Connect with us

Avrupa

Yunanistan’da Üç Ebeveynli Bebek Dünyaya Geldi

Published

on

Yunanistan’da iki kadının yumurtalarının babadan alınan spermle döllendirilmesiyle bir bebek dünyaya getirildi. Tıp tarihine geçecek bu yöntem dünya genelinde bebek sahibi olamayan çiftlere umut olacak.

Yunanistan’da iki kadının yumurtalarının babadan alınan spermle döllendirilmesiyle bir bebek dünyaya getirildi. Adı açıklanmayan bebek, mitokondriyal hastalığı olan kadınların çocuk sahibi olabilmesi için geliştirilen bu yöntemle doğan ikinci bebek oldu.

BEBEK SAHİBİ OLAMAYAN ÇİFTLERE UMUT OLACAK

Yunan ve İspanyol doktorlar, “tıp tarihine” geçecek bu yöntemin dünya genelinde bebek sahibi olamayan çiftlere umut olacağını söyledi.

3 EBEVEYNLİ BEBEK

İki kadının yumurtalarının babadan alınan spermle döllendirilmesiyle doğan 2,9 kilogram ağırlığındaki bebek ve 32 yaşındaki annesinin sağlık durumun iyi olduğu belirtildi.

kaynak: https://www.dailymotion.com/video/x75mr4d

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avrupa

Trump’ın seçim reklamı videosundaki oyuncu İzmirli çıktı

Published

on

ABD Başkanı Trump’ın yeniden seçilme kampanyası için Facebook’a verilen reklamlarda gerçek Trump taraftarlarının değil hazır videolardaki modellerin kullanıldığı ortaya çıktı. Hatta bunlardan birindeki Washingtonlu Thomas’ın videosunun İzmir’de, çalıştığı dükkanın fotoğrafının Tokyo’da montajlandığı ortaya çıktı.

Donald Trump‘ın 2020 seçim kampanyası için Facebook‘ta yayımlanan reklamlarda gerçek destekçiler denilerek modellerin kullanıldığı ve hatta ABD’de bir iş yeri diye Japonya’da bir dükkan önünün montajlandığı ortaya çıktı.

“BAŞKAN TRUMP MUHTEŞEM İŞ ÇIKARIYOR”

Trump Amerika’yı yeniden Muhteşem Yapıyor Komitesi’nin geçen ayın sonunda Facebook’ta yayımladığı reklamlar Trump’ın konuşmalarından alıntılarla başladıktan sonra gülümseyen modellerin görüntüleri eşliğinde üstsesler konuşuyor.

Birinde bir kadın üstses “Başkan Trump muhteşem iş çıkarıyor, ondan daha iyi bir ABD Başkanı hayal edemiyorum” diyor. Eşlik eden görüntüde sarışın bir kadın bir plajda yürürken ‘Florida’dan Tracey’ altyazısı okunuyor.

WASHİNTON’DAN THOMAS VİDEOSU İZMİR’DE ÇEKİLMİŞ

İkincisinde bir erkek üstses “Başkan Trump, ailesi ve yönetimine güç ve bilgelik için yüce tanrıdan duacıyız. Tanrı razı olsun” diyor. Videoda sakallı hipster görünümlü bir erkek bir kahve dükkanı tezgahına yaslanırken ‘Washington’dan Thomas’ altyazısı çıkıyor.

Ancak gazeteci Judd Legum ve ardından AP haber ajansı, videoların, ajansların talep olduğunda arz etmek üzere hazırladığı görüntüler olduğunu ortaya çıkardı. Yani ücretini ödeyen herhangi biri satın alabiliyor.

ABD’nin Florida eyaletinden olması gereken Tracey, hazır videonun betimlemesine göre, aslında Akdeniz sahilinde yürüyor.

‘Washington’dan Thomas’ videosu aslında Türkiye’nin İzmir şehrinde çekilmiş.

Getty ajansının hazır fotoğraf arşivine göre Thomas’ın çalıştığı Washington’daki kahve dükkanı diye gösterilen mekan, Japonya’nın başkenti Tokyo’daki bir dükkanın önü.

Üstses eskiden Demokratlara oy verirken Trump seçmeni haline geldiğini, çünkü sınırların güvenlik altına alınması gerektiğini söylerken, ‘Teksaslı AJ’ yazısı eşliğinde kameraya bakan Hispanik erkek de yine ajans fotoğraf arşivinden.

Gazeteciler, ABD Trump taraftarlarından geçilmezken, Başkan’ın yeniden seçilme kampanyasının bir ayağında niye parayla satın alınan hazır videoların kullanıldığına mana veremedi.

KAMPANYAYA 392 BİN DOLAR HARCANDI

Videolarda ‘Gerçek belge. Aktör canlandırması’ diye kısa süreliğine bir uyarı çıkıyor. Reklamların içinde Trump’ın söyleminden “YALAN HABER medyasından sürekli yalan yayını yapılmasına rağmen benim popülerliğim her zamakinden yüksek düzeyde” gibi alıntılar veriliyor.

Facebook Reklam Kitaplığı’na göre 24-30 Haziran arası yayımlandıktan sonra artık kullanımdışı olan bu reklamların dağıtımı, en çok Teksas, Florida ve Kaliforniya eyaletlerini hedef alacak şekilde yapıldı. Bunların bir hafta Facebook’ta yayımlanmasına Trump kampanyası 392 bin dolar harcadı.

Kaynak: https://www.haberler.com/trump-in-secim-kampanyasi-videolarindaki-12208813-haberi/

Okumaya devam et

Avrupa

ABD’de Bağımsızlık Günü kutlamalarına Trump damgası

Published

on

ABD’nin bağımsızlığını kazanmasının 243. yıl dönümü, ülke genelindeki törenlerle kutlandı. Başkent Washington’da ABD Başkanı Donald Trump’ın isteği doğrultusunda düzenlenen kutlamalarda, tankların geçişinin yanı sıra savaş uçaklarının gösteri uçuşu dikkati çekti. Trump, 70 yıl sonra Lincoln Anıtı önünde halka seslenen ilk başkan olarak tarihe geçti.

Okumaya devam et

Avrupa

Tecavüz şüphelisini genci, “İyi bir aileden geliyor” diyerek cezalandırmadı!

Published

on

ABD New Jersey’de bulunan bir aile mahkemesi hakimi, ‘açık bir şekilde sarhoş olduğu belli olan’ 16 yaşındaki genç kıza tecavüz eden ve görüntülerini arkadaşlarıyla paylaşan genci ‘iyi bir aileden olduğu’ ve ‘mükemmel bir okula gittiği’ için cezalandırmayı reddetti.

“BAŞARILI BİR İZCİ”

Times’ta yer alan habere göre hakim, bir pijama partisinde işlediği tecavüz suçunun görüntülerini kaydeden ve ‘İlk cinsel birlikteliğiniz tecavüz olduğunda’ mesajıyla arkadaşlarıyla paylaşan 16 yaşındaki G.M.C.’nin ‘Eagle Scout izcilik rütbesi’ sahibi (ABD’nin izcilik programında elde edilebilecek en yüksek rütbe) olduğunu da vurgulayarak “O, sadece bir üniversite değil, büyük ihtimalle iyi bir üniversiteye aday” dedi.

“İYİ BİR AİLEDEN GELİYOR”

Hakim James Troiano ayrıca, yetişkin statüsünde yargılama talep eden Monmouth Bölge Savcılığı’nı da azarladı.

Hakim, savcılar tarafından mağdur ve ailesine söz konusu suçlamaların ‘çocuğun hayatını mahvedeceği’ konusunda açıklamalarda bulunması gerektiğini söyledi.

Hakim, “Son derece başarılı olan genç adam, onu son derece iyi bir okula gönderen iyi bir aileden geliyor” dedi.

“AYRICALIKLI GENÇLERİN KAYIRILMAMASI” UYARISI

Ancak, hakimin bu kararı temyiz mahkemesi tarafından sert bir tepkiyle karşılandı.

Troiano’nun kararını 14 sayfalık bir karşı kararla geri çeviren mahkeme ayrıca hakimi ‘cinsel saldırı davalarında ayrıcalıklı gençlere karşı önyargı göstermemesi’ konusunda uyardı.

Kaynak: https://tr.sputniknews.com/abd/201907031039551291-abdde-tecavuz-suphelisini-iyi-bir-aileden-geliyor-diyerek-cezalandirmayan-hakime-uyari/

Okumaya devam et

Son Trend'ler