Connect with us

Ekonomi

Altın Yükselişini Sürdürüyor!

Published

on

Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının ardından 252,1 lira seviyesinde dengelendi. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 415 lira, cumhuriyet altını bin 697 liradan satılıyor.

Dün dolar kuru ve altının ons fiyatından bulduğu destekle yükseliş eğiliminde hareket eden altının gram fiyatı, yüzde 2,32 değer kazanarak günü 253,2 liradan tamamladı. Altının gram fiyatı, bugüne düşüşle başlamasının ardından saat 10.15 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 0,4 azalışla 252,1 lira seviyesinde dengelendi.

ÇEYREK VE CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Kapalıçarşı’da çeyrek altın 415 lira, cumhuriyet altını bin 697 liradan satılıyor. Asya piyasalarında satıcılı bir seyir izleyen altının ons fiyatı ise şu dakikalarda yüzde 0,2 düşüşle bin 297 dolar seviyesinden işlem görüyor.

“GRAM ALTINDA 257 LİRA ÖNEMLİ DİRENÇ KONUMUNDA”

AA Finans Analisti İslam Memiş, Çin’in gümrük tarifelerinde ABD’ye misilleme yapmasının dün altın fiyatlarında yükselişe sebep olduğunu kaydetti. ABD ve Çin tarafından gelecek açıklamalar ile Euro Bölgesi’nde sanayi üretimi verisinin takip edileceğini belirten Memiş, “Yurt içi piyasalarda dolar kurunun 6 lira seviyesinin üzerinde kalıcı olması ve altının ons fiyatında yükselişlerin sürmesi, altının gram fiyatını olumlu yönde destekliyor. Gram altında 257 lira önemli direnç bölgesi konumunda.” değerlendirmesinde bulundu.

kaynak:https://www.haberler.com/gram-altin-252-lira-seviyelerinde-12045269-haberi/

 

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi

Altını Olanlar Dikkat!

Published

on

By

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 252,1 lira seviyesinde dengelendi. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 411 lira, cumhuriyet altını bin 682 liradan satılıyor

Dün 249-253 lira bandında dalgalanan altının gramı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,8 yükselişle 251,6 liradan tamamladı. Altının gram fiyatı, bugüne de artışla başlamasının ardından saat 09.40 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 0,2 değer kazancıyla 252,1 lira seviyesinde dengelendi.

ÇEYREK VE CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Kapalıçarşı’da çeyrek altın 411 lira, cumhuriyet altını bin 682 liradan satılıyor. Asya piyasalarında hafif alıcılı bir seyir izleyen altının ons fiyatı ise şu dakikalarda dünkü kapanışın yüzde 0,1 üzerinde bin 285 dolar seviyesinden işlem görüyor.

‘GRAM ALTIN 255 LİRA DİRENÇ KONUMUNDA’

Analistler, küresel piyasalarda azalan risk iştahıyla birlikte altının ons fiyatının dün yükselişe geçtiğini belirterek, jeopolitik riskler ve Avrupa’da yaşanan siyasi belirsizliklerin altın fiyatlarının yönü üzerinde belirleyici olduğunu kaydetti.

Bugün İngiltere’de perakende satışlar ve ABD’de dayanıklı mal siparişi verilerinin takip edileceğini ifade eden analistler, altının ons fiyatında bin 277 doların destek, bin 290 doların direnç konumunda olduğunu, altının gram fiyatında ise 255 liranın direnç olarak öne çıktığını söyledi.

kaynak:https://site-backlink.com/eZMik

 

Okumaya devam et

Ekonomi

Altın Yükselişte Olmaya Devam Ediyor!

Published

on

By

altın,altın fiyatları,cumhuriyet altın,çeyrek altın,gram altın,altında yükseliş

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 251,9 lira seviyesinde dengelendi. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 405 lira, cumhuriyet altını bin 659 liradan satılıyor.

Dün altının ons fiyatında yaşanan gerilemeye rağmen dolar kurundaki artış nedeniyle 248-251 lira bandında dalgalanan altının gramı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,7 yükselişle 249,6 liradan tamamladı. Altının gram fiyatı, bugüne de artışla başlamasının ardından saat 10.00 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 0,9 değer kazancıyla 251,9 lira seviyesinde dengelendi.

ÇEYREK VE CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Kapalıçarşı’da çeyrek altın 405 lira, cumhuriyet altını bin 659 liradan satılıyor. Asya piyasalarında yatay bir seyir izleyen altının ons fiyatı ise şu dakikalarda dünkü kapanışın hemen üzerinde bin 274 dolar seviyesinden işlem görüyor.

‘GRAM ALTINDA 255 LİRA DİRENÇ KONUMUNDA’

Analistler, altının ons fiyatının düşüş eğiliminin sürdüğünü belirterek, jeopolitik riskler ve Avrupa’da yaşanan siyasi belirsizliklerin altın fiyatlarının yönü üzerinde belirleyici olduğunu kaydetti.

Bugün yurt içinde reel kesim güven endeksi ve imalat sanayi kapasite kullanım oranı, yurt dışında ise Satınalma Yöneticileri Endeksi başta olmak üzere yoğun veri akışı ile Avrupa Merkez Bankasının toplantı tutanaklarının takip edileceğini ifade eden analistler, altının ons fiyatında bin 269 doların destek konumunda olduğunu, altının gram fiyatında ise 255 liranın direnç olarak öne çıktığını söyledi.

 

kaynak:https://site-backlink.com/DcgTq

Okumaya devam et

Ekonomi

Patates fiyatları ne kadar oldu?

Published

on

By

patates,patates fiyatları,fiyatlarda son,patates üretimleri

Patates fiyatları ne kadar oldu? Patatesin merkezlerinden İzmir Ödemiş’te Ziraat Odası 2. Başkanı Mehmet Dinlemez milyonlarca vatandaşın cebini ilgilendiren kritik rakamları açıkladı. İşte detaylar…

Ödemiş Ziraat Odası 2. Başkanı Mehmet Dinlemez, “Tüketici açısından gayet uygun bir fiyat” açıklamasında bulundu.

TARLADA 1.4 LİRAYA KADAR GERİLEDİ

Türkiye’nin önde gelen patates üretim merkezlerinden  İzmir’in Ödemiş ilçesinde hasatla birlikte ürünün tarladaki fiyatı kilogram  başına 1,4 liraya geriledi. Ödemiş Ziraat Odası 2. Başkanı Mehmet Dinlemez, yaklaşık 70 bin dekar alanda patates tarımı yapılan ilçede bereketli bir hasat  sezonu yaşandığını ifade etti.

ARTAN ÜRETİM FİYATLARI ETKİLEDİ

İlçede üretilen patateslerin ülke genelindeki satış noktalarına  gönderilmeye başlandığını aktaran Dinlemez, artan üretimle birlikte fiyatların da  gerilediğine işaret etti.

Hasat öncesi patatesin toptan satış fiyatının kilogram başına 2,8 lira  olduğunu, hasatla birlikte hızlı bir gerileme yaşandığını anlatan Dinlemez,  “Hasatla birlikte tarlada fiyat 1,4 lira seviyelerine kadar geriledi. Hazır  torbalı ürünlerde de piyasa 1,8 – 2 lira arasında oluşuyor. Tüketici açısından  gayet uygun bir fiyat ama üreticimiz daha da düşmesinden endişe duyuyor.  Patates fiyatlarındaki bu dalgalanmaya müdahale edilmesini istiyoruz. İnşallah  tarlada daha fazla fiyat düşüşü yaşanmaz. Aksi takdirde üretici, patatese  küsebilir.” dedi.Mehmet Dinlemez, patates üreticileri olarak tarlada düşen fiyatların  rafa da aynı şekilde yansımasını umut ettiklerini de sözlerine ekledi.

kaynak:https://site-backlink.com/xfBao

Okumaya devam et

Son Trend'ler