Connect with us

Sağlık

Üvey Babası Evden Kovmuştu: 2 Metre Boyundaki Serap Tedavi Edilecek

Published

on

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Engelsiz Yaşam

2019 Yılı Temmuz Ayında 2022 Evde Bakım (Engelli) Maaşı Ne Kadar

Published

on

21 Haziran evde bakım maaşı yatan iller! Mayıs ayının geride kalması ile Haziran ayının ilk haftasına girildi. Evde bakım maaşlarına 2019 yılında zam yapıldı.Evde bakım maaşlarının zamlı güncel hali ise bin 315 lira oldu. Haziran ayında yatan iller ise maaşları alanlar tarafından araştırılmaya başlandı. İşte 21 Haziran evde bakım maaşı yatan iller! Merak edilen detaylar haberimizde…

Evde bakım maaşları bu ay şimdiye kadar gelen haberlere göre 10 ilde yatırıldı. İşte o 10 il…

İstanbul, Adıyaman, Aksaray,Osmaniye, Ordu, Tekirdağ, Bolu,Kırkareli,Tokat ve Amasya…

EVDE BAKIM PARASI YATAN İLLER NERELER 21 HAZİRAN CUMA 2019?

Evde bakım maaşı sorgulama için Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar,SMS ile sorgulama gerçekleştiribiliyor. Sorgulama yapmak için BAKIYE yazıp, 4747’e SMS göndermek gerekiyor. Mesaj gönderilmesi durumunda 1 sms ücreti operatörünüz tarafından alınır.

Haziran 2019 Evde Bakım Paraları Ne Zaman Yatar?  ayın ilk günleri en çok merak edilen soru ” evde bakım maaşları ne zaman yatmaya başlar? ” sorusu oluyor. Geçmiş ay bakım maaşları yatma düzenine göre evde bakım maaşları ayın ikinci haftası itibari ile yatmaya başlıyor. Bu ay içinde bakım maaşlarının yine ayın ikinci haftası itibariyle yatacağını tahmin ediyoruz. Bakım Maaşı Hesabınıza Yatmışsa Değerli okurlarımız İlinizde evde bakım parası hesabınıza yattığında yorum kısmına yazabilir ve sizin ile aynı ilde oturan diğer bakım maaşı alanları bilgilendirebilirsiniz.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA SAYFASI 

E Devlet’ten “”Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” sayfasından evde bakım maaşı sorgulaması gerçekleştirilebiliyor.

EVDE BAKIM MAAŞI ŞARTLARI 2019 NEDİR?

Ağır engelli olduğu belirtilen sağlık kurulu raporu- Bakıma muhtaçlık kriterlerinin olması- Gelir kriterlerine uygun olması

1 ) Evde bakım maaşı almak için tam teşekküllü bir hastanenin sağlık kurulu tarafından düzenlenmiş engel oranının en az %50 olan ve “ağır engelli” bölümünde “evet” yazan rapor gerekmektedir.

Bu maddede küçük çocuklar için ekstra bir durum söz konusudur. Küçük çocuklar zaten bakıma muhtaç oldukları için yaşıtlarına göre gerilik ancak yaşları ilerledikçe kendisini göstermektedir ve erken yaşta alınan sağlık kurulu raporlarında engel oranının tespiti bu sebeple zorlaşmaktadır. Bu yüzden küçük çocuklar için bu rapor süresiz olarak değil de 1 veya 2 senelik süreler dahilinde verilir. Ayrıca raporda bulunan ağır engelli ibaresi de işaretlenmez.

kaynak: https://site-backlink.com/hcsFK

 

Okumaya devam et

Güncel

Mide Balonu Uygulaması Hakkında Merak Ettikleriniz

Published

on

By

obez,obezite,mide balonu,mide balonu uygulaması kimler için uygundur,obezite ameliyatı

Mide Balonu Uygulaması Hakkında Merak Ettikleriniz

Kilo vermenizde yardımcı en kolay yöntem mide balon uygulamasıdır. Bu şekilde endoskop yardımı ile , mide içinde sıvı veya hava doldurulan bir balon hafif anesteziyle yerleştirme işlemi olur. Bu işlem 15-20 dakika kadar sürmektedir. Bu şekilde midenin gıda alma alanı düşürülür ve çabuk doyma hissi sağlanmış olur. Bu biçimde hastalar birkaç ayda 7-8 kilo vermesi sağlanır. Fakat bu balon vücutta 6 ay, en fazla 1 yıl kalabilir ve yine endoskopik yolla 5-6 dakika içinde çıkartılır. Basit uygulanması ve vücutta kalıcı bir değişiklik olmaması yöntemin avantajı olmakta birlikte, balon çıkartıldıktan sonra hasta yaşam şeklini değiştirmez ve diyetine devam etmezse verilen kilolar geri alınımı sağlanabilir. Fakat 6 ay-1 yıllık kullanım süresi içinde kişiler nasıl yemek yemeleri gerektiği konusunda deneyerek eğitim almış olurlar. Günümüzde yavaş yavaş bilinirliğini kaybeden bu yöntem, ya ameliyat olamayacak kadar riskli hastalarda ya da süper obez kişilerde temel morbidobezite cerrahisine hazırlık olarak kullanılmaktadır

obez,obezite,mide balonu,mide balonu uygulaması kimler için uygundur,obezite ameliyatı

obez,obezite,mide balonu,mide balonu uygulaması kimler için uygundur,obezite ameliyatı

Mide Balonu Kimler için Uygundur?

Vücut kitle indeksi 30 ve üzeri olan,
• Yüksek kiloya bağlı diyabet, tansiyon ve benzeri rahatsızlıkları bulunan bireylere
• Obezite ameliyatı için risk taşıyan bireylerde
• Obezite ameliyatından korkan veya çekinen bireylerde
• Hızlı kilo kaybı gerektiren acil durumlarda
• Geçici şişmanlık tedavisi gerektiren durumlarda
• Aşırı obez hastaların cerrahi öncesi risklerini azaltmak hedefi ile uygulaması sağlanır.

Mide Balonu İşe Yarıyor mu?
Mide balonu yöntemiyle hastalar sınırlı biçimde kilo verimi sağlanabilir ve balon en fazla 1 yıl sonra çıkarılma zorunluluğu vardır. Ayrıca karında gerginlik, ağrı, kusma gibi sebeplerle hastaların önemli bir kısmı zamanından önce balonun çıkartılmasını istemektedir.

OBEZİTE AMELİYATLARI ÖNCESİ RİSKİ DÜŞÜRMEK İÇİN İDEAL BİR YÖNTEM

Mide balonu tekniğinin özellikle ameliyat riski bulunan hastaların riskini düşürmek için iyi bir yöntem olduğuna değinen uzmanlar ” Morbid obezite sebebi ile ameliyat planlanan, fakat ameliyat olması yüksek riskli hastalarda ameliyat öncesi 20-25 kilo kadar verdirmek ve riski düşürmek amacıyla bu tekniği uygulamak avantaj sağlamaktadır. Diğer yandan obez olmasına karşı ameliyat için koşul olan Vücut kitle indeksinin 40 Kg/m2’nin üzerinde olması veya vücut kitle indeksinin 35 Kg/m2’nin üzerinde olup en az bir yandaş hastalık olması şartını taşımayan kişiler için de mide balonu tekniği uygulanmasını uygun bulmaktalar.Ayrıca yüksek kilosu olup, diğer yöntemlerle kilo vermekte başarısız olanlara uygulama sağlanabilmektedir.Mide hastalıkları olanlara, uzun süreli kortizon kullananlara ve gebelere mide balonu yöntemi uygulaması sağlanmaz. Teknik uygulandıktan sonra özellikle ilk 3 gün karın ağrısı ve spazm olmaktadır, bu durum çoğunlukla ileriki günlerde kaybolmaktadır. Çok düşük olasılıkla da olsa, balonun kendiliğinden sönerek bağırsak tıkanıklığı yapması, mide ülseri yapması gibi riskleri vardır.

Daha detaylı bilgi için: https://www.obezdoktoru.com/

Okumaya devam et

Genel

Ozon Tedavisi Nedir?

Published

on

By

Ozon Tedavisi Nedir, ne amaçla kullanılır. Ozon tedavisi faydaları nelerdir, Ozon Tedavisi Nedir ve hakkında bilinmeyenler

Ozon Tedavisi Nedir?

Ozon tedavisi nedir, nefes alıp veren tüm canlılar için oksijen, hayati bir önem taşır. Oksijen, tıpta tedavi amacıyla iki farklı yöntemle kullanılmaktadır. Bunlardan birinci olan normobarik oksijen, özellikle hastane kliniklerinde solunum güçlüğünün yaşandığı akut durumlar veya hastası insanlarda kullanılan oksijen tedavi sistemidir. İkincisi, yani hiperbarik oksijen ise atmosferden çok daha yüksek bir basınç altında ve yüzde yüz oranında oksijen içeren ortamlarda uygulanan tedavi yöntemidir. Normal şartlarda havada yaklaşık olarak %21 oranında oksijen bulunmaktadır. Ozon tedavisi esnasında yüksek basınç altında yüzde yüze kadar çıkarılan oksijen oranı sayesinde plazma içerisinde çözünen oksijen miktarı arttığından çevre dokulara ulaşan oksijen de artar. Bu sayede damar hastalıkları başta olmak üzere pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

 

Ozon Tedavisi Nedir, ne amaçla kullanılır. Ozon tedavisi faydaları nelerdir, Ozon Tedavisi Nedir ve hakkında bilinmeyenler

Ozon Tedavisi Nedir, ne amaçla kullanılır. Ozon tedavisi faydaları nelerdir, Ozon Tedavisi Nedir ve hakkında bilinmeyenler

Daha detaylı bilgi için sayfamızı inceleyebilirsiniz: https://www.drhakanozkahya.com/ozon-tedavisi/ozon-tedavisi-nedir/

Ozon Tedavisinin Faydaları Ve Zararları Nelerdir?

Ozon tedavisi, dokulara ulaşan oksijen miktarının büyük ölçüde arttırılmasını sağlaması sebebiyle tıbbın bir çok farklı alanında kullanılmaktadır. Doktorun önerileri doğrultusunda uygulandığı takdirde rutin tıbbi tedavinin sonuçlarına herhangi bir yan etkisinin bulunmaması bu tedavi yönteminin en büyük artılarından bir tanesidir. Medikal ozon, uygun şekilde uygulandığı takdirde etkili, pratik, hızlı, tamamen güvenli ve ucuz bir tedavi sistemidir. İzmir Ozon tedavisi uygulamasının yapıldığı ortamlarda oksijenin yanıcı bir element olduğu göz önünde bulundurularak gerekli önlemler alınmalıdır. Tedavinin en önemli riski hipoventilasyon, yani akciğerlerde temiz hava ile kirli hava değişiminin yeterli oranda yapılamaması durumuna bağlı olarak plazma karbondioksit oranının artmasıdır. Bu durumun önüne geçmek için özellikle akciğer hastalığı bulunan insanlarda doz ayarlaması iyi yapılmalıdır. Ozon tedavisinin sınırlı sayıda bireyde görülen yan etkilerinden bir kaçı ise basınca bağlı olarak orta kulakta travma oluşumu, görme bozukluğu, kapalı ortamda yapılan tedavi nedeniyle klostrofobi (kapalı alan fobisi) sorununun ortaya çıkması ve nefes alırken ağrı oluşumudur. Sonuç olarak oksijen terapisi, alanında uzman hekimlerce kurallara uygun olarak uygulandığı takdirde birçok hastalığın tedavisinde başarı oranını arttıran, yan etkileri oldukça sınırlı olan ve tüm yaş gruplarında güvenle uygulanabilen yenilikçi bir tedavi yöntemidir.

kaynak:https://www.drhakanozkahya.com/blog/

 

Okumaya devam et

Son Trend'ler