Connect with us

Kadınca

Emlak Zengini Nazmiye Oruçoğlu’nun Soruşturmasında Son Dakika! Oğlu ve Eski Eşi Tutuklandı!

Published

on

Emlak Zengini Nazmiye Oruçoğlu’nun Soruşturmasında Son Dakika! Oğlu ve Eski Eşi Tutuklandı!

ESENYURT’ta kaybolduktan sonra hurda bir minibüsün içinde öldürülmüş halde bulunan Nazmiye Oruçoğlu(45) cinayetiyle ilgili gözaltına alınan eski eşi ve oğlunun aralarında bulunduğu üç kişi adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin poliste verdiği ifadelerinde suçlamaları kabul etmedikleri öğrenildi.

Esenyurt’ta 6 Eylül 2018 tarihinde eski eşi ve oğluyla buluştuğu öğrenilen Nazmiye Oruçoğlu esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmuştu. Bu olayın ardından 13 Eylül 2018’de Göktürk, Mimar Sinan Mahallesi, no. 64’de bulunan bir sürücü kursuna ait arsadaki hurda minibüsün içinde bir kadın cesedi bulunmuştu.

Nazmiye Oruçoğlu’nun oğlu Serhat Y.’nin 17 Eylül 2018 tarihinde polise başvurarak annesinden haber alamadığını söylemesi üzerine soruşturma başlatılmıştı.

ANNESİ KAYBOLDUKTAN 11 GÜN SONRA KAYIP BAŞVURUSU YAPMIŞ

Oğul Serhat Y.’nin annesinin kayboluşundan 11 gün sonra yaptığı müracaatın ardından minibüs içinde bulunan kimliksiz kadın cesedinin Nazmiye Oruçoğlu’na ait olduğu tespit edildi. Kayıp Şahıslar Büro amirliği ekipleri tarafından yapılan çalışmada Nazmiye Oruçoğlu’nun kendi evinde oturan eski eşi Yüksel Y. ve oğlu Serhat Y. ile kavgalı olduğu, ÿonları evinden çıkartmaya çalıştığı tespit edildi. Nazmiye Oruçoğlu’nun kaybolduğu 6 Eylül 2018 tarihinde son olarak noterden evi boşaltma için belge almak için Yüksel Y. ve Serhat Y. ile buluştuğu öğrenildi.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadınca

Estetik Cerrahi Ve En Yaygın Yapılan 5 Estetik Operasyonu!

Published

on

Estetik Cerrahi Nedir, Ne İçin Yapılır?

Estetik cerrahi, plastik cerrahinin yan koludur. Estetik cerrahi kavramı çoğu kişinin aklına cilde bakım ve temizlik yapılan estetik uygulamaları gelir. Ancak bu yanlış bir algıdır. Kozmetik cerrahi olarak da adlandırılan estetik cerrahi, temel olarak yüz ve vücuttaki tüm estetik girişimleri kapsar. Estetik cerrahinin esas amacı görünümü iyileştirmektir. İzmir estetik cerrahi merkezi olarak tercih edilen binterplast, sizlere güzelliğe gidilen yolda yardımcı olmaya adaydır.

Birbiriyle çok karıştırılan estetik cerrahi ve plastik cerrahi birçok açıdan birbirinden ayrılır. Plastik cerrahi, görev yapma yetisini kaybetmiş vücut uzuvlarını yeniden canlandırmak için çalışır. Bu çalışmalar sırasında estetik cerrahinin prensiplerinden faydalanır. Plastik cerrahide çoğunlukla yapılan operasyonlar mecburidir. Estetik cerrahi de ise çoğunlukla sağlıklı kişilere müdahale edilir ve tıbbi olarak normal kabul edilen uzuvlar üzerinde işlem yapılır. Bu da estetik cerrahinin daha çok kişinin isteğine bağlı olarak yapıldığını ve kişiye göre kötü görünen yerlerin rötuşlandığını ortaya koyar.

estetik cerrahi izmir, burun estetiği izmir, ameliyatsız estetik izmir

Estetik cerrahi de ise çoğunlukla sağlıklı kişilere müdahale edilir ve tıbbi olarak normal kabul edilen uzuvlar üzerinde işlem yapılır.

İsteğe bağlı yapılan, normal vücut yapılarının görünümünü düzeltmeyi ya da yaşlanma nedeniyle oluşan belirtileri ortadan kaldırmayı amaçlayan estetik cerrahi,  verilen rakamlara göre en çok kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Araştırmalara göre en çok yapılan estetik cerrahi operasyonları ise, burun estetiği, meme büyütme, liposakşın, göz kapağı estetiği ve karın germedir. Estetikle ilgili yapılan işlemlerin %90’ı cerrahi işlemlerdir. Geri kalan %10’luk kısım ise yine estetik amaçlarla yapılan botoks, dolgu ve lazer gibi ameliyatsız estetik İzmir uygulamalarıdır.

En Yaygın Yapılan 5 Estetik Operasyon

Burun Estetiği-Rinoplasti

Rinoplasti yani burun estetiği, burna kalıcı bir şekil vermek ve burnun şeklini değiştirmek için yapılan cerrahi bir işlemdir. Bu ameliyat ile kişinin yüzüne göre uyumlu ve orantılı bir burun için burun iskeleti ve yumuşak dokular yeniden şekillendirilir. Burnu ile ilgili şekil olarak sorun yaşayan hastalar, rinoplasti izmir ile görsel olarak kendilerine daha çekici gelecek bir burun elde edebilirler. Bazen estetik burun ameliyatları sırasında burunda işlevsel bir bozukluk da fark edilebilir. Estetik burun ameliyatının hem estetik hem de burun içi bozuklukların düzeltilmesini de içeren şekline Septorinoplasti denir. Burun estetiği ameliyatında burun yapısı oluşturan dokuların bir kısmı çıkarılabilir, başka bölgelerden alınan dokular buruna eklenebilir veya hali hazırdaki yapılar üzerinde şekil değişiklikleri yapılabilir. Rinoplasti hakkında detaylı bilgiler ve sorularınız için izmir burun estetiği‘ni ziyaret edebilirsiniz.

Meme Büyütme- Augmentasyon Mamoplasti

Memeler kadının beden görünümde fiziği tamamlayan yapılardır. Omuz genişliği, göğüs çevresi, bel ve kalça çevresi ölçümlerinde meme hacmi önemli bir yer tutar. Bu ölçümler içinde meme hacmi küçük olduğu zaman vücut kontur görünümü eksik kalır.  Günümüzde çoğu kadın memesinin şekliyle ilgili sorunları ameliyatlar sayesinde yok etmeyi düşünüyor. Bu nedenle dünyada en çok yapılan ameliyatlar arasında meme büyütme ameliyatları yer alıyor. Meme büyütme ile ilgili ameliyatsız estetik İzmir yöntemleri olsa da cerrahi yöntem en çok tercih edilen yöntem olarak kalmaya devam ediyor. Augmentasyon mamoplasti, memeyi büyütmek ve meme dokusunun hacmini artırmak amacıyla yapılır. Bu cerrahi yöntem sırasında memenin şekli, simetrisi ve meme başı pozisyonu da düzeltilebilir. Meme büyütme operasyonlarında nadiren kişiden alınan dokular kullanılır. Bu operasyonlarda çoğunlukla silikon bazlı meme protezleri kullanılır.

Yağ Alma-Liposuction

liposuction izmir, estetik cerrahi izmir, ameliyatsız estetik izmir, rinoplasti izmir, burun estetiği izmir

Yağ alma operasyonu yani liposuction, kadınlar arasında en yanlış bilgiler yayıldığı operasyonlardan biridir.

Yağ alma operasyonu yani liposuction, kadınlar arasında en yanlış bilgiler yayıldığı operasyonlardan biri. Bu operasyon, lipoplasty, liposculpture, liposhapıng, liposuction gibi farklı isimlerle anılsa da sonuçta yapılan işlem hep aynı. Yağ alma operasyonu, maximum kurşun kalem kalınlığında olan içi boş borucuklarla deri altında yer alan yağ dokusundan yağ alınması işlemidir. Neredeyse hiç iz bırakmayan yağ alma yönteminde, yağı alma işlemini borucuklara bağlı vakum aletidir. Liposuction ile asıl hedeflenen yağları almak değil, yağların içinde depolandığı yağ hücrelerini almaktır.

Göz Kapağı Estetiği- Blefaroplasti 

Blefaroplasti yani göz kapağı estetiği, göz kapağından deri veya yağ gibi aşırı dokuların çıkarılması veya bu dokuların yerlerinin değiştirilmesini ya da gözü çevreleyen kas ve tendonların desteklenmesi amacıyla yapılır. Diğer yapılan estetik cerrahilerden farklı olarak göz kapağı estetiği sadece görüntünün düzeltilmesi amacıyla yapılmaz. Çoğu kişi üst göz kapakları nedeniyle zor görmeye başladığında da göz kapağı estetiği olmaya karar verebilir. Ancak alt göz kapağı estetiği, göz altı torbalarını gidermek ve deri buruşukluğunu azaltmak için hep estetik amaçlı yapılır.

İlerleyen yaş, stres, yorgunluk gibi faktörlerin, göz kapaklarında neden olduğu kabarık görünüme, yağ dokusunun çıkartılması ya da bu yağ torbalarının dışarı doğru sarkan kısmının normal yerine getirilmesi yöntemiyle müdahale edilir.

Göz kapağı estetiğinde ameliyat lokal anestezi altında yapılır. Kesiler alt göz kapağı kirpiklerinin hemen altından yapılır ve iyileştiğinde hemen hemen görünmez hale gelir.

Karın Germe-Abdominoplasti

karın germe izmir, liposuction izmir, izmir estetik cerrahi, ameliyatsız estetik izmir, burun estetiği izmir

Tam karın germe ameliyatı, karın bölgesindeki deformasyonun göbeğin üzerine de taşmış olması durumunda yapılır.

Doğum yapmak, bir anda aşırı kilo alıp vermek ya da yaşa bağlı olarak karnın görünümünün değişmesi her kadının yaşadığı bir sorun. Karında sarkma, çatlak, bombeleşme, selüloit gibi görüntüler karın germe operasyonlarıyla çözülmeye çalışılıyor ve çoğu zaman da olumlu sonuçlar alınıyor.

Karın germe operasyonlarında fazla yağ dokuları çıkarılıyor, zayıf karın kasları sağlamlaştırılıyor, deri fazlalıkları alınıyor ve hasta için düz bir karın oluşturulmuş oluyor. Ancak herkesin bilmesi gereken bir gerçek var. Karın germe operasyonları zayıflatma ya da kilo verdirme ameliyatları değildir.

Karın germe ameliyatları uygulandıkları alanın büyüklüğüne göre tam karın germe ya da mini karın germe ameliyatı ismini alırlar. Tam karın germe ameliyatı, karın bölgesindeki deformasyonun göbeğin üzerine de taşmış olması durumunda yapılır. Bu operasyonla birlikte göbek yeri de değişir. Mini karın germe ameliyatı ise sadece göbeğin altında kalan kısma operasyon uygulanır. Karın bölgesindeki deri göbeğe kadar kaldırılarak eğer gerekli görülüyorsa liposuction işlemi ile fazla yağ dokuları çıkarıldıktan sonra zayıf karın kasları gerginleştirilecektir.

En çok tercih edilen ve daha bir çok estetik uygulamaları için İzmir estetik cerrahi merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Okumaya devam et

Kadınca

Karabağlar’da kadınlar bilinçleniyor

Published

on

Karabağlar Belediyesi tarafından ilçede geçtiğimiz yıl “Erken tanı hayat kurtarır”  sloganıyla başlatılan kadınlara yönelik meme kanseri eğitim projesi devam ediyor.

İlçeye bağlı Yüzbaşı Şerafettin ve Yunus Emre Mahalleleri’nde “Sağlıklı Dişler ve Sağlıklı Nesiller ”projesi kapsamında diş sağlığı eğitimi verilen çocukların anneleri ile Kavacık Köyü’nde yaşayan kadınlara yönelik Meme Kanseri Eğitimi verildi.

Meme kanserini anlatan kitapçık dağıtıldı

Karabağlar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr.Emire Çalışır tarafından verilen eğitimlerde meme kanserinin nedenleri, belirtileri, korunma yolları ve kendi kendine meme muayenesi anlatılarak bu konuda hazırlanan kitapçıklar dağıtıldı. Mamografi taraması yapıldı.

2 yılda bir mamografi çektirmeleri gerekir

Ayrıca kadınlara erken tanı için 20 yaşından sonra her ay adetinin 5. 6. gününde kendi kendine meme muayenesi yapmaları, 2 yılda bir sağlık personeline muayene olmaları ve 40 yaşından sonra 2 yılda bir mamografi çektirmeleri gerektiği anlatıldı.Yine meme kanserinden korunmada kilo kontrolünün, fiziksel aktivitenin ve doğru dengeli beslenmenin önemi vurgulandı.

Okumaya devam et

İzmir Haber

Konaklı kadınlar kansere savaş açtı

Published

on

Günümüzün yaygın sağlık sorunu olan kanserde erken tanı ve tedavinin hayat kurtardığı bilincini artırmak adına çalışmalarını sürdüren Konak Belediyesi, Kanser Erken Tanı ve Eğitim Merkezi (KETEM) işbirliğinde düzenli olarak semt merkezlerindeki kadın kursiyerlere meme ve rahim ağzı kanser taraması yapılıyor. Kurs döneminin başlamasıyla birlikte yüzlerce kadın kursiyer taramadan geçirilirken, semt merkezlerinde uzman doktorların katıldığı seminerler de düzenleniyor.

Konak Belediyesi’nin ücretsiz kanser taraması sayesinde meme kanseri tanısı konan kursiyerler de oldu. Yılsonuna kadar devam edecek olan taramaya yaklaşık 400 kadın katılacak. Semt merkezlerinden alınan kadınlar otobüsle Basmane’deki Kanser Erken Tanı ve Eğitim Merkezi’ne getiriliyor. Burada gerekli muayeneleri yapılan kadınlar, yine otobüslerle geldikleri semt merkezine bırakılıyor. Her hafta belirli günlerde, farklı semt merkezlerinden kadınlar tarama için KETEM’e getiriliyor.

3 KİŞİYE ERKEN TANI KONDU

Yetkililer şu ana kadar yapılan taramalar sonucunda 3 kadına başlangıç evresinde meme kanseri teşhisi konduğu ve tedavilerine başlandığını dile getirdi. Uzmanlar, cinsel yaşamı başlayan her kadının mutlaka 6 ayda bir rahim ağzı kanserine karşı smear testi yaptırması gerektiğini vurgulayarak, erken teşhisin hastalığın tedavisinde önemli bir yer tuttuğunu söyledi. Ayrıca rahim ağzı kanser riskine karşı korunmak için 9 yaşından itibaren kız çocuklarına da aşı yaptırılmasını önerdi.

MEME MUAYENESİNİ İHMAL ETMEYİN

Meme kanseri konusunda da uyarıda bulunan uzmanlar, koltuk altında hissedilen şişlik ve sertliklerin, memede olan değişimlerin fark edilmesi halinde hemen bir hekime başvurulması gerektiğini belirtirken, birinci derece akrabalarda meme kanseri geçirmiş kadınların risk altında olabileceğine dikkat çektiler. 20 yaşına gelmiş ve risk taşıyan her kadın kendi kendine meme muayenesini bilmek ve yapmak zorunda olduğuna vurgu yapılırken, basit önlemlerin meme kanserinde erken tanı konulmasını ve tamamen iyileşme şansını arttırdığı dile getirildi.

Okumaya devam et

Son Trend'ler