Anasayfa / Güncel / Yaşam / Gökçe Ailesinden 130 Yıl Sonra Gelin Çıktı

Gökçe Ailesinden 130 Yıl Sonra Gelin Çıktı

130 Yıl Sonra Gelin Çıktı

Sivas merkeze bağlı Olukman köyün de ikamet eden Gökçe ailesi, 130 yıl sonra ilk kez gelin vermenin sevincini yaşadı. Sivas‘ın Olukman köyün de yaşayan Gökçe ailesinin evinden 130 yıl sonra ilk kez gelin çıktı.

Olukman köyün de yaşayan Rabia ve Mehmet çifti, 1888 yılın da evlendi. Hacıoğulları olarak bilinen Gökçe ailesinden doğan çocuklar, erkek olarak dünyaya geldi. Rabia ve Mehmet çiftinin evlendiği yıl son kez gelin veren Gökçe ailesinin kadınları, 110 yıl boyunca erkek çocuk dünyaya getirmeye devam etti. Ömer ile Meliha Gökçe çiftinin 1998 yılın da dünyaya gelen kızları, Gökçe ailesinin 110 yıllık kız çocuk özlemini sonlandırdı.

Fadime Gökçe (20), aynı köyden Celal Susuz (25) ile dün akşam yapılan düğünle hayatını birleştirdi. Böylece Gökçe ailesi 130 yıl sonra gelin vermiş oldu.

Damat Celal  Susuz, “130 yıldır bu evden gelin çıkmamış. Nasip kısmet banaymış. Çok mutluyum.” dedi.

Ömer Gökçede 130 yıl sonra evlerinden çıkan ilk gelinin kendi kızı olduğunu ve gurur duyduğunu dile getirerek, “En son dedemin babasının kız kardeşi bu evden gelin çıkmış. Mutluyuz, sevinçliyiz, güzel bir duygu.” diye konuştu.

Damadın dedesi Halil İbrahim Susuz ise Gökçe ailesinden 130 yıl sonra gelin alan ilk aile olduklarını aktararak, “Gelinimizi gördüm ve torunuma alırım diye düşündüm. Allah’ında emriyle 130 yıl sonra bu evden kızlarını aldım. Çok mutluyum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Star

sivas, sivas haberleri, sivas olukman, olukman köyü, gökçe ailesi, 130 yıl sonra gelin
Sivas merkeze bağlı Olukman köyün de ikamet eden Gökçe ailesi, 130 yıl sonra ilk kez gelin vermenin sevincini yaşadı. Sivas’ın Olukman köyün de yaşayan Gökçe ailesinin evinden 130 yıl sonra ilk kez gelin çıktı.

Hakkında Gizem Sürer

Ayrıca Kontrol Edin

çin, cumhurbaşkanı,

Çin’in Bir Garip Yasağı

Çin’in Bir Garip Yasağı Çin’de Sansür Kurulu, Disney’nin ünlü çizgi hikayesi “Winnie the Pooh“nun (Ayı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir