Connect with us

Ekonomi

Yılın en çok kazandıran mesleği belli oldu! Günlük 500 euro kazanıyorlar

Published

on

Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu, 2017’de en çok kazandıran mesleğin günlük 500 euroyu aşan kazançlarıyla oto göçük ustaları olduğunu açıkladı. TOBFED’den yapılan yazılı açıklamada, milyonlarca işsizin olduğu Türkiye’de oto göçük işlerini yapan ve bu astronomik kazancı elde edenler, Portekiz, Brezilya, Çin gibi ülkelerden gelip Türkiye’de çalışan ustalar oldu.

Tüketici Başvuru Merkezi (TBM) Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, dolu nedeniyle araçları hasar gören onbinlerce mağdurun acemi ustalar yüzünden ikinci kez mağdur edildiğine işaret etti ve ekledi: “Dolu nedeniyle araçlarını tamirden aldıktan sonra göçüklerin giderilmediği gibi boyalarında bozulma gören binlerce tüketiciden şikayet aldık. Bu durum Tüketici Kanun´na göre ayıplı hizmettir. Araç sahipleri 6 bin liraya kadar olan zararları için bireysel olarak ikametlerinin bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetlerine bizzat giderek veya internet üzerinden herhangi bir ücret ödemeden başvurabilirler.”

İstanbul’u ve çevre illeri etkileyen dolu yağışı sonrasında 200 bine yakın araç hasar görmüş, Türkiye´de yeterli sayıda usta bulunamadığı için yurtdışından ithal ustalar sigorta firmaları tarafından Türkiye’ye getirilmişti.

TOBFED Genel Başkanı Serkan Bakırtaş, “Göçük sektöründe ülke olarak sınıfta kaldık. Bizim ekmeğimizi Portekizli, Brezilyalı ustalar gelip elimizden aldı. İşsiz nüfusumuz var ama yetiştirecek, meslek sahibi yapacak insanları bulamıyoruz; meslek liselerimiz maalesef yetersiz. İŞKUR´dan ve Çalışma Bakanlığımızdan işsiz gençleri yetiştirmek için bize göndermelerini talep ettik. Ortalama 1.5-2 ay süren eğitimler sonrası yetiştirdiğimiz ustaları sektöre kazandırmak ve yabancı ustaları evlerine göndermek istiyoruz” dedi.

KAYNAK: haberler

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi

Altını Olanlar Dikkat!

Published

on

By

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 252,1 lira seviyesinde dengelendi. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 411 lira, cumhuriyet altını bin 682 liradan satılıyor

Dün 249-253 lira bandında dalgalanan altının gramı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,8 yükselişle 251,6 liradan tamamladı. Altının gram fiyatı, bugüne de artışla başlamasının ardından saat 09.40 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 0,2 değer kazancıyla 252,1 lira seviyesinde dengelendi.

ÇEYREK VE CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Kapalıçarşı’da çeyrek altın 411 lira, cumhuriyet altını bin 682 liradan satılıyor. Asya piyasalarında hafif alıcılı bir seyir izleyen altının ons fiyatı ise şu dakikalarda dünkü kapanışın yüzde 0,1 üzerinde bin 285 dolar seviyesinden işlem görüyor.

‘GRAM ALTIN 255 LİRA DİRENÇ KONUMUNDA’

Analistler, küresel piyasalarda azalan risk iştahıyla birlikte altının ons fiyatının dün yükselişe geçtiğini belirterek, jeopolitik riskler ve Avrupa’da yaşanan siyasi belirsizliklerin altın fiyatlarının yönü üzerinde belirleyici olduğunu kaydetti.

Bugün İngiltere’de perakende satışlar ve ABD’de dayanıklı mal siparişi verilerinin takip edileceğini ifade eden analistler, altının ons fiyatında bin 277 doların destek, bin 290 doların direnç konumunda olduğunu, altının gram fiyatında ise 255 liranın direnç olarak öne çıktığını söyledi.

kaynak:https://site-backlink.com/eZMik

 

Okumaya devam et

Ekonomi

Altın Yükselişte Olmaya Devam Ediyor!

Published

on

By

altın,altın fiyatları,cumhuriyet altın,çeyrek altın,gram altın,altında yükseliş

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 251,9 lira seviyesinde dengelendi. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 405 lira, cumhuriyet altını bin 659 liradan satılıyor.

Dün altının ons fiyatında yaşanan gerilemeye rağmen dolar kurundaki artış nedeniyle 248-251 lira bandında dalgalanan altının gramı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,7 yükselişle 249,6 liradan tamamladı. Altının gram fiyatı, bugüne de artışla başlamasının ardından saat 10.00 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 0,9 değer kazancıyla 251,9 lira seviyesinde dengelendi.

ÇEYREK VE CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Kapalıçarşı’da çeyrek altın 405 lira, cumhuriyet altını bin 659 liradan satılıyor. Asya piyasalarında yatay bir seyir izleyen altının ons fiyatı ise şu dakikalarda dünkü kapanışın hemen üzerinde bin 274 dolar seviyesinden işlem görüyor.

‘GRAM ALTINDA 255 LİRA DİRENÇ KONUMUNDA’

Analistler, altının ons fiyatının düşüş eğiliminin sürdüğünü belirterek, jeopolitik riskler ve Avrupa’da yaşanan siyasi belirsizliklerin altın fiyatlarının yönü üzerinde belirleyici olduğunu kaydetti.

Bugün yurt içinde reel kesim güven endeksi ve imalat sanayi kapasite kullanım oranı, yurt dışında ise Satınalma Yöneticileri Endeksi başta olmak üzere yoğun veri akışı ile Avrupa Merkez Bankasının toplantı tutanaklarının takip edileceğini ifade eden analistler, altının ons fiyatında bin 269 doların destek konumunda olduğunu, altının gram fiyatında ise 255 liranın direnç olarak öne çıktığını söyledi.

 

kaynak:https://site-backlink.com/DcgTq

Okumaya devam et

Ekonomi

Patates fiyatları ne kadar oldu?

Published

on

By

patates,patates fiyatları,fiyatlarda son,patates üretimleri

Patates fiyatları ne kadar oldu? Patatesin merkezlerinden İzmir Ödemiş’te Ziraat Odası 2. Başkanı Mehmet Dinlemez milyonlarca vatandaşın cebini ilgilendiren kritik rakamları açıkladı. İşte detaylar…

Ödemiş Ziraat Odası 2. Başkanı Mehmet Dinlemez, “Tüketici açısından gayet uygun bir fiyat” açıklamasında bulundu.

TARLADA 1.4 LİRAYA KADAR GERİLEDİ

Türkiye’nin önde gelen patates üretim merkezlerinden  İzmir’in Ödemiş ilçesinde hasatla birlikte ürünün tarladaki fiyatı kilogram  başına 1,4 liraya geriledi. Ödemiş Ziraat Odası 2. Başkanı Mehmet Dinlemez, yaklaşık 70 bin dekar alanda patates tarımı yapılan ilçede bereketli bir hasat  sezonu yaşandığını ifade etti.

ARTAN ÜRETİM FİYATLARI ETKİLEDİ

İlçede üretilen patateslerin ülke genelindeki satış noktalarına  gönderilmeye başlandığını aktaran Dinlemez, artan üretimle birlikte fiyatların da  gerilediğine işaret etti.

Hasat öncesi patatesin toptan satış fiyatının kilogram başına 2,8 lira  olduğunu, hasatla birlikte hızlı bir gerileme yaşandığını anlatan Dinlemez,  “Hasatla birlikte tarlada fiyat 1,4 lira seviyelerine kadar geriledi. Hazır  torbalı ürünlerde de piyasa 1,8 – 2 lira arasında oluşuyor. Tüketici açısından  gayet uygun bir fiyat ama üreticimiz daha da düşmesinden endişe duyuyor.  Patates fiyatlarındaki bu dalgalanmaya müdahale edilmesini istiyoruz. İnşallah  tarlada daha fazla fiyat düşüşü yaşanmaz. Aksi takdirde üretici, patatese  küsebilir.” dedi.Mehmet Dinlemez, patates üreticileri olarak tarlada düşen fiyatların  rafa da aynı şekilde yansımasını umut ettiklerini de sözlerine ekledi.

kaynak:https://site-backlink.com/xfBao

Okumaya devam et

Son Trend'ler