Connect with us

Kültür Sanat Etkinlik

Zuhal Olcay Karşıyaka’da tiyatro sahnesinde

Published

on

Ünlü Sanatçı Zuhal Olcay, prömiyeri Karşıyaka’da yapılacak ‘Aşk Halleri’ oyunuyla 8 yıl aradan sonra tiyatroya dönüyor. Olcay’ın Burak Sergen’le birlikte rol aldığı oyun, 30 Kasım ve 1 Aralık’ta Karşıyaka Belediyesi Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde sahnelenecek.

Türk sanat dünyasının önemli isimlerinden Zuhal Olcay, Karşıyaka Belediyesi’nin ev sahipliğinde tiyatro seyircisiyle buluşacak. Sanatçının 8 yıl ara verdiği tiyatro sahnesine dönüş yapacağı “Aşk Halleri” adlı oyunu, ilk kez 30 Kasım Perşembe günü saat 20.30’da Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde sergilenecek. İki kişilik oyunda Zuhal Olcay’a ünlü oyuncu Burak Sergen eşlik edecek. Işıl Kasapoğlu’nun yönetmenliğini üstlendiği Aşk Halleri, 1 Aralık Cuma akşamı aynı sahnede ve saatte, İzmirli tiyatroseverlerle bir kez daha buluşacak. Oyunun biletleri, Karşıyaka Belediyesi Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nin gişesinden edinilebilecek.

KAYNAK: bursadabugun

Kadınca

Çellonun muhteşem çocuğundan birincilik

Published

on

Bilkent Üniversitesi Müzik Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Nehir Nisa Alemdar, Çek Cumhuriyeti’nde katıldığı 13. Jan Vychytil Uluslararası Çello Yarışmasında 3. kategoride birincilik elde etti.

Yarışmaya, Türkiye’nin yanı sıra Polonya, Çekya, Rusya, İtalya, Almanya, Çin, Belarus, Ukrayna ve Moğolistan başta olmak üzere çeşitli ülkelerden 160 çocuk ve genç müzisyen katılarak yeteneklerini sergiledi. Günde en az 5 saat viyolonsel çalarak müzik yaşamına devam eden çellist Alemdar, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın genç solisti olarak da 19 Nisan’da sahne alacak. Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi tarafından düzenlenen viyolonsel ustalık sınıfı programında, dünyaca ünlü viyolonsel sanatçısı Jens Peter Maintz tarafından seçilen çellist Alemdar, sanatçıdan viyolonsel eğitimi aldı. Alemdar ayrıca, dünyaca ünlü viyolonsel sanatçısı Pablo Ferrandez’in ustalık sınıfı programında da viyolonsel eğitimlerine katıldı.

Okumaya devam et

İzmir Haber

Buz üzerinde “sıcacık” bir jest

Published

on

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden öğrencilere “buz gibi” yarı yıl hediyesi.. Velileri ve karneleri ile birlikte Olimpik Buz Sporları Salonu’na gelen öğrenciler, 19-25 Ocak tarihleri arasında ücretsiz buz pateni yapabilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda hizmete aldığı Buz Sporları Salonu, bu yıl yine sömestr tatiline giren öğrencilere “karne hediyesi” verecek. Karnesini velisiyle birlikte getiren ilk, ortaöğrenim ve lisede okuyan minikler ve gençler, 19 Ocak Cumartesi ile 25 Ocak Cuma günleri arasında buz pistinde ücretsiz olarak kayarak yoğun geçen dönemin stresini atacak.

Buz pistinde kaymak isteyen öğrenciler, 13.00–16.40 saatleri arasında karnesini velisiyle birlikte getirip bu ücretsiz hizmetten yararlanabilecek. Sabah 09.00 ile 13.00 arasında ve 16.40’den sonra ise salonda Büyükşehir Belediyesi’nin Buz Pateni, Buz Hokeyi, Senkronize takım sporcuları ile engelli vatandaşlar ve Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal projelerinde yer alan erişimi kısıtlı çocukların antrenmanları yapılacak.

İzmirli ailelerin gözde mekanlarından biri haline gelen ve özellikle çocuklar tarafından büyük rağbet gören İzmir Büyükşehir Belediyesi Buz Sporları Salonu’nun, okulların kapandığı ilk günden itibaren yine dolup taşması bekleniyor.

Okumaya devam et

İzmir Haber

Addio(*) İzmir!

Published

on

Görevi sona eren İzmir’in İtalya Konsolosu Dr. Luigi Lanuzzi, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na veda ziyaretinde bulundu. İzmir’in ilk yurtdışı görev yeri olduğunu söyleyen Lanuzzi, burada kendini evinde hissettiğini belirterek, “İlk aşk unutulmaz” dedi.

4 yıl boyunca İtalya Konsolosu olarak İzmir’de görev yapan Dr. Luigi Lanuzzi, Polonya’ya atandı. Varşova Büyükelçiliği’ndeki yeni görevine gitmeden önce İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na veda ziyaretinde bulunan Lanuzzi, İzmir’de olduğu sürede kendini hep evinde hissettiğini söyledi. İtalyan diplomat, “Ben bu güzel kente değil, sadece görevime veda ediyorum. İzmir Büyükşehir Belediyesi iyi bir ev sahibi oldu. Birlikte güzel işler yaptık. İtalya’dan gelen konukları birlikte ağırladık. Konuklarımız, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin misafirperverliğinden çok etkilendi ve bu kentte büyük sempati duydu. Görev yaptığım süre içinde İzmir’in her bölgesini gezdim. Her yer benim için ayrı kıymetli. Bizler İzmir’de 500 yıldır birlikte yaşıyoruz. Burası ilk yur tdışı görev yerimdi. Ancak kendimi evimde hissettiğim için yurtdışı tecrübesi yaşamadım. İlk aşk gibi unutulmaz” diye konuştu.

Dr. Lanuzzi ile birlikte Türk-İtalyan dostluğunu pekiştirmek için güzel işler yaptıklarını belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise “Umarım size iyi ev sahipliği yapmışızdır. Yeni görevinizde başarılar diliyorum. Görevler geçici, dostluk bakidir. Ne zaman İzmir’e yolunuz düşerse, sizi ağırlamaya hazırız” dedi.

Okumaya devam et

Son Trend'ler