Connect with us

Kültür Sanat Etkinlik

Zuhal Olcay Karşıyaka’da tiyatro sahnesinde

Published

on

Ünlü Sanatçı Zuhal Olcay, prömiyeri Karşıyaka’da yapılacak ‘Aşk Halleri’ oyunuyla 8 yıl aradan sonra tiyatroya dönüyor. Olcay’ın Burak Sergen’le birlikte rol aldığı oyun, 30 Kasım ve 1 Aralık’ta Karşıyaka Belediyesi Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde sahnelenecek.

Türk sanat dünyasının önemli isimlerinden Zuhal Olcay, Karşıyaka Belediyesi’nin ev sahipliğinde tiyatro seyircisiyle buluşacak. Sanatçının 8 yıl ara verdiği tiyatro sahnesine dönüş yapacağı “Aşk Halleri” adlı oyunu, ilk kez 30 Kasım Perşembe günü saat 20.30’da Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde sergilenecek. İki kişilik oyunda Zuhal Olcay’a ünlü oyuncu Burak Sergen eşlik edecek. Işıl Kasapoğlu’nun yönetmenliğini üstlendiği Aşk Halleri, 1 Aralık Cuma akşamı aynı sahnede ve saatte, İzmirli tiyatroseverlerle bir kez daha buluşacak. Oyunun biletleri, Karşıyaka Belediyesi Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nin gişesinden edinilebilecek.

KAYNAK: bursadabugun

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

EÜ Radyasyondan Korunma Eğitimleri!

Published

on

EGE ÜNİVERSİTESİ, RADYASYON, KURS

 Ege Üniversitesi   Nükleer Bilimler Enstitüsü’nde, Türkiye Atom Enerjisi onaylı “Radyasyondan Korunma Eğitimleri” başlıyor. Ege Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü’nde  ilk olarak “Endüstriyel Radyografide Radyasyondan Korunma ” kursu gerçekleştirilecek.

“Endüstriyel Radyografide Radyasyondan Korunma” kursu 18-19-20-21 Nisan 2019 tarihlerinde Ege Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsünde yapılacak.

Endüstriyel Radyografide Radyasyondan Korunma Kursuna; Endüstriyel Radyografide Radyasyondan Korunma ve Lisanslama Yönetmeliği kapsamında radyografi cihazlarını kullanan kuruluşlarda “Radyasyondan Korunma Sorumlusu”  olan ve ya olmak isteyen personel ile  İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı gereği iyonize radyasyon ile çalışan tüm endüstriyel radyografi personeli başvuru yapabiliyor.

Ege Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü’nde eğitim kapsamında;  “Endüstriyel Radyografide Radyasyondan Korunma Kursu,  Endüstriyel Uygulamalarda Radyasyondan Korunma Kursu,    Radyoaktif Madde Taşımacılığında Radyasyondan Korunma Kursu, Radyasyon Ölçümü ve Radyasyondan Korunma Kursu, Bir Günlük Radyasyondan Korunma Kursu” verilecek.

KAYNAK:http://www.izmir.com.tr/Pages/NewsDetails.aspx?x=24829

Okumaya devam et

İzmir Haber

Cahit Berkay İzmir’de fırtına gibi esti

Published

on

By

cahit berkay,cahit berkay izmir,izmir,izmir haber,Müzisyen,Hababam Sınıfı,tosun paşa

Türkiye’nin usta müzisyenlerinden Cahit Berkay İzmir’de müzikseverlerle buluştu. Tosun paşa, Hababam Sınıfı gibi önemli yeşilcam filmlerinin müzik mimarı olan berkay, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki konserde müzik şöleni sundu. Detaylar haberimizde…

cahit berkay,cahit berkay izmir,izmir,izmir haber,Müzisyen,Hababam Sınıfı,tosun paşa

Cahit Berkay İzmir’de müzikseverlerle buluştu

zmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki (AASSM) konserde, Moğollar grubunun kurucu üyesi ve Yeşilçam filmlerinin ünlü bestecisi Cahit Berkay solist olarak sahneye çıktı. Berkay’ın Yeşilçam Film Müzikleri Orkestrası eşliğinde seslendirdiği şarkılarla sanatseverler geçmişe müzikal yolculuk yaptı. Orkestra şefliğini Burak Tüzün’ün, orkestrasyonu ise Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası keman sanatçısı Yusuf Yalçın’ın yaptığı, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası viyola sanatçısı Hande Taban’ın ise anlatımıyla renk kattığı konserde Cahit Berkay’ın eşsiz yorumu izleyenleri hayran bıraktı.

İzmir’den Cahit Berkay geçti! Sanatseverlere müzik ziyafeti sunan ülkemizin usta sanatçısı performansıyla herkesi yine kendisine hayran bıraktı. Tosun Paşa‘dan Hababam Sınıfı‘na, Selvi Boylum Al Yazmalım’dan Çiçek Abbas’a kadar birçok Yeşilçam yapımına müzikleriyle damga vuran Cahit Berkay, İzmirli sanatseverlerle buluştu. Berkay, Yeşilçam Film Müzikleri Orkestrası ile birlikte nostalji rüzgarı estirdi.

Berkay’dan teşekkür

Gecede müzikleri çalınan Yeşilçam filmlerinin unutulmaz sahneleri de beyaz perdeye yansıtıldı. Büyükten küçüğe herkesin kalbine dokunmuş filmlerin müzikleri AASSM’nin akustiğinde tekrar hayat bulurken, 1130 kişilik Büyük Salon’da tek boş yer bırakmayan izleyiciler, sanatçıları dakikalarca ayakta alkışladı.
Konserin yapıldığı salona hayran kaldığını belirten Cahit Berkay, “İzmir’e birçok kez geldim fakat böyle bir salon ve seyirci görmedim, beni çok etkilendiniz. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederim” dedi. Şef Burak Tüzün de çok eğlenceli ve neşeli bir konser gerçekleştirdiklerini ve Yeşilçam’ın güzel müziklerinin İzmir’de, AASSM’de ayrı bir anlam kazandığını söyledi.

 

kaynak:https://www.egehaber.com/izmir/usta-muzisyen-cahit-berkay-izmir-de-firtina-gibi-esti-h275390.html

Okumaya devam et

İzmir Haber

İzmir’de Dünya Tiyatrolar Günü Kutlandı

Published

on

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutlamak amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlik Alsancak Limanı’nda oluşturulan kortejin yürüyüşe geçmesiyle başladı. Yürüyüşe İzmir’deki farklı tiyatro grupları ve sanatseverler katıldı

Okumaya devam et

Son Trend'ler