Connect with us

Avrupa

Lüks Kafe Sadece Hakan Şükür’ün Değil! Ortağı Sürpriz İsim Çıktı!

Published

on

Firari FETÖ’cü Hakan Şükür’ün, ABD’de yaşadığı şatafatlı hayat geçtiğimiz hafta görüntülenmiş ve Şükür’ün eşiyle birlikte açtığı lüks kafenin görüntüler basına yansımıştı. Ancak o kafeyle ilgili farklı bir ayrıntı ortaya çıktı.

Kanal D Washington Temsilcisi Serdar Cebe, Hakan Şükür’ün kafesinin, kağıt üzerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi  eski Başkanı Kadir Topbaş’ın damadının ağabeyi Ahmet Sait Kavurmacı’ya ait olduğunu söyledi. Cebe’nin haberine göre FETÖ’cü Şükür çiftinin işlettiği kafeyi Kavurmacı kurmuş ve daha sonra kağıt üzerinde Hakan şükür’ü ortak alarak, gayrıresmi olarak kafeyi ona devretmiş.

Kentin önemli merkezlerinden Palo Alto’nun en işlek caddesi University Avenue yakınındaki “tuts Bakery-Cafe” isimli bir kafe-restoran, bölgedeki FETÖ mensuplarının buluşma adresi haline gelmiş durumda. Kafenin bulunduğu lüks bölgede birçok ünlü isim otururken yakınlarında ise Apple gibi birçok teknoloji şirketinin ofis ve satış mağazalarıyla Stanford Üniversitesi gibi önemli merkezler de bulunuyor.

KAYNAK: hürriyet

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avrupa

İtalyan mafya liderlerinden Morabito Uruguay’da hapishaneden firar etti

Published

on

İtalyan mafya patronu Rocco Morabito, ülkesine iade edilmek üzereyken, Uruguay’da tutulduğu hapishaneden firar etti.

Uruguay, ” Milano’nun kokain kralı” diye bilinen uyuşturucu kaçakçısı Morabito’yu İtalya’ya iade etmeyi kabul etmişti.

‘Ndrangheta’ adlı suç çetesinin başı olduğundan şüphelenilen Morabito, 1995’ten bu yana İtalya’nın en çok aranan zanlılarından biriydi.

Morabito, 2017’de, 10 yıldır sahte kimlikle yaşadığı Punta del Este’de yakalanmıştı.

ÇATIDAKİ DELİKTEN FİRAR ETTİ

Ndrangheta mafyası, Güney İtalya’daki Calabria bölgesinden geliyor ve Avrupa kokain ticaretinin yüzde 80’ini kontrol ettiği sanılıyor.

Uruguay Adalet Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Morabito ve diğer üç mahkumun, çatıdaki bir delikten firar ettiği ve yakındaki bir çiftlik evinin sahibini soyup, parasını aldıkları belirtildi.

“MORABİTO’YU AVLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

İtalyan İçişleri Bakanı Matteo Salvini, “Ndrangheta’nın başı, Rocco Morabito gibi bir suçlunun, İtalya’ya iadesi beklenirken Uruguay’da hapisten firar etmesi endişe verici ve ciddi. Nerede olursa olsun, Morabito’yu avlamaya devam edeceğiz ve hak ettiği hapse koyacağız” dedi.

52 yaşındaki Morabito’nun, Brezilya’dan İtalya’ya kaçırılan yüzlerce kilo kokainden sorumlu.

Morabito, Eylül 2017’de Uruguay’ın başkenti Montevideo’da bir otelde kalırken tutuklanmıştı, ancak başkentin doğusundaki tatil kasabası Punta del Este’de bulunan lüks bir villada yaşıyordu.

Okumaya devam et

Avrupa

Trump, İran’a saldırı kararından son anda vazgeçmiş

Published

on

ABD merkezli New York Times gazetesi, Başkan Donald Trump’ın Amerikan insansız hava aracını düşüren İran’ı vurmaya onay verdiğini, ancak daha sonra “aniden” emrin uygulanmasını durdurduğunu bildirdi.

NYT’nin haberine göre, Trump’ın üst düzey ulusal güvenlik danışmanları ve Kongre temsilcilerinin Beyaz Saray’da yaptığı yoğun görüşmelerden sonra Amerikan askeri ve diplomatik yetkilileri, yerel saatle 19.00 sıralarında İran’daki hedeflerin vurulmasını bekliyorlardı. NYT, haberini görüşmelerde yer alan ya da görüşmeler hakkında bilgilendirilen, ismini vermediği birden fazla üst düzey yetkiliye dayandırdı.

Yetkililerin gazeteye aktardığına göre, Trump füze bataryalarının da aralarında olduğu bir dizi hedefin vurulmasına onay verdi.

ORTA DOĞU’YU ÜÇÜNCÜ KEZ VURACAKTI

Gazeteye konuşan bir üst düzey yetkili, emir iptal edildiğinde operasyonun başlangıç aşamalarında olduğunu söyledi. Yetkiliye göre, uçaklar ve gemiler atış pozisyonundaydı, ancak iptal emri gelince herhangi bir füze atılmadı.

Gerçekleşseydi bu, Trump yönetiminin Orta Doğu’yu üçüncü kez vurması anlamına gelecekti. Trump 2017 ve 2018’de Suriye’deki bazı hedefleri vurmuştu.

NYT, Trump’ın saldırılar ile ilgili fikrini mi değiştirdiğinin yoksa yönetimin lojistik veya stratejik nedenlerle mi vazgeçtiğinin belli olmadığını kaydediyor. Gazeteye göre saldırıların halen gerçekleşme ihtimaline yönelik bir netlik de bulunmuyor.

Gazete, saldırı planlarına ilişkin sorulara Beyaz Saray ya da Pentagon yetkililerinden yanıt alamadıklarını açıkladı. Yetkililerin olası bir saldırı ihtimaline karşı gazeteden haberi bekletmelerini istemedikleri de haberde yer alan bir diğer ayrıntı.

Saldırı planları hakkında bilgilendirilen üst düzey bir yetkili, İran’ın 130 milyon dolar değerindeki Amerikan insansız hava aracını karadan havaya füzeyle düşürmesine misilleme olarak bu saldırının planlandığını belirtti.

Haberde, İran ordusuna ve sivillere yönelik zarar riskinin en aza indirilmesi için saldırının Cuma sabahı şafak vaktinden önce yapılmasının planlandığı belirtildi.

ÜST DÜZEY YETKİLİLER KONUŞTU

NYT, Trump’ın ulusal güvenlik danışmanlarının bir saldırı düzenlenmesi konusunda farklı fikirlerde olduklarını yazdı. Gazeteye konuşan yönetimden üst düzey yetkililer, Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun, Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’ın ve CIA direktörü Gina Haspel’in askeri bir yanıt verilmesini taraftarı olduğunu, ancak üst düzey Savunma Bakanlığı yetkililerinin bölgedeki Amerikan güçlerine yönelik tehdidi artırmakla birlikte tansiyonu daha da yükselteceği uyarısında bulunduklarını söylediler.

Beyaz Saray’daki Durum Odası’nda Kongre temsilcilerinin durumla ilgili bilgilendirildiği bilgisi de haberde yer alıyor.

İRAN SUÇLAMALARI REDDETTİ

İran’ın RQ-4 Global Hawk (Küresel Şahin) tipi insansız hava aracını vurması, Umman Körfezi’nde vurulan tankerlerden Washington’ın Tahran’ı sorumlu tutması nedeniyle bölgede artan gerilimi daha da şiddetlendirmişti. Tahran, dünyanın en önemli petrol koridoru Hürmüz Boğazı’ndaki tankerleri vurduğu suçlamasını reddediyor.

İran Devrim Muhafızları insansız hava aracının kendi hava sahalarına girince düşürüldüğünü iddia etmiş, ABD Başkanı Trump ise İran tarafından fırlatılan füzenin hava aracını uluslararası hava sahasında düşürdüğünü söylemişti. Trump, “Sadece kelimelerle değil, bilimsel olarak da belgelendi” dedi.

İran’ın paylaştığı GPS koordinatlarında, İran’ın hava aracını kendi kara suları içerisinde olduğunu söylediği 12 deniz mili kapsamında vurduğu görülüyor.

İran’ın BM Daimi Temsilcisi Majid Takht-Ravanchi, Güvenlik Konseyi’ne gönderdiği mektupta, hava aracını vurmadan önce defalarca uyarıda bulunduklarını yazdı. “Tahran’ın savaş çıkarma çabasında olmadığı ancak kara, hava ve su sınırlarını korumaya kararlı olduğu” da mektupta belirtildi.

“DEMOKRATLAR KONGRE ONAYI İSTİYOR”

Beyaz Saray’daki Durum Odası’nda bilgilendirilen Kongre temsilcilerinin ise Donald Trump’a “tansiyonu düşürme” çağrısı yaptığı bildirildi.

Temsilcilerin, herhangi bir askeri saldırı düzenlenmeden önce Kongre’nin onayının alınmasını istediği belirtiliyor.

Temsilciler Meclisi’nin Demokrat Partili Başkanı Nancy Pelosi, “Bu tehlikeli bir durum” dedi. Washington’ın İran ile savaş istemediğini söyleyen Pelosi, “Tansiyonun düşmesi için elimizden geleni yapmalıyız” ifadelerini kullandı.

ABD Senatosu Azınlık Lideri Chuck Schumer ise gazetecilere yaptığı açıklamada, Trump’ın bir savaşa gireceğinden endişelendiğini söyleyerek, Demokratların İran ile bir savaşa girmeden Kongre’den onay alınması gerektiği inancında olduklarını kaydetti.

Geçen yıl Trump, İran ile yapılan çok uluslu nükleer anlaşmadan çekilmiş ve Tahran’a yeni yaptırımlar getirmişti.

İran da hafta başında, 2015’te uluslararası nükleer anlaşma ile belirlenen ve tarafların üzerinde mutabık kaldığı zenginleştirilmiş uranyum üretimi limitini 27 Haziran’da aşacağını duyurmuştu.

kaynak: https://site-backlink.com/fMztv

Okumaya devam et

Avrupa

Son dakika! İran insansız hava aracımızı düşürdü

Published

on

By

abd,iran,insansız hava aracı,düşürüldü

İran’ın resmi haber ajansı IRNA, İran Devrim Muhafızları’nın Perşembe günü sabaha karşı bir Amerikan “casus” insansız hava aracını vurduklarını bildirdi.

İRAN URANYUM KONUSUNDA REST ÇEKMİŞTİ

İran ise hafta başında 2015 yılında imzalanan uluslararası nükleer anlaşma maddelerinin zenginleştirilmiş uranyum üretimi ile ilgili kısmına uymayacağını açıklamıştı.

Tahran bu kapsamda, tarafların üzerinde mutabık kaldığı 300 kilogramlık zenginleştirilmiş uranyum limitini 27 Haziran’da aşacağını duyurmuştu.

abd,iran,insansız hava aracı,düşürüldü

İran insansız hava aracımızı düşürdü

ABD’Lİ YETKİLİ DOĞRULADI

Reuters haber ajansına gizlilik kaydıyla konuşan bir ABD’li yetkili de ABD‘ye ait bir İHA’nın İran tarafından düşürüldüğünü doğruladı.ABD’li yetkili düşürülen insansız hava aracının ABD Donanması envanterinde bulunan MQ-4C Triton tipi bir araç olduğunu söyledi.

ABD’li savunma sanayi şirketi Northrop Grumman tarafından üretilen Triton insansız hava araçları 24 saatten uzun süre havada kalabiliyor, 16 kilometre irtifaya kadar çıkabiliyor.

kaynak:https://site-backlink.com/Ei755

Okumaya devam et

Son Trend'ler