Connect with us

Kadınca

Kadının Gücü

Published

on

Eğer kadınsan toplum kurallarıyla katı sınırları çizilmiş, rolleri oynamak için gelirsin dünyaya…

Yapamazsın, edemezsin, giyemezsin, gidemezsin ve hatta okuyamazsın cümleleri ile büyürsün. En acısı da, daha çocukken kadın olman istenir senden. Çocuk gelin olursun, kendin büyümeden çocuğunu büyütürsün. İş yaşamında camdan tavanlar çıkar karşına… Emeğinin karşılığını alamazsın. Senin dışında herkesin hakkı vardır hayatında; nasıl oturacağın ne giyeceğin, hangi sporu yapacağın, kaçta eve geleceğin hep önceden belirlenmiştir. Hayallerinin, arzularının bir önemi yoktur.

Ancak, bir gün bir kadın çıkar ve tüm bunlara dur der. Toplumun ona yazdığı rolü değil, yüreğinin istediği rolü oynar. Tüm yapamazsın edemezsinlere kulaklarını tıkar ve hayalinin peşinden koşar. Karşısındaki engelleri bilir ama daha önemlisi bu engelleri nasıl aşacağını da bilir. Bir kadın, binlerce kadına ilham olur. Tıpkı “Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler “ kitabındaki yüz olağanüstü kadın gibi. Bu kitapta yüz kadının masalsı hikayesi anlatılıyor. Ama masalsı kelimesi sizi yanıltmasın. Bu kitaptaki kadınlar beyaz atlı prenslerini beklemiyor. Kendi şanslarını kendileri yaratıp hayallerine sıkıca tutunup kendi mutlu masallarını yazıyorlar. Astronot ,doktor, pilot, kraliçe ,ressam, modacı ve diğerleri…

Aslında her kadın kendi öyküsünün baş kahramanı değil midir? Tüm zorluklara göğüs germezler mi kendi hikâyelerinde…  Kimi kadın boş buzdolabından üç çeşit yemek yaratır, kimi kadın el emeği göz nuru işleriyle evine katkıda bulunur. Demem o ki, sen bir kadınsın, istediğin zaman başaramayacağın hiç bir şey yok. Eğer gerçekten istersen, inanırsan tüm zorlukları aşarsın. Baksana çevrene bir sürü kadın göreceksin hem çalışan hem anne hem de bilim kadını olan… Sırtında yavrusunu okula taşıyan anneyi de göreceksin, evinde yaptığı reçellerle dünyaya açılan kadını da. Biliyorum zor şartlardayız, ama vazgeçmek yok. Biz güçlüyüz hem de içimizde bir canlı büyütebilecek kadar. Daha yaşanılabilir bir dünya için mücadele etmeliyiz. Kendine inanan kızlar ve kızlara saygı duymayı bilen erkekler yetiştirmeliyiz.

Gücünün farkına var, kendine vakit ayır ve unutma sadece inandığın zaman herşeyi başarabilirsin. Herşey senin elinde. Şimdi derin bir nefes al ve gözlerini kapat. Hayal et nerde olmak istiyorsun, nasıl biri olmak istiyorsun. Nasıl bir hayat seni mutlu edecek. Şimdi gözlerini aç ve başla yeni seni inşa etmeye, bu güzel bahar gününde. Unutma olmak istediğin kişi sensin, sadece onun dışarı çıkmasına izin vermek için harekete geçmen lazım:)

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadınca

Beklentileri Gerçeğe Dönüştüren Nişan Organizayonu!

Published

on

Yenilenen yüzümüzle  hizmete başlayan nişan organizasyonu istanbul ; nişan ve söz organizasyonlarında, konseptler ile tüm organizasyonlarınız da sizlere mekan dahil olmadan hizmet veren bir organizasyon firmasıdır… Beklentilerinizi gerçeğe dönüştüren detaylara önem veren, güler yüz ve yüksek müşteri memnuniyetini hedefleyen organizasyon firmaları kıyasıya yarış halindedir. Farklı organizasyon firmalarıyla yarış halinden çok bizler kendi içimizde kendi kendimize hep bir rehabet ve en iyisini yapma çabasındayız. Her yaptığımız işi bir öncekinden daha iyi olması için elimizden geleni çabalıyoruz siz değerli müşterilerimiz için nişan organizasyon firması olarak çabalıyoruz.

nişan organizasyon firması, nişan organizasyonu , nişan organizasyon paketleri ,söz organizasyonu istanbul, nişan organizasyonu konseptleri , nişan organizasyonu paketleri istanbul,

Kız isteme ve nişan  organizasyonu konusunda  tecrübeli kadromuz ve nişan organizasyon paketleri ve çeşitli konseptler ile yanınızdayız. İstanbul nişan organizasyon olarak özel günlerinizin önemini biliyoruz.

Hayatımızda gerçekten önemli  olan telafisi olmayan kaç gün vardır ki, en ince detayı bile atlamadan hazırlanacağımız, sabırsızlıkla, dolu dolu eğleneceğimiz o anı bekleyecek.

İstediğiniz konseptleri sadece beğenmeniz yeterli ister gümüş nişan konsepti ister altın nişan konsepti isterseniz abartıdan uzak sade nişan konsepti ile sizlere yardımcı olamaya çalışıyor olacağız.

Düğün ve kına geceleri, bizim ve sevdiklerimizin doğum günleri ve bugün ki konumuzu ilgilendiren nişan günü. Bir kere yaşayacağımız ve unutulmaz olsun istediğimiz o anları en harika şekilde canlandırmak isteriz hafızamızda. Öyle bir nişan masası seçelim ki hem bizim hem de davetlilerimizin hafızasından silinmesin. Söz nişan masası için ilk izlenimleri  birlikte yapalım ve gelin birlikte nasıl bir nişan  masası istediğinize birlikte araştırma yapıp karar verelim.

Kaliteli ve en güzel yaratıcı nişan organizasyonu paketleri istanbul için, “nisanorganizasyoncum” ile planlamada sizlerin fikirlerini ön planda tutarak , detaycı ve yaratıcı öneriler sunarak bu özel gününüzü hem siz hem misafirleriniz için unutulmaz kılıyor. Günceli yakalayan nişan organizasyonu konseptleri , titiz , planlı , dürüst çalışmayla kusursuz organizasyonlar için yanınızdayız. Sizlere İstanbul ve ilçeleri için nişan mekanları seçeneklerimizle zahmetten kurtarıyor, hayalinizdeki nişan konseptini eşsiz nişan mekanlarımızda gerçeğe dönüştürüyoruz. Nişan organizyonlarının en tercih edilenleri ev ortamlarında yapılanlardır. Hizmet ve malzemelerimizdeki kalite ve bütünlük farkını, toplam kaliteye verdiğimiz önemi her aşamada göreceğinizi sizlere garanti ediyor, size özel farkları yaratmak için sizleri iletişime geçmeniz için bekliyoruz. İstanbul ve ilçelerinde nişan ve söz organizasyonu istanbul ve kiralama hizmetleri için ve fiyatları öğretmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kız isteme ve nişan organizasyonu konusunda  tecrübeli kadromuz ve nişan organizasyon paketleri ve çeşitli konseptler ile yanınızdayız. İstanbul nişan organizasyon olarak özel günlerinizin önemini biliyoruz. Bu doğrultuda bu özel günlerinizde misafirlerinizi de özel hissettirmek ve sizlerinde misafirlerinizle bu güzel anların keyfini çıkarabilmeniz için her detayı düşünüyoruz.

Hayallerinizi  beraber  gerçekleştirmek için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek. Nişan, kına, düğün, doğum ve doğum günü gibi hayatınızda özel olan günler  için kullanacağınız aksesuarları hayal edin, biz sizin için tasarlayıp sizler için en güzelini sunmaya çalışalım. Biz detaylar üzerinde çalışırken, siz de bu güzel günlerin tadını çıkarmaya bakın.

 

Okumaya devam et

Kadınca

Cep yakan ürünleri unutun! Bu bitki, sivilcelerin korkulu rüyası

Published

on

Güzel olmak için el yakan bakım ürünlerine ihtiyacınız yok! Sağlıklı bir cilt için gereken her şeyi doğa size kendi elleriyle sunuyor. İşte, sizi pürüzsüz ve temiz bir cilde kavuşturacak 10 mucize bitki…

Lavanta, eklem ve baş ağrılarına iyi geldiği gibi, sivilcelerinde korkulu rüyası. Ayrıca, baş ağrısı ve dudak uçuğundan kurtulmak isteyenler için ilk başvurulması gereken bitki… Cildi temizleme etkisi olan aynısafa çiçeği, iltihaplanmaları önleyerek, yaraların iyileşme sürecini hızlandırır. Cildi pürüzsüzleştirmek için başvurulabilecek başlıca bitkilerdendir. Kafide yumuşaklığı verir.

Hastalıklarla boğuşmada öncelikli çare olarak gördüğümüz ıhlamur, cilt içinde oldukça faydalı bir bitki. Yeni hücre oluşumunu desteklediği için yaşlanmayı yavaşlatıyor.
Ceviz yaprağı, yağlı cilt ve yağlı saç dipleri için kullanılabilir. Isırgan, cildin kan dolaşımını hızlandırdığı gibi yağlı saç derisinin de başlıca düşmanı. Sofralarda baharat olarak görmeye alışık olduğumuz kekik, cildi temizleyen bir bitki olmasının yanı sıra, iltihaplı ve sağlıksız ciltlerde tonik olarak da kullanılabilir. Sarı kantaron, kuru ve çatlak ciltleri nemlendirmek için birebir!
Birçoğumuzun yatıştırıcı ve temizleyici etkisi nedeniyle tercih ettiği gül suyu ve gül yağının, tüm etkilerinin yanı sıra yaşlandırmayı önlediğini de biliyor muydunuz?
Kaynatıp suyunu içtiğiniz maydanoz, sivilce tedavisinde en büyük yardımcılarınızdan biri olacaktır. Ayrıca, tonik olarak da kullanılabilir.

Okumaya devam et

Kadınca

10 yıllık muhtarı başarısıyla devirdi! Traktör kullanıyor, inek sağıyor

Published

on

Elazığ’da girdiği seçimde 10 yıllık muhtarı deviren üniversite mezunu 28 yaşındaki Seda Gündoğan, Elazığ’ın en genç ve merkezde tek kadın muhtarı oldu. Küçük yaşta annesini, 11 yaşında babası ile amcasını kazada kaybeden Gündoğan, hafta içi özel bir şirkette çalışarak, hafta sonları da yerine göre traktör kullanıp hayvanlara bakmasıyla takdirle karşılanıyor.

Merkeze bağlı Sugözü Mahallesinde yaşayan 28 yaşındaki İktisat Bölümü mezunu Seda Gündoğan’ın, çocukken annesi, 11 yaşında ise trafik kazasında babası ile amcasını kaybetti. Diğer amcaları ve halaları tarafından büyütülen Gündoğan, ailesi ile komşularının isteği üzerine mahallenin muhtar adayı oldu. 2’si erkek 3 adayın bulunduğu seçimde Gündoğan, en yakın rakibi olan 10 yıllık eski muhtara 16 fark atarak, 110 oy ile Elazığ’ın merkezinde tek kadın muhtar oldu. Özel bir çağrı merkezinde çalışan Gündoğan, hafta sonları traktör sürüyor, inek sağıyor, keçi ve tavukları yemliyor. Yaptıkları ile herkese örnek olan genç muhtar, büyük ilgi topluyor.
Aklında muhtarlığın olmadığını belirten Seda Gündoğan, “Ailemin ve komşuların teşviki ile böyle bir işe girdim. 3 adayla yarıştım. Biri mevcut muhtar adaydı ve 2 dönem yapmıştı. Diğeri de genç bir arkadaşımızdı biride bendim. Bayan olarak tek ben vardım. 110 oy alarak kazandım. Eski muhtar 94 oy aldı. Aramızda 16 oy vardı. Herkes destek verdi. Şuanda kazandım. Mazbatamı da alacağım. Elazığ’da 38 mahallede tek bayan ve en genç muhtarım” dedi.
Çok mutlu olduğunu aktaran Gündoğan, “Seçim dönemimiz çok sıkıntılıydı. Burada bir ilki başardık. Burası Yedi Göz ve Su Gözü olmak üzere iki kısım olarak geçiyor. Yıllardır yukarı mahallede olan muhtarlık bize geçti. Bana oy veren vermeyen herkesi hiçbir şekilde mahcup etmeyeceğim. Mahallemizi daha güzel bir hale getireceğiz. Hem çalışıyorum hem de burada muhtarlık yapacağım. Burada büyüdüğüm için koyunlara da gidiyorum, inekte sağıyorum. Her şeyi yapabilirim. Sonuçta buranın çocuğuyum. Burada büyüdüm. Mahallemize kadın eli değecek ve çokta dinamik bir insanımdır” diye konuştu.
Çok iyi işler yapacağına inandığını vurgulayan Gündoğan, “Mahallemizin çok eksikleri var. Yukarı mahalleye su çıkmıyor. Alt yapı sıkıntımız var. Şuan burası merkez mahalle olmasına rağmen şebeke sıkıntımız da var. Yollarımız çok sıkıntılı, bu yüzden insanlar arabalarını bile değişmiyor. Elektrik sıkıntımız var sık sık kesilmektedir. Mahallemize bir kadın eli değerek daha güzel bir hale getireceğiz. Bulunduğum bölge itibari ile kimse bir bayan adayın kazanacağını tahmin edemezdi. İlk başta bana 18 yaşında diyenlerde oldu.
Bunun dışında bayandır nasıl yapacak diyenlerde oldu. Jandarma geldiğinde bayan olarak nasıl gidecek diyenlerde oldu. Bu diyenlerin dışında 110 kişide bunları göz ardı etti. Şuanda insanların bana tepkisi çok güzel ve benden beklentileri de çok büyük. Hiç kimsenin bana verdiği oyları da boşa çıkarmayacağım” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Son Trend'ler