Connect with us

Gaziemir

Gaziemir/Sarnıç 2B Mitingi & Video Çekimi

Published

on

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde çalışmaya başlayan Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün İzmir’in Gaziemir İlçesi Sarnıç Mahallesi’ndeki 2B arazileri için açıkladığı rayiç bedelleri halk protesto etti. Binlerce kişi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak destek istedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yürüttüğü Sarnıç’taki 2B arazileriyle ilgili çalışma sonucunda İzmir Defterdarlığı’nca metrekare başına belirlenen rakamlara tepki gösterildi. Sarnıç’ta, ‘orman vasfını yitirmiş araziler’ üzerinde evleri ve iş yerleri bulunan binlerce vatandaş, devletin kendilerinden istediği rayiç bedellerinin çok yüksek olduğunu belirtmet için toplandı. Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan toplantıda metrekare fiyatı 830 TL çıkan rayiç bedellerinin aşağı çekilmesini istendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazan vatandaşlar konunun çözümü için destek istedi, randevu talep etti.

‘İŞGALCİ DEĞİL, BU TOPRAKLARIN GERÇEK SAHİBİYİZ’

Sarnıçlılar adına konuşan Murat Koç,şunları söyledi:

“Sarnıç’ta yaşayan vatandaşlar, devletine, milletine, bayrağına sadakatle bağlı, devletin bölünmez bütünlüğünü savunan, devletine bağlı, kanunlara saygılı vatandaşlardır. Yetkililere sesleniyorum, sesimizi duyun. Bizler ne bağış, ne de hibe istiyoruz. Kanunsuz, illegal hiçbir talebimiz yoktur. Devletin malında gözümüz yoktur. Burada yaşayan herkes oturduğu arazisini para karşılığı almıştır. Sarnıçlılar işgalci değildir. Ancak açıklanan rakamlar çok yüksek olduğu için hiçbir Sarnıçlının bu rakamları ödeyecek gücü yoktur. Cumhuriyet Meydanı’nda 25 kuruş daha ucuz ekmek satan kulübenin önündeki kuyruklar bunun en büyük göstergesidir. Çıkan yasaların iyi yorumlanmamasından dolayı mağduriyet yaşıyoruz. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm devlet büyüklerimizden sorunumuzun çözümü için destek istiyoruz. Sorunumuzun çözümü, taleplerimizi iletmek için Cumhurbaşkanımızda randevu talep ediyoruz.”

İZMİR, (DHA)

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gaziemir

Sarnıç İçin

Published

on

Sevgili Halkimız Pazar Günü Tüm Sarnıç Ve Gaziemir’deki Vatandaşlarımızı SARNIÇ CUMHURİYET MEYDANINA Bekliyoruz. Kadın, Erkek, Yaşlı, Engelli, Çocuk, Tüm halkımız davetlidir. Gün Tapularımız İçin Birlik Günüdür.  Paylaşalım Lütfen.

Sevgili sarnıçlılar gün birlik olma günü gün hakkımız olan geleceğimiz olan bu toprakları alma günü gelin bir olalım sarnıç olalım 40 bin kişinin kanayan yarasını 7’den 70’e hep beraber saralım Pazar günü sarnıç cumhuriyet meydanını hıncahınç dolduralım yolları dolduralım bu topraklarda doğmamış yettimin hakkı var hepimizin emeği var bugün birlik olmaz isek bir daha hiç olamayız Pazar günü yaşlı teyzelerimiz amcalarımız oturabilsin diye sandalye gelecektir mümkün mertebe tüm büyüklerimizin katılımlarına vesile olalım bu konuda duyarlı olalım sarnıç’ın sesi olalım saygılar

Okumaya devam et

Gaziemir

Yarın Gaziemir’de 2B Protestosu Var!

Published

on

Yarın Gaziemir’de 2B Protestosu Var!

10 Kasım 2018- Saat: 08.30’da Gaziemir Sarnıç-Migros Otoparkında 2B fiyatlarının yüksek gelmesi nedeniyle 2B fiyatları protestosu düzenlenecektir.

Tüm Sarnıç halkının katılması rica olunur.

 

Okumaya devam et

Gaziemir

8.Geleneksel Balkan Şenliğine 15 Bin Kişi Katıldı

Published

on

8.Geleneksel Balkan Şenliğine 15 Bin Kişi Katıldı

İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (İZMİR BAL-GÖÇ) 8.Geleneksel Balkan Şenliği 09.09.2018 Pazar günü Sarnıç Piknik Alanında gerçekleştirildi.

8.Geleneksel Balkan Şenliği, 8.Geleneksel Balkan Şenliği ne zaman, suzan kardeş, 8.Geleneksel Balkan Şenliği suzan kardeş, izmir bal göç

8.Geleneksel Balkan Şenliği

Yaklaşık 15.000 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte göçmenler birlik ve beraberlik örneği sergiledi.

Şenliğe bir önceki BGF Genel Başkanı CHP Bursa Milletvekili Prof. Dr. Yüksel ÖZKAN, Menderes Belediye Başkanı Bülent SOYLU, Gaziemir Belediye Başkan Vekili Elif BECEK, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Bengü Sayköse, Bülent Çetinkaya, Mustafa ÖZTÜRK, Cem KOÇ,Gaziemir Belediyesi CHP meclis üyeleri,İZBETON Genel Müdürü Hüseyin SEZER, Gaziemir AK Parti İlçe Başkanı Nazmi YILMAZ ve Yönetimi, Gaziemir CHP İlçe Yönetimi, İlçe Kadın Kolları Başkanı, İlçe Gençlik Kolları Başkanı ve Yönetimi,Gaziemir CHP eski İlçe Başkanları Umut TEKİN ve Yüksel DEMİRSOY, Gaziemir İYİ Parti İlçe Başkanı Av. Leman EMİN BAYINDIR ve Yönetimi, Gaziemir MHP İlçe Yönetim Kurulu, BGF Genel Sekreteri Doç. Dr. Kader ÖZLEM, Bursa BAL-GÖÇ Genel Başkanı Veli MOLLAOĞLU, Bir önceki İzmir Baro Başkanı Av. Aydın ÖZCAN ve İzmir’de faaliyet gösteren Balkan dernekleri başkan ve yöneticileri, kardeş dernek yönetimleri ile onur konuğu ülke Türkmenistan temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İZMİR BAL-GÖÇ Genel Başkanı Abdurrahim NURSOY herkese katılımları için teşekkür ederek başladığı konuşmasını 9 Eylül İzmir’in Kurtuluş Günü’nü kutlayarak devam ettirdi.

“Bugün güzel İzmir’imizin düşman işgalinden kurtulduğu gündür. Bu etkinliğin 9 Eylül’e denk getirmemizin bir yönü de budur. Bu vesileyle en değerli hemşerimiz Ulu Önderimiz Gazi Mutafa Kemal ATATÜRK’ü ve kahraman Mehmetçiği saygıyla anmak isterim. Bir tarih ve medeniyet şehri olan İzmir’in bugüne dair anlamı ilk kurşunu atan Hasan Tahsin’den “Ordular İlk Hedefiniz Akdeniz’dir” diyen Mustafa Kemal Atatürk’e geçen zaman dilimidir. Kurtuluş Savaşımızın ilk kurşununu burada attık, denize buradan döktük.” dedi. İzmir’in 9 Eylül 1922’den itibaren yeniden inşa edildiğini, şehre Balkanlardan gelen soydaşların, mübadillerin, göçmenlerin İzmir’e renk kattıklarını ve onu bir Balkan şehri yaptığını belirtti. Güzel İzmir’in ayrılmaz bir parçası olan Balkan göçmenleri olarak ülkemize, şehrimize, üyelerimize ve Balkanlar’daki soydaşlarımıza bu ruhla hizmet etmek arzusunda olduklarını ve şenliğe katılan tüm hemşerilerinin de aynı ruha sahip olduğunu vurguladı. Sanayide emek veren, kamuda çalışan, tarlada ter akıtan, eğitim ordusunda yer alan hemşerilerinin siyasette de aktif olma zamanının geldiğini belirtti.

İZMİR BAL-GÖÇ Genel Başkanı Abdurrahim NURSOY “Şüphesiz bu şenliklerin zihnimizde çok anlamlı yerleri vardır. Biz bunlara genel olarak“panayır” diyoruz. Panayırlar, şenlikler ve benzeri etkinlikler insanlarımızın bir araya geldiği, kardeşçe eğlendikleri ve dayanışma ruhunu zirveye taşıyan sosyal bayramlardır. İşte bugün de böylesi bir sosyal bayramı icra etmiş oluyoruz.

BAL-GÖÇ markasının kentimize ve göçmenlerimize kattığı zenginlik kadar Balkanlar’daki soydaşlara manevi açıdan güvence sağladığını vurgulamak isterim. Bugün ülkemizin en köklü ve güçlü sivil toplum örgütlerinden biri olan derneğimiz projeleri ve etkinlikleriyle adından söz ettirmeye devam ediyor. Artı değerleri bünyesine katan, kurumsallaşan, gençleşen ve vizyon anlamında güçlenen kadromuzla bir ekip işi olarak ortaya çıkan bu şenliğimizde yönetimimiz başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” diyerek herkese iyi eğlenceler diledi. Birlik ve beraberlik ruhunun daim olmasını diledi.

Protokol konuşmalarında en çok vurgulanan konu şenliğin teması olan birlik ve beraberlik oldu. Tek yürek, tek bilek olmanın önemine dikkat çekildi.

Kaynak: Bal-Göç İzmir

Okumaya devam et

Son Trend'ler