Connect with us

Genel

Bebeğinizin rahat bir uyku çekmesi için öneriler

Published

on

bebek,uyku,uyku önerileri,bebeğin uyuması için öneriler,rahat uyku

Belli bir döneme gelmiş bebeklere tuvalet eğitimi gibi uyku eğitimi verilmesi gerekmektedir. Bunun için bebeğinize uyku eğitimi verirken size yardımcı olacak bazı önerileri derledik

Bebeğinize uyku eğitimi verirken zorlanıyor musunuz? Bunun sebebi bebeğinize uyku rutini oluştururken zorlanıyor olmanız olabilir. Bazı öneriler ile bebeğinizin uyku vaktinin geldiğine dair işaretler gösterebilir ve rutine alışmasını sağlayabilirsiniz. Böylece uyku eğitimini tamamlamış olacaksınız.

1- ILIK BİR DUŞ

Bebeğinizi yatırmadan önce ona kısa ve ılık bir duş aldırabilirsiniz. Böylece gevşeyecek ve mayışacak, daha kolay uykuya dalacaktır.

2- MASAJ

Yavrunuzu uyutmadan önce vücuduna bebek yağı ile masaj yapabilirsiniz. Aynı duş gibi onu rahatlatacak ve uykusunu getirecektir. Ayrıca sizin dokunuşunuzu hisseden bebek daha çok rahatlar ve sizin birbirinize olan yakınlığınızı arttırır. Her uykudan önce masaj yaparsanız. Masaj sonrası uyuması gerektiğini düşünecektir.

3- UYKU ARKADAŞI

Uyumakta zorlanan bebeklere uyku arkadaşı vererek yardımcı olabiliriz. Bebek ya da bir peluşla uyuyan bebek daha az zorlanacaktır. Yine peluş ya da bebeği aldığında uyuması gerektiğini düşünerek bir rutin kazanmış olacaktır.

4- MÜZİK YADA NİNNİ

Eskilerden beri annelerimizin ve anneannelerimizin uyguladığı geleneksel yöntem uyku eğitimi için bir yardımcı olacaktır. Hafif bi müzik açabilir ya da ninni mırıldanabilirsiniz. Annenin yatıştırıcı sesi ile kendini güvende hissedecek ve uykuya daha kolay geçecektir. Hatta bebeğinize masal da okuyabilirsiniz. Böylece sesinizi duyduğunda uykuya hazırlanacaktır.

kaynak:https://site-backlink.com/00TTr

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

İstanbul’da vahşet! Bacakları kesik kadın cesedi bulundu

Published

on

İstanbul Kartal‘da Esentepe Mahallesi‘ndeki çok katlı bir binanın trafo ve tesisatlarının yer aldığı boşlukta kadın cesedi olduğunu görenler, durumu polise bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri güvenlik önlemi alarak, Olay Yeri İnceleme ve Cinayet Büro ekiplerine haber verdi.

KOPAN BACAK BALKONDA BULUNDU

Ekipler çevrede yaptıkları ilk araştırmada, kadının diz hizasından kopuk bacaklarını söz konusu binanın dördüncü katındaki balkon kısmında buldu.

Bilgi verilmesinin ardından olay yerine gelen cumhuriyet savcısı da inceleme yaptı.

Kaynak: https://www.internethaber.com/kesik-bacakli-cesedin-sirri-ortaya-cikti-2040829h.htm

Okumaya devam et

Genel

Sosyal medya fenomenine hapis cezasının gerekçesi açıklandı

Published

on

Sosyal medyada “Pucca” takma ismini kullanan Pınar Karagöz’ün “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını özendirme” suçundan 5 yıl 10 ay hapis ve 66 bin 660 lira adli para cezasına çarptırıldığı davanın gerekçeli kararı hazırlandı. Anadolu 52. Asliye Ceza Mahkemesi’nce hazırlanan 5 sayfalık gerekçeli kararda, sanık Karagöz’ün sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımların, uyuşturucuyu övücü paylaşımlar olması nedeniyle ifade özgürlüğü kapsamına girmediği belirtildi.

“SOSYAL MEDYA İLE HÜKÜMETLER DEVRİLMİŞTİ”

Sosyal medyanın kitlelerce kullanıldığına işaret edilerek oluşturduğu etkiye değinilen gerekçeli kararda, “Bu imkanı kullanarak dünyanın farklı yerlerindeki ülkelerde belli bir ideoloji çerçevesinde yapılan örgütlenmeler ile hükümetlerin devrilmesi sonucuna gidecek kadar neticeler elde edilmiştir. Bu nedenle sosyal medya aracılığı ile kitlelere ulaşma, onları etkileme, yönlendirme imkanı klasik basın araçları televizyon, radyo ve gazeteye kıyasla daha kolay, ucuz ve elverişli olmuştur. Bu da her yaştan kişinin erişim imkanı olan sosyal medyanın gücünü ortaya koymaktadır.” denildi.
Gerekçeli kararda, sanık Karagöz’ün sosyal medyada yaptığı bir paylaşımında, “uyuşturucu kullanımının bir suç olmadığını, insanların geçimini sağlayabileceği bir ekmek kapısı olduğunu ima ettiği” savunuldu.

“CEZANIN ALT SINIRINDAN UZAKLAŞILDI”

Sanığın başka bir paylaşımında ise uyuşturucu maddenin birçok çeşidinin olduğu ve kullanımı meşru bir madde olduğu algısı oluşturma çabası içerisinde bulunduğu anlatılan gerekçeli kararda, bunun neticesinde yönlendirmeye açık insanların ve özellikle iradeleri tam oturmamış gençlerin toplum için tehlike teşkil eden uyuşturucuya yönlendirilmesinin yolunun açıldığı bilgisi verildi. Gerekçeli kararda, sanığın sosyal medya profilinin herkese açık olması ve ulaştığı kişi sayısının çokluğu göz önüne alınarak, cezanın alt sınırdan uzaklaşılarak verildiği kaydedildi.

Okumaya devam et

Genel

Mahkeme kararını verdi! Türkiye Cem Uzan’a tazminat ödeyecek

Published

on

Fransa’nın başkenti Paris’te yaşayan iş adamı ve eski siyasetçi Cem Uzan temyiz mahkemesinde Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) karşı bir dava daha kazandı. TMSF’nin, Uzan’ın ÇEAŞ ve Kepez’e ait hisse senetlerine el koymak için Eylül 2018 tarihinde açtığı davayı Paris Temyiz Mahkemesi, “Uzan’ın evine izinsiz girildiği” gerekçesiyle reddetti. Mahkeme, ayrıca TMSF’nin Uzan’a 10 bin euro tazminat ödemesine hükmetti.

İLK EL KOYMA 2017 AĞUSTOS’TA GERÇEKLEŞTİ

TMSF’nin Uzan’ın avukatı Matthias Pujos’un 2,1 milyar euroluk değerde olduğunu belirttiği hisse senetlerine ilk el koyma girişimi 2017’nin Ağustos ayında gerçekleşti. Bu girişim Fransız mahkemesi tarafından hukuksuz bulunmuştu.

‘UZAN’LA MASAYA OTURMA ZAMANI GELDİ’

Avukat Pujos, bu kararla bir kez daha TMSF’nin Fransa’daki girişimlerinin “yasal olmadığının” ortaya çıktığını belirtti. Pujos, “Tekrar söylüyorum, Türkiye’nin bu konuları konuşmak için Uzan’la masaya oturmasının zamanı geldi.” dedi.

Pujos daha önceki açıklamalarında, “Cem Uzan, Türk devleti ile anlaştığı taktirde, tabii ki en kısa zamanda kendi ülkesine yeniden hizmet etmek için hazır” açıklamasında bulunmuştu.

Kaynak: https://tr.euronews.com/2019/07/04/paris-temyiz-mahkemesi-tmsf-nin-cem-uzan-a-tazminat-odemesine-hukmetti

Okumaya devam et

Son Trend'ler