Connect with us

Gaziemir

Sarnıç İçin

Published

on

Sevgili Halkimız Pazar Günü Tüm Sarnıç Ve Gaziemir’deki Vatandaşlarımızı SARNIÇ CUMHURİYET MEYDANINA Bekliyoruz. Kadın, Erkek, Yaşlı, Engelli, Çocuk, Tüm halkımız davetlidir. Gün Tapularımız İçin Birlik Günüdür.  Paylaşalım Lütfen.

Sevgili sarnıçlılar gün birlik olma günü gün hakkımız olan geleceğimiz olan bu toprakları alma günü gelin bir olalım sarnıç olalım 40 bin kişinin kanayan yarasını 7’den 70’e hep beraber saralım Pazar günü sarnıç cumhuriyet meydanını hıncahınç dolduralım yolları dolduralım bu topraklarda doğmamış yettimin hakkı var hepimizin emeği var bugün birlik olmaz isek bir daha hiç olamayız Pazar günü yaşlı teyzelerimiz amcalarımız oturabilsin diye sandalye gelecektir mümkün mertebe tüm büyüklerimizin katılımlarına vesile olalım bu konuda duyarlı olalım sarnıç’ın sesi olalım saygılar

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gaziemir

İzmir 19 Mayıs Gençlik Festivali etkinlik programı hazır!

Published

on

By

izmir,19 mayıs,19 mayıs programı,sanatçılar,ceylan ertem,hayko cepkin,konser,eğlence,19 mayıs coşkusu

Türkiye’nin farklı kentlerinden gelen bin 400 üniversite öğrencisi, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Gençlik Festivali’nde 19 Mayıs coşkusunu yaşayacak. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle düzenlenecek yol koşusu, fener alayı ve konserlerle kent tam bir bayram havasına girecek.

YOL KOŞUSU, FENER ALAYI, KONSERLER VE DAHA FAZLASI…

İzmir’de gençler, 19 Mayıs coşkusunu doyasıya yaşayacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenleyeceği Gençlik Festivali, bir kez daha Türkiye’nin dört bir yanından gelen üniversitelilerin buluşma noktası olacak. 19 Mayıs günü ise yine Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilecek yol koşusu, fener alayı ve konserlerle İzmir gerçek bir bayram coşkusu yaşayacak.

19 MAYIS’TA SAHNEye HAYKO CEPKİ VE CEYLAN ERTEM ÇIKACAK

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı konserinde Hayko Cepkin ve Ceylan Ertem’i aynı sahnede buluşturacak. İki dev isimden önce sahneye İzmir Gençlik Orkestrası çıkacak. Pazar gününün akşamında Gündoğdu Meydanı’ndaki dev konserde, gençlerin çok sevdiği sanatçılar art arda sahne alacak. Son döneme damga vuran, seslendirdiği parçalarla çok konuşulan Ceylan Ertem, Gündoğdu Meydanı’nda saat 22.00’de sahnede olacak. Hemen ardından saat 23.00’de geniş bir hayran kitlesine sahip sanatçı Hayko Cepkin, eserlerini seslendirecek.

19 MAYIS’TA KOŞU COŞKUSU

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında bu yıl 6’ncı kez ‘yol koşusu’ düzenliyor. 19 Mayıs Pazar günü saat 08.00’de başlayacak 19 Mayıs Yol Koşusu, Konak Meydanı’ndan başlayacak. Koşuya katılan atletler, Üçkuyular Vapur İskelesi’nden geri dönerek 10 kilometrelik parkuru tamamlayacak.
Koşu günü sabah saat 07.00’den itibaren Cumhuriyet Bulvarı ile Fevzipaşa Bulvarı kesişiminden Konak Alt Geçidi, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı, Üçkuyular Vapur İskelesi’ne kadar olan güzergahın Üçkuyular’a gidiş yönü (deniz tarafı) gerekli önlemler alınarak trafiğe kapatılacak ve diğer yön gidiş dönüş olarak verilecek. Yarış bitimiyle birlikte saat 09.30’dan itibaren trafik akışı normal düzenine dönecek.

 

Okumaya devam et

Ekonomi

İzmir’de ihale açılan kafeteryanın aylık kirası dudak uçuklatıyor!

Published

on

By

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi,kafeterya,kafeterya kira,ihale,kira

İzmir Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yer alan kafetarya için ihaleye çıkıyor. Alanın iki yıllık kira bedeli 2 Milyon 500 bin TL olarak belirlendi. Buna göre kafetaryayı 2 yıllığına kiralayacak kişi ya da kurum aylık 208 bin TL kira bedeli ödeyecek. İşte detaylar

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan 759 metrekarelik kafeterya alanı için ihale yapacak.

AYLIK KİRASI 208 BİN TL

Taşınmazın ilk yıllık kira bedelinin 2 mlyon 500 bn TL olduğu belirtildi. 2 yıllığına kiralanacak kafeteryanın aylık kirası 208 bin TL’ye denk geliyor.

ALANI 759 METREKARE

İzmir Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü, ihale yapma kararı aldı. Müdürlük, İzmir Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan 759 metrekarelik kafeterya alanının açık arttırma usulü ile kiraya verilmesi noktasında hamle gerçekleştirdi.

İHALE O TARİHTE YAPILACAK

23 aylığına kiraya verilecek taşınmaz için ilk yıl bedelin 2 milyon 500 bin TL olduğu belirtildi. 27 Mayıs Pazartesi günü saat 15:00’te gerçekleşecek ihalede geçici teminat bedelinin ise 500 bin TL olduğu ifade edildi.

kaynak:https://site-backlink.com/s7net

 

Okumaya devam et

Gaziemir

Gaziemir belediyesinde kadın kooperatifi kuruldu

Published

on

By

Gaziemir,gaziemir belediyesi,istöp,üretici kadınlar

GAZİEMİR Belediyesi ile İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu’nun (İSTÖP) işbirliğiyle hayata geçirilen Gaziemir Üretici Kadınlar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi faaliyete başladı.

Cumhuriyet Semt Evleri’nde verilen kurslar, seminerler ve eğitimlerle kadınları üretime yönlendirilerek sosyal ve ekonomik hayatta daha aktif bireyler olmalarına katıkıda bulunan Gaziemir Belediyesi, Kadın Kooperatifi ile ekonomik hayatta daha fazla söz sahibi olmalarını sağlayacak. Ev kadınlarını meslek sahibi yaparak üretim sürecine ve ekonomik hayata dahil etmek amacıyla hayata geçirilen kooperatifte düzenlenecek eğitimlerle, kadınların uzmanlaşması sağlanacak. Anahtarlık, biblo, takı, sabun, yastık, giyim eşyası, nikâh şekeri gibi el işi ürünlerin üretiminin yapılacağı kooperatifin hedefi, kadınların ürettiği el emeği göz nuru ürünleri yurtiçi ve yurt dışında tüketiciyle buluşturmak.

İSTÖP Genel Başkanı Mehmet Aydoğan ile birlikte Gaziemir Üretici Kadınlar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ni ziyaret eden Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, “Cumhuriyet Semt Evlerimizde düzenlenen kurslarımıza katılan kadınlarımız çok güzel ürünler üretiyor. Organik oyuncak atölyemizde ve semt evlerimizde kadınlarımızın ürettiği ürünlerin, kooperatifimiz aracılığıyla satılması sağlayacağız. Bu şekilde kadınlarımızı üretime dahil ederek ev ekonomilerine katkı koymalarına aracı olacağız. Ev kadınlarını meslek sahibi yaparak üretici hale getirecek bu proje, aynı zamanda onların sosyalleşmelerine de katkı sunacak” dedi.

kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/izmir/gaziemir/gaziemir-kadin-kooperatifi-kuruldu-41031229

 

Okumaya devam et

Son Trend'ler