve başla yeni seni inşa etmeye, bu güzel bahar gününde. Unutma olmak istediğin kişi sensin, sadece onun dışarı çıkmasına izin vermek için harekete geçmen lazım:)

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

DENİZ AKKAYA VE KIZINDAN BİKİNİLİ POZ!

Published

on

Efe Önbilgin’le yaptığı evlilikten dünyaya gelen kızı Ayşe’nin üzerine titreyen ve sosyal medya hesabından kızıyla ilgili çok sayıda paylaşım yapan Deniz Akkaya, geride bıraktığımız gün bunlara yenilerini ekledi.

Bikinisini giyerek kızıyla birlikte objektif karşısına geçen Deniz Akkaya paylaştığı fotoğrafa, “Like mother like daughter…Türkçe meal-i; anasına bak kızını al! Not, kızım her anlamda benim üst modelim vicdanen, bilinç ve erdem her konuda…” notunu ekledi.

kaynak: https://site-backlink.com/I6H3J

Okumaya devam et

Genel

Bulaşık makinesini sıcakken açarsanız ne olur?

Published

on

By

bulaşık makinası,bulaşık makinası açınca ne olur,bakteri oluşumu,sıcakken bulaşık makinasını açmalı mıyız?

Bulaşık makinesi mutfağınızdaki en büyük yardımcılarınızdan biridir. Ancak onu doğru kullanmazsanız işiniz biraz zorlaşabilir.

Bulaşık makineninizi yıkama biter bitmez, sıcakken açarsanız bakteri oluşumuna neden olarak gıda zehirlenmesine varan sağlıksız durumlara neden olabilirsiniz.

BAKTERİLER EVİNİZE GİRER

Bulaşık makinesinin yıkaması biter bitmez kapağını açarsanız, makine içindeki sıcak hava ile beraber bakteriler evin içine dağılır.Bu da gıda zehirlenmeleri ve farklı sağlık sorunlarına davetiye çıkarır. Bu yüzden yıkama sonrası bir süre bekledikten sonra makinenin kapağını açmalısınız.

Bulaşık makinesinin kapağını biraz bekleyip açtığınızda tabak ve kaşıklarınız üzerindeki nem de gidecek; kuru şekilde çıkacaktır.

LASTİK CONTAYI TEMİZLEYİN

Bulaşık makinenizin kapağının etrafındaki lastik contayı her kullanımdan sonra temizleyin. Böylece daha az bakteri oluşumu ve daha hijyenik bir ortam oluşacaktır.

kaynak:https://site-backlink.com/2KqO5

Okumaya devam et

Genel

Düğün Masraflarından Tasarruf Yapabileceğiniz Yöntemler

Published

on

By

düğün,kadın,tasarruf,düğünden tasarruf etmenin yolları,tasarruf yöntemleri

Kadınların hayatlarının en önemli günü olan düğünlerde küçük dokunuşlar yaparak büyük tasarruflar sağlanabilir.

Masrafların azaldığı ve yüklerin azaldığı bir düğün ile çiftler, evlilik hayatlarına mutlu ve stressiz şekilde başlıyorlar.

DAVETİYE

Davetiyede teknolojinin gücü, maliyetleri en aza indiriyor.Elektronik posta, whatsapp ve sosyal medya ortamından iletilecek elektronik davetiye ile davetiye masrafı ortadan kalkıyor.

NİKAH ŞEKERİ

Nikah şekerini organizasyon firmasından temin etmek yerine evde hazırlamak maliyeti çok cüzi oranlara düşürecek.

SEZON SEÇİMİ

Düğünlerin yoğunlaştığı dönemlerde değil de durgun sezonda düğü yapmak, düğün için yapılacak harcamaların düşmesini sağlayacaktır.

DÜĞÜN PASTASI

Düğün salonu tutarken düğün pastasının hizmete dahil olacak şekilde anlaşmak gerekir. Böylece çiftler düğün pastası masrafını düşünmesine gerek kalmıyor.

SALON TUTMAYIN

Düğün için salon tutmak büyük bir maliyet oluşturmaktadır. Bunu yerine kır düğünü organize ederek davetlileri kır düğünü alanına getirmek düğün bütçesine büyük katkı sağlayacaktır.

Düğün organizasyonunuz salon ortamına göre düşünülmüşse bu durumdan cuma, cumartesi ve pazar günleri dışında bir güne salon tutmak tasarruflu seçenek olacaktır.

DIŞ ÇEKİM YAPMAYIN

Düğünlerin olmazsa olmazı haline gelen dış çekimler ciddi bir bütçe gerektirmektedir. Bunun yerine çiftler kaliteli bir fotoğraf makinesi ile hatıra fotoğrafı çekebilirler.

kaynak:https://site-backlink.com/BkEre

Okumaya devam et

Son Trend'ler