Connect with us

Dünya

Singapur’un Yasakları Herkesi Şaşırtıyor

Published

on

Singapur’un Yasakları Herkesi Şaşırtıyor

 

Dünyada yaşanabilir ülkeler listesinin üst sıralarında yer alan Singapur, ‘yasaklar ülkesi‘ olarak da biliniyor. Bunun sebebi ise ülkenin çok sert kuralları olması.

Singapur, her ne kadar ‘yasaklar ülkesi’ olarak anılsa da yabancı turistlerin vazgeçilmezi konumunda. Yolunuz olur da Singapur’a düşerse bu kuralları unutmayın.

1000 DOLARIN VARSA SAKIZ ÇİĞNEYEBİLİRSİN

Evet, Singapur’da sakız çiğnemek yasak. Sakızı yere atmak yasaktır diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, bu ülkede sakız çiğnemek kesinlikle yasak. Bunun nedeni de temizlik konusunda çok titiz olmaları. Singapur yönetimi, yere atılan sakızlarla başa çıkamayınca, sakız çiğnemeyi tamamiyle yasaklamış.  Sakız çiğnemenin ve satmanın cezası tam 1000 dolar.

ARABA ALMAK ÖYLE KOLAY DEĞİL

Singapur’daki en büyük problemlerden biri de araba almak. Ülke nüfusu kalabalık olduğundan dolayı araba alma işlemlerini de bir hayli zorlaştırmışlar.

Araba almaya karar verdiniz ve aldınız, asıl sıkıntı bundan sonra başlıyor. Alacağınız araba ücreti dışında 90 bin dolar dosya masrafı ödeme mecburiyetindesiniz. Ve kendinize ait park yeri bildirmek zorundasınız. Bütün bu işlemleri de hallettiniz farz edelim ama bitmedi. Bu sefer de düzenli olarak aracı temiz tutup tutmadığınız kontrol ediliyor, istenilen bakımlar yerine getirilmediyse ağır cezalar sizi bekliyor demektir.

DÖRT KİŞİ YAN YANA GELDİYSE YANDI

‘Yasaklar ülkesi’nde 3 kişiden fazla insanın akşam 10’dan sonra kamusal bir mekanda yan yana gelmesi yasa dışı. Tuhaf ama Singapur’da böyle bir yasak var. Bunun sebebi ise yasa dışı olayları engellemek. Üç kişiden fazla insanın yan yana gelmesiyle ülke istikrarını bozabileceği düşünüldüğünden dolayı yasaklanmış durumda.

TOPLU TAŞIMADA ‘DURİAN’ YASAĞI

Singapur’a özgü durian adlı meyve toplu taşımada yasak. Bu meyvenin için oldukça tatlı ve lezzetli ama dışı çok kötü koktuğundan dolayı kapalı alanlarda bulundurulmasına yasak getirilmiş durumda.

Avrupa

Vücudunu Paramparça Ettikleri Adamı, Gökdelenin 31’inci Katından Sarkıttılar. Ülke Ayağa Kalktı!

Published

on

Tayland’da kimliği belirlenemeyen bir kişi, öldürüldükten sonra cesedi parçalanarak bir gökdelenin 31’nci katından sarkıtıldı. Olayı gören Taylandlılar, büyük şaşkınlık yaşadı.

CESEDİ GÖKDELENDEN SARKITILDI

Taylan’da yaşanan bir cinayet olayı, ülkede infiale neden oldu. Kafasına silahla bir el ateş edilerek öldürülen 69 yaşındaki bir adamın vücudu parçalanmış halde, bir binanın 31’inci katına sarkıtılmış halde bulundu.

Sabah saatlerinde insanlar, Norveçli olduğu belirtilen adamın 31. kattan sarkan cesedini görünce olayı polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, vinç yardımıyla cesedi üç saatlik titiz çalışma sonucu olduğu yerden kaldırdı.

CESET 3 SAAT SONRA ALINDI

Polis, kanıtların kaybolmaması için cesedin alınma işleminin uzun sürdüğünü bildirdi. Emniyet birimlerinden yapılan açılamada, adamın öldürüldüğü odada çok sayıda bıçak bulduklarını, öldürülen adamın aşağı doğru sarkıtılmadan önce öldürüldüğü açıklandı. Kesin ölüm nedeninin ise yapılan incelemeden sonra açıklanacağı belirtildi.

KAYNAK: Haberler

Okumaya devam et

Avrupa

Trump, Bakanlıklara Fethullah Gülen İçin Talimat Verdiğini İddia Edildi!

Published

on

NBC televizyonunun iddasına göre, ABD Başkanı Donald Trump, FBI, ABD Adalet Bakanlığı ve ABD İçişleri Bakanlığı’na Fethullah Gülen’in iadesini sağlayacak yasal yollar bulmaları için emir verdi. Trump yönetimi ve Türk yetkililer, Gülen’in Türkiye’ye iade edilememesi durumunda Güney Afrika’ya gönderilmesi konusunda da müzakerelerde bulundu.

GÜLEN’İN ABD’DEN ÇIKARILMASI İÇİN YASAL YOLLAR ARAMAYA BAŞLADILAR

NBC Newst’te (NBC) yer alan habere göre, Trump yönetiminden üst düzey yetkililer, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cemal Kaşıkçı cinayeti dolayısıyla Suudi Arabistan Krallığı yönetimi üzerindeki baskısını azaltması için, FETÖ elebaşın Gülen’in ABD’den çıkarılması için yasal yollar aramaya başladığını yazdı.

İÇ GÜVENLİK DEPARTMANI’NA GÜLEN İÇİN TALİMAT VERİLDİ

Bu kapsamda ABD Adalet Bakanlığına ve FBI’a Gülen’in iadesinin gündeme alınması direktiflerinin verildiğini aktaran NBC, konu hakkında bilgili 4 kişiye dayandırdığı haberinde, İç Güvenlik Departmanı’na Gülen’in ABD’deki yasal statüsü hakkında bilgi vermesi konusunda talimat verildiğini aktardı.

Beyaz Saray’ın Gülen’in ABD’deki oturum izniyle ilgili detaylı bilgi istediğini aktaran kaynaklar, kendisinin 1990’ların sonundan bu yana Pensilvanya’da ikamet ettiğini ve Yeşil Kart sahibi olduğunu belirtti.

“ABD’NİN GÜLEN’İN İADESİ KONUSUNDA AKSİYON ALMASINI İSTİYORUZ”

NBC’nin konuyla ilgili soru yönelttiği Ulusal Güvenlik Konseyi, FBI, Dışişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, İç Güvenlik Bakanlığı ve Gülen’in avukatı, soruları cevapsız bıraktı.

Konuyla ilgili NBC’ye açıklama yapan bir Türk yetkili, Türk hükümetinin Kaşıkçı davası ile Gülen’in iade süreci arasında bir ilişki kurmadığını söylerken, “ABD’nin Gülen’in iadesi konusunda aksiyon almasını istiyoruz. Bundan bağımsız olarak, Kaşıkçı davasıyla ilgili soruşturmamızı da sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’YE GELMEMESİ DURUMUNDA GÜNEY AFRİKA’YA GÖNDERİLMESİ GÖRÜŞÜLDÜ

Gülen’in iadesi konusunu masaya yatıran Türk ve ABD’li yetkililer, FETÖ elebaşı Gülen’in Türkiye’ye iadesinin mümkün olmaması durumunda Güney Afrika’ya gönderilmesini görüştü.

Okumaya devam et

Gündem

Mısıroğlu’na Ait Olduğu Söylenen Restoran İBB’yi Karıştırdı, CHP’li Meclis Üyeleri, “Yıkılsın” Dedi

Published

on

CHP, Kadir Mısıroğlu’na ait olduğu ileri sürülen Üsküdar’daki Yakamoz Restoran’ın aylar önce tespit edilen kaçak bölümleri ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) önerge verdi.

Kadir Mısıroğlu’na ait olduğu iddia edilen Üsküdar Çengelköy’deki restoranının kaçakları hakkında İBB Meclisi’ne soru önergesi verildi.

“KURUL İNCELEME YAPTI KAÇAKLARI TESPİT ETTİ”

CHP’li İBB Meclis Üyeleri Nadir Ataman, Doruk Bulut ve Deniz Erzincan tarafından verilen önergede, konuyla ilgili tam 9 aydır hiçbir işlem yapılmadığına dikkat çekildi. Meclis’te soru önergesini okuyan Nadir Ataman, “Nasıl Cumhuriyet ve Mustafa Kemal Atatürk düşmanı olduğunu kendisi beyan ediyor.Bırakın Mustafa Kemal Atatürk’e küfreden meczubu korumayı. 9 ay önce İBB Meclisi’ne önerge verdik, restoranın bin metrekare kaçağı var dedik. İstanbul 6 No’lu Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’na dilekçe verdik. Kurul inceleme yaptı kaçakları tespit etti” dedi.

“NİYE YASAL İŞLEM BAŞLATILMIYOR”

Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre, Ataman önergesinde şunları kaydetti:

“Sormak istiyorum, Mevlüt Uysal mı koruyor niye yasal işlemler başlatılmıyor? Yıkın Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı feslinin yerini. Tarafımıza gelen eski ve yeni fotoğraflara bakıldığında deniz tarafına zemine kazık çakılmak yöntemi ile restoran enine yaklaşık 6 metre, boyuna 40 m genişliğinde olmak üzere yaklaşık 250 metrekare büyütülmüştür. Kaçak yapı denizin üzerine kadar getirilmiştir. Parsel içinde kademelendirme yapılarak ikinci bir kat oluşturulmuş ve kapalı alan haline getirilmiştir. Ayrıca teras katıda bulunmaktadır yaklaşık 1000 metrekare kapalı alan oluşturulmuştur. Boğaziçi İmar Müdürlüğünün görevlerine baktığımızda bu yerden birinci derecede sorumludur.”

ÖNERGE SEVK EDİLDİ

Ataman’ın önergesi oy birliği ile yanıtlanmak üzere İBB Meclis Başkanlığı’na sevk edildi.

KAYNAK: Sputniknews

 

Okumaya devam et

Son Trend'ler